Послуги з фотосесій дуже різноманітні. Через це існує маса чинників, від яких залежить ціна таких послуг. Адже фотографувія - творчий процес, який вимагає багатого досвіду, справжнього художнього смаку і також наявності якісної техніки. Тому, щоб оцінити, скільки може коштувати професійна фотосесія, треба розуміти, що з себе представляє з себе така послуга і що впливає на її вартість.

З чого почати?

Яку б зйомку ви не замовляли, треба розуміти, з ким ви будете працювати: з професійним фотографом або ж з людиною, яка нещодавно купила фотоапарат і повісила своє оголошення про фотосесії.

Отож, вартість фотографування залежить від:

  •  Кваліфікації фотографа, його досвіду та портфоліо

Якщо вам потрібні хороші фотографії, варто звертатися до професійних фотографів. Якщо вам потрібно дешево і абияк, простіше сфотографувати самостійно - це заощадить час і нерви.

  •  Часу, необхідного для виконання вашого замовлення

Тобто, по-перше, скільки необхідно знімати фотографові. Будь це фотосесія, репортаж, предметне фото або ж весілля.

    Окремо щодо весілль. На вартість таких послух також впливає сезонність і затребуваність окремих дат. Наприклад, 8 серпня (8.08) - дата, на яку планується дуже багато весілль. Тому бронювати фотографа на такі заходи треба завчасно.

По-друге, цей час на обробку ваших фотографій. Адже час присутності фотографа на зйомці, це лише вершина айсберга. Якісні фотографії вимагають ще немало годин, а то і днів, подальшої обробки. Це робота, яку ви не бачите, але яка теж виконується і вимагає багато часу.

До речі, час для виконання замовлення також включає і транспортні витрати.

Які бувають типи замовлень?

Вартість фотосесії звичайно ж залежить від конкретного типу зйомки. Наприклад, весільна фотосесія дуже відрізняється від фотосесії Lovestory. А предметне фотографування 1000 товарів коштує більше, ніж зйомка 100 товарів. Зйомки відрізняються не лише по тривалості і об'єму, але і за складністю роботи. Природно, що зйомки, що вимагають додаткового переносного освітлення, дорожче за звичайні фотосесії на природі.

Тому, щоб отримати точну інформацію щодо вартості вашої конкретної фотосесії, треба розмовляти з фотографом і уточнювати усі деталі, необхідні для виконання Вашого замовлення.

Наостанок

Зараз насправді складно розібратися у величезній пропозиції фотопослуг. Гарного фотографа можна побачити по його портфоліо, відгукам, якості сайту, активності в соц мережах та іншим чинникам. Поганий  фотограф може похвалитися тільки низькими цінами. Треба розуміти що кожна робота коштує своїх грошей.