• Головна
  • На Рівненщині зменшується споживання газу
10:40, 28 липня 2015 р.

На Рівненщині зменшується споживання газу

У Рівненській області продовжується падіння обсягів споживання блакитного палива. За перше півріччя 2015 року споживачі використали 259,4 млн кубометрів газу, що на 61,7 млн (19,2%) менше ніж за аналогічний період 2014 року. Через це ПАТ «Рівнегаз» недоотримало від тарифів на розподіл і постачання 29,5 млн грн., що складає 19,6% планової тарифної виручки.

Побутові споживачі використали менше газу на 35,3 млн куб. м, що становить 17,9%, бюджетна сфера – на 3,2  млн кубометрів або на 36,7%, промисловість – на 9,2 млн куб. м - це 18,1%, теплопостачальні підприємства – на 13,8 млн кубометрів або 21,8%.

Від обсягів споживання природного газу залежить фінансування робіт із утримання газотранспортної системи в належному стані, за які відповідає ПАТ «Рівнегаз». Адже, джерелом фінансування поточної діяльності компанії, зокрема, витрат із обслуговування, ремонту, реконструкції та модернізації газових мереж є тарифна виручка від транспортування і постачання газу. Тарифи на послуги підприємства затверджує держава, в особі НКРЕКП.

На Рівненщині зменшується споживання газу, фото-1

-      НКРЕКП  із 1 липня затвердила для нашого підприємства тариф із розрахунку, що за рік транспортування газу сягатиме 430,5  млн кубометрів газу. Однак падіння обсягів споживання газу продовжується, і якщо до цього додасться тепла погода у листопаді-грудні, то з великою вірогідністю можна очікувати,  що «Рівнегаз» протранспортує на 20-30 млн. кубометрів газу менше. А це призведе до недоотримання тарифної виручки, що не дозволить в повній мірі виконати плани із реконструкції та модернізації газотранспортної системи Рівненщини»,- зазначає перший заступник голови правління ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький.

На зменшення споживання природного газу споживачами Рівненщини вплинуло не лише зростання ціни на блакитне паливо із 1 квітня, а й вдвічі зменшені у травні 2015 року норми споживання природного газу для споживачів, які не мають лічильників. На сьогодні таких споживачів на Рівненщині налічується  близько 34 тисяч. За підрахунками фахівців компанії, через занижені норми споживання газу для абонентів без лічильників, втрати по цій категорії споживачів з травня по червень  склали 0,542 млн куб. м газу. Це самі ті спірні обсяги, які були заплановані і, ймовірно, використані споживачами, але не оплачені, що створює додаткове фінансове навантаження на бюджет підприємства.  

Нагадаємо, в 2014 році споживання газу на Рівненщині скоротилося на 12%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#газ #Рівненщина #зменшення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...