• Головна
  • Сучасні методи допомоги наркозалежним
Реклама
09:27, 5 серпня 2015 р.

Сучасні методи допомоги наркозалежним

Реклама

У нашому суспільстві проблема наркотичної залежності -  це одна з найсерйозніших проблем. Вживання наркотиків дуже часто стає для деяких людей способом життя, а це руйнує не тільки фізичне здоров'я, і розумові здібності, і душевний стан людини. Люди, залежні від наркотиків чи алкоголю, дуже швидко деградують та руйнують не тільки своє життя, а і життя оточуючих. Саме тому допомога в позбавленні від цієї проблеми повинна стати суспільною турботою. 

Наразі наркоманія не являється невиліковною. Так створено достатня кількість спеціалізованих центрів, де проходить лікування наркозалежних. На ранніх стадіях формування залежності наркомани, зазвичай, не вважають, що вони наражають себе на небезпеку. Більшість наркозалежних вважає, що їм не потрібне лікування. Однак приходить час і їм стає зрозуміло, що вони вже не в змозі кинути приймати психотропні речовини і без допомоги їм не обійтися.

Лікування наркоманії полягає не просто в знятті ломки чи абстинентного синдрому в наркологічній клініці. Просто зняти фізичну залежність від наркотиків недостатньо. Потрібна тривала реабілітація наркоманів на основі програми поступового позбавлення хворого від впливу наркотиків.

Варто розуміти, що будь-яка допомога наркоманам може стати ефективною тільки в одному випадку: така людина повинна прийти до думки про необхідність лікування усвідомлено. Ніякий примусовий метод в цьому питанні не допоможе. 

У науковому світі є достатньо методів надання допомоги наркозалежним. Питання тільки в тому, які з них дійсно ефективні. Експрес-методики зняття ломки вже показали свою без результативність. Чи кине людина після цієї процедури приймати наркотики? Відповідь одна - ні. Зазвичай людина, яка довгий час приймає наркотики, не здатна боротися із залежністю і піддається черговій слабкості, і приймає дозу. І тоді медики безпорадно розводять руками.

Разом з спеціалізованими закладами суттєву допомогу наркозалежним можуть надати близькі їм люди. Так склалося, що в суспільстві спостерігається негативне ставлення до наркоманів. Тому люди, у яких сталася в сім'ї біда, намагаються промовчати про неї. Але на початковій стадії допомогти наркозалежним набагато простіше. Тому краще не чекати, а швидко вирішувати дану проблему. Допомога та підтримка з боку рідних і близьких просто необхідні хворому. Без підтримки людині важко повернутися до нормального життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...