• Головна
  • Підсумки зустрічі рівнян з Гія Гецадзе
14:10, 29 липня 2015 р.

Підсумки зустрічі рівнян з Гія Гецадзе

Корупційні схеми ліквідують за рахунок прозорих сервісів і приватних виконавців - це стало основною тезою зустрічі першого заступника Міністра юстиції України Гія Гецадзе  з посадовцями та юристами.

Зустріч була присвячена розгляду питань реформувань, які проходять в органах юстиції.
– Раніше за рік наші органи видавали 1мільйон 500 тисяч довідок: що я є я, що я маю фірму, що я займаюся тим чи іншим видом діяльності. За більшість з них заплачені хабарі. Зараз вся інформація в системі і не виходячи з дому є можливість отримати цю довідку. Це можна зробити он-лайн за лічені хвилини без черг і хабарів. Ми хотіли це зробити і ми це зробили. Хоча, як юристи, могли знайти тисячу причин, щоб не реалізувати ці зміни. ІІ етап реформи в юстиції – децентралізація функцій. У майбутньому, Мінюст не здійснюватиме реєстрацію, лише триматиме загальний реєстр, а нотаріуси з ліцензією і органи місцевого самоврядування це робитимуть. Це, по-перше – економія бюджетних коштів, по-друге – зручність для українців, – розповів присутнім Гія Гецадзе.

Підсумки зустрічі рівнян з Гія Гецадзе (фото) - фото 1

Підсумки зустрічі рівнян з Гія Гецадзе (фото) - фото 1

Згадав грузинський реформатор і про реформу виконавчої служби. За його словами окрім державних виконавців, в Україні буде приватна виконавча служба.

«Наша ціль, аби громадянам стало краще та не було корупції, - розповів Гія Гецадзе. – Так, раніше в Україні в рік видавалося півтора мільйони довідок, за що людям доводилося платити хабарі. Тепер такі послуги можна отримати через електронну систему, і, не виходячи з будинку. Поки такий сервіс працює тільки в декількох областях. Я хочу, щоб батьки змогли отримати довідку про народження прямо у пологовому будинку».

На переконання заступника Міністра, це унікальний досвід електронних послуг, котрий вдалося впровадити лише за три місяці. Наразі в Україні проводиться другий етап реформування органів юстиції – децентралізація функцій в сфері реєстрації.

«В майбутньому Мін’юст не буде нічого реєструвати. А ці функції будуть передані в регіони до приватних нотаріусів та місцевих органів самоврядування, котрі між собою конкуруватимуть. Ми створюємо систему, за якою не буде керівника. Така система буде кращою, ніж в Грузії», - зазначив заступник Міністр юстиції.


Голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов, який був присутній на зустрічі з першим заступником Міністра юстиції України вважає, що при якісній реалізації майбутніх змін, вдасться ліквідувати чимало корупційних схем.
– Проблема виконавчої служби в тому, що деякі процеси виконання судових рішень затягуються на роки. А це, в тому числі, суттєві недоврахування до бюджету. Показники реалізації виконавчих проваджень покращаться насамперед завдяки спрощенню та підвищенню ефективності процедури виконання. Також цьому допоможе створення реєстру боржників. Так, з моменту відкриття виконавчого провадження інформація про боржника одразу потраплятиме до реєстру. Вона буде публічна, окрім даних про походження боргу. При цьому, майно тих, хто перебуває у цьому списку, не зможе бути відчуженим без згоди виконавця. Вважаю, що ці та ряд інших факторів, такі як мотивація виконавців справедливою винагородою, яку вони зможуть отримати прозоро за результатами своєї роботи, дозволять вести ефективну боротьбу з корупцією, – зазначив Михайло Кириллов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівне #Міністерство юстиції #зустріч
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...