Розумна опалювальна техніка, орієнтована на майбутнє

Віктор БЕГЕЙ: «Сучасні  теплові насоси – це довговічність, надійність, мінімальні витрати та зручне обслуговування»

Майже півсотні виробників представили своє теплове обладнання на І Міжнародній спеціалізованій виставці “С.Е.Т. ­- 2015: Сучасність. Енергозбереження. Технології”, яка працювала в Рівному упродовж двох днів ­ 5­-6 червня. Серед її учасників ­ представників провідних світових і вітчизняних виробників теплотехніки ­ впевнено почуває себе рівненське ТОВ “Елікон­-Постач”, яке віднедавна займається встановленням та сервісним обслуговуванням розумної опалювальної техніки відомих європейських брендів ­ теплових насосів OCHSNER (Австрія) та Octopus (Швеція), фотовольтаїчних модулів Selfa (Польща), а також автономних/резервних джерел електроенергії Green Power (Італія). До речі, товариство було відзначене дипломом виставки за друге місце в номінації “Краща презентація від виробника, якість обслуговування під час заходу”.

“Сьогодні, побачивши учасників міжнародної виставки “С.Е.Т. -­ 2015” та поспілкувавшись із її відвідувачами, я ще раз переконався в тому, що наш вибір був правильним та своєчасним, - зазначив у розмові з кореспондентом “Рівне­-Ракурсу” директор ТОВ “Елікон-­Постач” Віктор БЕГЕЙ (на фото), за плечима якого практичний досвід монтажу сонячних колекторів у Польщі. ­- Адже на український енергетичний ринок, поряд із традиційними виробниками електроенергії ­ атомними і тепловими станціями, виходять нові електрогенеруючі компанії, які використовують енергію сонця, вітру і тепла землі”.

 Бегей та Хомко

"OCHSNER виготовляє теплові насоси індивідуально – під кожного замовника"

­ – Пане Вікторе, перше питання: що таке тепловий насос?

Більшість населення України поки не знайома з поняттям “тепловий насос”, але постійно використовує теплові насоси у звичайних холодильниках і кондиціонерах, які стали настільки надійними, зручними та звичними, що ми перестали звертати увагу на їх роботу. У багатьох європейських країнах таким же звичним, як для нас кондиціонери, є опалення будинків тепловими насосами. З 2002 року, коли було створене товариство “Елікон-­Постач”, ми займалися електромонтажними роботами і комплектацією енергооб’єктів на будівництві. Цьогоріч товариство змінило сферу своєї діяльності й зосередилося на встановленні та сервісному обслуговуванні теплових насосів OCHSNER (Австрія) та Octopus (Швеція), які гарантують їх користувачам максимальний рівень комфорту.

Компанія OCHSNER розпочала випуск теплових насосів у 1978 році й виготовляє їх індивідуально ­ як скажімо, надійний автомобіль чи добрий годинник ­ під кожного замовника. Вони дають температуру теплоносія 65° C, тож додатково не потрібно підігрівати теплоносій. Теплові насоси OCHSNER, представлені в Україні лінійкою від 2,2 кВт до 1 000 кВт, одночасно виконують кілька функцій. Так, насоси модельного ряду GOLF MAXI та STANDARD опалюють і нагрівають побутову воду, а в літній період можуть працювати у зворотному режимі, тобто в режимі охолодження. Теплові насоси EUROPA виконують три функції: нагрів води, охолод­ження приміщення, осушення підвалів (повне видалення вологи), підтримання мікроклімату у винних погребах, а деякі з них виконують функцію контрольованого вентилювання. Промислова серія INDUSTRIE забезпечує теплову потужність в одиничному виробі до 1.000 кВт з температурою подачі 55° C, 65° C, 95° C.

 Бегей 5

"Octopus ефективно працює на систему опалення та гарячого водопостачання"

- Які системи теплових насосів доцільно встановлювати на Рівненщині?

У нашій області також знайде застосування система “повітря -­ вода”, тому що у нас високо залягає камінь. Тобто, при класичній схемі отримання теплоносія потрібно робити вертикальні або горизонтальні зонди. Вертикальні зонди -­ це свердловини глибиною 60­80 метрів, але не скрізь їх можна робити. Скажімо, у Рівному, у районі Автовокзалу, є житлове містечко, де камінь залягає вже на глибині до 20 метрів. У такому випадку закладаємо горизонтальні свердловини на глибині 1,2-­1,5 метра.

Буває, що прибудинкова територія благоустроєна, то ж не будеш перекопувати подвір’я та руйнувати бруківку тощо. У такому випадку встановлюємо шведський тепловий насос Octopus, в якого немає ні вентилятора обдування, ні режиму відтаювання, тож на ці процеси не витрачається додаткова електроенергія, внаслідок чого підвищується енергоефективність його роботи. Навіть при значній товщині снігової шуби на випарювачі, Octopus зберігає свою роботоздатність і ефективно працює на систему опалення та гарячого водопостачання. При необхідності, можна просто очистити зовнішній блок Octopus від зайвого інею.

Для забезпечення резервного електроживлення використовуємо обладнання торгової марки Green Power (GP, Італія). Ці генератори дуже добре зарекомендували себе наоб’єктах соціальної сфери, передусім охорони здоров’я, та АЗС, які потребують безперебійного електропостачання. На вирішення проблеми додаткового забезпечення електроенергією спрямована і нова продукція польської компанії Selfa GE S.A., яка працює на електротехнічному ринку з 1932 року, але до недавнього часу була відома лише як виробник якісних нагрівальних елементів. У 2012 році наші сусіди побудували сучасний завод у місті Щецін, де на японському обладнанні випускають дуже якісні фотовольтаїчні модулі (фотоелектричні панелі). Чотири її вироби, що були представлені на стенді “Елікон-­Постач”, викликали жвавий інтерес учасників та відвідувачів виставки “С.Е.Т. -­ 2015”.

 Бегей 6

"Через п’ять років перед українцями постане проблема – де взяти паливо?"

- Ваші враження від виставки “С.Е.Т. - 2015”?

­ Мене дуже тішить, що все більше людей цікавляться альтернативною енергетикою, тобто, є розуміння, що дешевого газу вже не буде. Для прикладу скажу, що в деяких країнах Європи при споживанні до 500 кубів газу вартість 1 куба ­- 1 євро. Здається, дрібниця, але подивіться на наші будівлі та підприємства, які споживають газ. Я бачив будинки, які за один місяць опалювального періоду споживають від 1500 до 4000 кубів газу. Не важко порахувати скільки будуть платити домовласники, якщо ми вийдемо на європейський рівень оплати за енергоносії. Це перше.

Друге. Хочу нагадати, що торік Україна орієнтовно виробила на внутрішній ринок стільки пелет, скільки експортувала їх за кордон. Це означає, що наша держава пішла шляхом Польщі. Коли наші сусіди проводили за отримані інвестиції модернізацію котелень, населення в цей час неспішно робило утеплення будинків, ставило твердопаливні котли, теплові помпи та сонячні панелі. Вийшло так, що польські котельні модернізовані, але не завантажені на повну потужність, до того ж виник дефіцит сировини. Навіть США різко наростили експорт пелет в Європу, особливо у Великобританію.

Думаю, що з часом, років через п’ять, перед українцями також постане проблема - де взяти паливо? А за цей час можна купити і встановити теплові насоси та сонячні панелі. Постійні джерела енергії - Земля та Сонце, дякувати Богу - нікуди не дінуться, але відкладати й далі перехід на відновлювальну енергетику не варто. Наведу тільки один приклад. У київському дитячому будинку площею більше 3000 квадратних метрів встановили тепловий насос. Уже перший опалювальний сезон приніс результат. Навіть при попередніх цінах дитбудинок сплачував за тепло понад 1 мільйон гривень, нині платить 220 тисяч. Якщо при старих цінах на теплоносії тут розрахували на те, що вкладені в тепловий насос кошти окупляться за чотири роки, то зараз планують вийти окупність сучасного енергоефективного проекту теплопостачання протягом двох років.

 Бегей Вручення

"Головне – погодження проекту технічною радою енергокомпанії, тоді все включиться"

­ – Чи слід очікувати власникам об’єктів альтернативної енергетики труднощів при підключенні до мережі ПАТ “Рівнеобленерго”?

Вважаю, що при правильно виконаній інвестиційній документації, яка має включати і технічну частину, тому що вона є обов’язковою, їх не повинно бути. Хочу, аби всі правильно розуміли: не можна поставити сонячні панелі, підключити електростанцію в мережу і споживати електроенергію, ігноруючи те, що крім твоєї мережі ще існують інші мережі, яким потрібно поставити блокування. Думаю, що з “Рівнеобленерго” проблем не буде. Головне ­- погодження проекту технічною радою енергокомпанії, тоді все включиться.

Також я хочу звернутись до теплопостачальних підприємств: не вважайте такі організації, як товариство “Елікон-­Постач”, своїми конкурентами. Навпаки, було б дуже добре, як би ви мали можливість з нами спілкуватися. Чому? Значну частину вартості вашого теплоносія становить природний газ. Що ви з цього маєте? У будь­-якому випадку накопичуєте або борги за газ, або віддаєте ці кошти. Можливо на найбільш віддалених об’єктах варто було би поставити теплові насоси і подавати населенню тепло. Тоді і ваш прибуток був би більшим, оскільки не було б необхідності фінансувати через російський “Газпром” війну північного сусіда проти України на Донбасі.

Ще один варіант ­ використання водозабірних та каналізаційних станцій для отримання тепла. Наприклад, встановити на Горбаківському водозаборі, звідкіля качають воду для Рівного, тепловий насос хоча б для обігріву технологічних приміщень. Взагалі, будь-яка каналізаційна станція яка розташована в мікрорайоні, де ми проживаємо, є потенційним джерелом отримання тепла в системі “вода ­- вода”. На стенді, який наше підприємство представило на виставці “С.Е.Т. ­- 2015”, ми запропонували різні варіанти використання водойм, озер, свердловин тощо для отримання тепла, застосовуючи для цього теплові насоси.

Запрошуємо всіх зацікавлених до співпраці з товариством “Елікон-­Постач”. Тепловий насос -­ це ефективна та екологічно чиста система опалення, гарячого водопостачання та кондиціювання, яка, переносячи тепло з навколишнього середовища у ваш будинок чи офісний центр, на підприємство або в заклад соціальної сфери, створює максимально комфортні умови для проживання, праці, навчання, лікування та дозвілля.

Бегей з Дипломом

ТОВ "Елікон­Постач"

33027, Рівне, вул. Д. Галицького, 19, оф. 304;

тел.(0362) 43-67-34, моб. (068) 55-364-55;

е-mail: [email protected]

Елікон­Постач Бегей СЕТ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Як повідомляє «ЧаРівне», У Рівному на декількох виборчих дільницях припинено електропостачання. У зв’язку з цим, члени ДВК вимушені сидіти з ліхтариками. Оскільки  залі дуже темно, було вирішено тимчасово зупинити видачу бюлетенів до моменту, коли світло увімкнуть. ФОТО - ЧаРівне.
Суспільство
Як повідомляють у пресслужбі ДСНС Рівненської області, на цілодобовому чергуванні перебуває більше 400 особового складу бійців Служби порятунку та понад 120 одиниць пожежно-рятувальної техніки. Спільно з вибухотехнічною службою поліції чергують два піротехнічних розрахунки обласного управління ДСНС. Також на цілодобовому чергуванні перебуває група радіаційного, хімічного та біологічного захисту ГУ ДСНС. У постійній готовності на випадок можливого відключен...
Суспільство
Правоохоронці обговорили перебіг виборчого процесу під час відеоселекторної наради за участю представників усіх силових структур області, задіяних для забезпечення порядку та законності на дільницях, кожна з яких відкрилась вчасно та без порушень, повідомляють у пресслужбі Нацполіції Рівненської області. Сьогодні, 21 липня, у день виборів народних депутатів всі 1006 виборчих дільниць області розпочали свою роботу вчасно і без грубих порушень чи позаштатних...
Кримінал
Інцидент трапився близько першої дня на Набережній у Рівному. До 28-річного рівнянина підійшов невідомий та порізав його розбитою пляшкою, повідомляє «Рівне Вечірнє».Як повідомляють очевидці, постраждалий був весь у крові. Йому негайно викликали медиків Як стверджують у поліції, потерпілий був нетверезим та надавати якісь подальші пояснення правоохоронцям відмовився. Припускають, що молодик був знайомий із нападником.
Кримінал
19-го липня близько третьої години дня до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу в селі Могиляни, Острозького району. Коли рятувальники прибули на вулицю Центральну вони побачили, що палає приватний будинок. На полум’я відразу подали ствол води, повідомляють у пресслужбі ДСНС Рівненської області.Вже за три години полум’я вдалось повністю загасити. Вогнем було знищено дах будинку та перекриття.Будинок був не житловий, тож травмованих в наслідок п...
Кримінал
О дев’ятій годині ранку, сьогодні, під час патрулювання на вулиці Степанська у Костополі, поліцейські групи реагування патрульної поліції помітили два припарковані автомобілі, обклеєні листівками кандидата у народні депутати.На вулицях Здолбунова, близько 11 години,  виявлено розклеєні агітаційні плакати одного із кандидатів. За цими фактами поліцейські проводять перевірку.Нагадаємо, учора, 19 липня, о 24 годині відповідно до Закону України «Про вибори нар...
Суспільство
У січні-червні 2019 року інспектори праці Управління Держпраці у Рівненській області перевірили  363 суб’єкти господарювання, з них 123 фізичні особи – підприємці. Встановлено 220 порушень по основних розділах трудового законодавства, складено 363 акти та передано до суду 54 протоколи, у тому числі 52 за  ч.1 ст.41 КУпАП, керівникам вручено 116 приписів на усунення виявлених порушень. Відповідно до статті 265 КЗпП винесено 142 постанови про накладення штра...
Кримінал
Вчора, 19 липня близько 8 вечора, небайдужий громадянин повідомив до поліції, що на вулиці Макарова став очевидцем того, як невідомі особи розбили скло у вантажному автомобілі й витягли звідти чорний рюкзак. Зловмисники сіли в авто Renault та рушили в бік вулиці Млинівської.За даними патрульної поліції Рівненської області 223 737 гривень знаходилося в рюкзаку, який викрали зловмисники, розбивши скло у вантажному автомобілі. Та вже за 15 хвилин горе-крадії...
Суспільство
Cтрашна трагедія трапилась вчора 19 липня близько 18:00 у селі Глинськ Здолбунівського району, де в озері потонули батько 1970 року народження та син 2011 року народження, обоє жителі міста Рівне.Тіла на поверхню були підняті водолазами Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об'єктах.Обставини трагедії встановлюються.У Головному управлінні ДСНС України у Рівненській області вкотре звертаються з проханням бути обережними під...
Новини по темі