Розумна опалювальна техніка, орієнтована на майбутнє

Віктор БЕГЕЙ: «Сучасні  теплові насоси – це довговічність, надійність, мінімальні витрати та зручне обслуговування»

Майже півсотні виробників представили своє теплове обладнання на І Міжнародній спеціалізованій виставці “С.Е.Т. ­- 2015: Сучасність. Енергозбереження. Технології”, яка працювала в Рівному упродовж двох днів ­ 5­-6 червня. Серед її учасників ­ представників провідних світових і вітчизняних виробників теплотехніки ­ впевнено почуває себе рівненське ТОВ “Елікон­-Постач”, яке віднедавна займається встановленням та сервісним обслуговуванням розумної опалювальної техніки відомих європейських брендів ­ теплових насосів OCHSNER (Австрія) та Octopus (Швеція), фотовольтаїчних модулів Selfa (Польща), а також автономних/резервних джерел електроенергії Green Power (Італія). До речі, товариство було відзначене дипломом виставки за друге місце в номінації “Краща презентація від виробника, якість обслуговування під час заходу”.

“Сьогодні, побачивши учасників міжнародної виставки “С.Е.Т. -­ 2015” та поспілкувавшись із її відвідувачами, я ще раз переконався в тому, що наш вибір був правильним та своєчасним, - зазначив у розмові з кореспондентом “Рівне­-Ракурсу” директор ТОВ “Елікон-­Постач” Віктор БЕГЕЙ (на фото), за плечима якого практичний досвід монтажу сонячних колекторів у Польщі. ­- Адже на український енергетичний ринок, поряд із традиційними виробниками електроенергії ­ атомними і тепловими станціями, виходять нові електрогенеруючі компанії, які використовують енергію сонця, вітру і тепла землі”.

 Бегей та Хомко

"OCHSNER виготовляє теплові насоси індивідуально – під кожного замовника"

­ – Пане Вікторе, перше питання: що таке тепловий насос?

Більшість населення України поки не знайома з поняттям “тепловий насос”, але постійно використовує теплові насоси у звичайних холодильниках і кондиціонерах, які стали настільки надійними, зручними та звичними, що ми перестали звертати увагу на їх роботу. У багатьох європейських країнах таким же звичним, як для нас кондиціонери, є опалення будинків тепловими насосами. З 2002 року, коли було створене товариство “Елікон-­Постач”, ми займалися електромонтажними роботами і комплектацією енергооб’єктів на будівництві. Цьогоріч товариство змінило сферу своєї діяльності й зосередилося на встановленні та сервісному обслуговуванні теплових насосів OCHSNER (Австрія) та Octopus (Швеція), які гарантують їх користувачам максимальний рівень комфорту.

Компанія OCHSNER розпочала випуск теплових насосів у 1978 році й виготовляє їх індивідуально ­ як скажімо, надійний автомобіль чи добрий годинник ­ під кожного замовника. Вони дають температуру теплоносія 65° C, тож додатково не потрібно підігрівати теплоносій. Теплові насоси OCHSNER, представлені в Україні лінійкою від 2,2 кВт до 1 000 кВт, одночасно виконують кілька функцій. Так, насоси модельного ряду GOLF MAXI та STANDARD опалюють і нагрівають побутову воду, а в літній період можуть працювати у зворотному режимі, тобто в режимі охолодження. Теплові насоси EUROPA виконують три функції: нагрів води, охолод­ження приміщення, осушення підвалів (повне видалення вологи), підтримання мікроклімату у винних погребах, а деякі з них виконують функцію контрольованого вентилювання. Промислова серія INDUSTRIE забезпечує теплову потужність в одиничному виробі до 1.000 кВт з температурою подачі 55° C, 65° C, 95° C.

 Бегей 5

"Octopus ефективно працює на систему опалення та гарячого водопостачання"

- Які системи теплових насосів доцільно встановлювати на Рівненщині?

У нашій області також знайде застосування система “повітря -­ вода”, тому що у нас високо залягає камінь. Тобто, при класичній схемі отримання теплоносія потрібно робити вертикальні або горизонтальні зонди. Вертикальні зонди -­ це свердловини глибиною 60­80 метрів, але не скрізь їх можна робити. Скажімо, у Рівному, у районі Автовокзалу, є житлове містечко, де камінь залягає вже на глибині до 20 метрів. У такому випадку закладаємо горизонтальні свердловини на глибині 1,2-­1,5 метра.

Буває, що прибудинкова територія благоустроєна, то ж не будеш перекопувати подвір’я та руйнувати бруківку тощо. У такому випадку встановлюємо шведський тепловий насос Octopus, в якого немає ні вентилятора обдування, ні режиму відтаювання, тож на ці процеси не витрачається додаткова електроенергія, внаслідок чого підвищується енергоефективність його роботи. Навіть при значній товщині снігової шуби на випарювачі, Octopus зберігає свою роботоздатність і ефективно працює на систему опалення та гарячого водопостачання. При необхідності, можна просто очистити зовнішній блок Octopus від зайвого інею.

Для забезпечення резервного електроживлення використовуємо обладнання торгової марки Green Power (GP, Італія). Ці генератори дуже добре зарекомендували себе наоб’єктах соціальної сфери, передусім охорони здоров’я, та АЗС, які потребують безперебійного електропостачання. На вирішення проблеми додаткового забезпечення електроенергією спрямована і нова продукція польської компанії Selfa GE S.A., яка працює на електротехнічному ринку з 1932 року, але до недавнього часу була відома лише як виробник якісних нагрівальних елементів. У 2012 році наші сусіди побудували сучасний завод у місті Щецін, де на японському обладнанні випускають дуже якісні фотовольтаїчні модулі (фотоелектричні панелі). Чотири її вироби, що були представлені на стенді “Елікон-­Постач”, викликали жвавий інтерес учасників та відвідувачів виставки “С.Е.Т. -­ 2015”.

 Бегей 6

"Через п’ять років перед українцями постане проблема – де взяти паливо?"

- Ваші враження від виставки “С.Е.Т. - 2015”?

­ Мене дуже тішить, що все більше людей цікавляться альтернативною енергетикою, тобто, є розуміння, що дешевого газу вже не буде. Для прикладу скажу, що в деяких країнах Європи при споживанні до 500 кубів газу вартість 1 куба ­- 1 євро. Здається, дрібниця, але подивіться на наші будівлі та підприємства, які споживають газ. Я бачив будинки, які за один місяць опалювального періоду споживають від 1500 до 4000 кубів газу. Не важко порахувати скільки будуть платити домовласники, якщо ми вийдемо на європейський рівень оплати за енергоносії. Це перше.

Друге. Хочу нагадати, що торік Україна орієнтовно виробила на внутрішній ринок стільки пелет, скільки експортувала їх за кордон. Це означає, що наша держава пішла шляхом Польщі. Коли наші сусіди проводили за отримані інвестиції модернізацію котелень, населення в цей час неспішно робило утеплення будинків, ставило твердопаливні котли, теплові помпи та сонячні панелі. Вийшло так, що польські котельні модернізовані, але не завантажені на повну потужність, до того ж виник дефіцит сировини. Навіть США різко наростили експорт пелет в Європу, особливо у Великобританію.

Думаю, що з часом, років через п’ять, перед українцями також постане проблема - де взяти паливо? А за цей час можна купити і встановити теплові насоси та сонячні панелі. Постійні джерела енергії - Земля та Сонце, дякувати Богу - нікуди не дінуться, але відкладати й далі перехід на відновлювальну енергетику не варто. Наведу тільки один приклад. У київському дитячому будинку площею більше 3000 квадратних метрів встановили тепловий насос. Уже перший опалювальний сезон приніс результат. Навіть при попередніх цінах дитбудинок сплачував за тепло понад 1 мільйон гривень, нині платить 220 тисяч. Якщо при старих цінах на теплоносії тут розрахували на те, що вкладені в тепловий насос кошти окупляться за чотири роки, то зараз планують вийти окупність сучасного енергоефективного проекту теплопостачання протягом двох років.

 Бегей Вручення

"Головне – погодження проекту технічною радою енергокомпанії, тоді все включиться"

­ – Чи слід очікувати власникам об’єктів альтернативної енергетики труднощів при підключенні до мережі ПАТ “Рівнеобленерго”?

Вважаю, що при правильно виконаній інвестиційній документації, яка має включати і технічну частину, тому що вона є обов’язковою, їх не повинно бути. Хочу, аби всі правильно розуміли: не можна поставити сонячні панелі, підключити електростанцію в мережу і споживати електроенергію, ігноруючи те, що крім твоєї мережі ще існують інші мережі, яким потрібно поставити блокування. Думаю, що з “Рівнеобленерго” проблем не буде. Головне ­- погодження проекту технічною радою енергокомпанії, тоді все включиться.

Також я хочу звернутись до теплопостачальних підприємств: не вважайте такі організації, як товариство “Елікон-­Постач”, своїми конкурентами. Навпаки, було б дуже добре, як би ви мали можливість з нами спілкуватися. Чому? Значну частину вартості вашого теплоносія становить природний газ. Що ви з цього маєте? У будь­-якому випадку накопичуєте або борги за газ, або віддаєте ці кошти. Можливо на найбільш віддалених об’єктах варто було би поставити теплові насоси і подавати населенню тепло. Тоді і ваш прибуток був би більшим, оскільки не було б необхідності фінансувати через російський “Газпром” війну північного сусіда проти України на Донбасі.

Ще один варіант ­ використання водозабірних та каналізаційних станцій для отримання тепла. Наприклад, встановити на Горбаківському водозаборі, звідкіля качають воду для Рівного, тепловий насос хоча б для обігріву технологічних приміщень. Взагалі, будь-яка каналізаційна станція яка розташована в мікрорайоні, де ми проживаємо, є потенційним джерелом отримання тепла в системі “вода ­- вода”. На стенді, який наше підприємство представило на виставці “С.Е.Т. ­- 2015”, ми запропонували різні варіанти використання водойм, озер, свердловин тощо для отримання тепла, застосовуючи для цього теплові насоси.

Запрошуємо всіх зацікавлених до співпраці з товариством “Елікон-­Постач”. Тепловий насос -­ це ефективна та екологічно чиста система опалення, гарячого водопостачання та кондиціювання, яка, переносячи тепло з навколишнього середовища у ваш будинок чи офісний центр, на підприємство або в заклад соціальної сфери, створює максимально комфортні умови для проживання, праці, навчання, лікування та дозвілля.

Бегей з Дипломом

ТОВ "Елікон­Постач"

33027, Рівне, вул. Д. Галицького, 19, оф. 304;

тел.(0362) 43-67-34, моб. (068) 55-364-55;

е-mail: [email protected]

Елікон­Постач Бегей СЕТ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Прохання про допомогу у боротьбі з недугою для дівчинки Дарусі опублікувала в себе волонтерка БФ «Скарбниця Надії» Мар’яна Рева. Далі подаємо історію маленької Дарусі зі слів волонтерки. «Друзі, ми планували перед Паскою написати вам про те, що діткам в лікарні треба маленькі подаруночки для коробки хоробрості. Планували розповісти про наші проекти і нагадати реквізити. Але зараз це не важливо. Зараз дуже треба допомога чарівній дівчинці. Біологічна мама...
Здоров'я
В рівненському центрі ПМСД «Ювілейний» лікарі проводять імунізацію населення. Як зазначає прес-служба управління охорони здоров'я, в першу чергу, необхідно відвідати сімейного лікаря, або лікаря педіатра, або лікаря терапевта з яким підписано декларацію для оцінки стану здоров'я на момент вакцинації. Після огляду лікар направляє для вакцинації в кабінет щеплення (для всіх пацієнтів, які підписали декларації з будь-яким лікарем нашого закладу). Кабінети щеп...
Різне
Середмістя Костополя рожевіє. Неймовірної краси екзотичні дерева, сливи Піссарді, розквітають та милують погляди перехожих. Батьківщиною дерева вважається Абхазія, Аджарія і Західна Грузія. Вперше в Європу її було привезено ботаніком Піссарда з Ірану. Як відомо, сливи Піссарді цвітуть на початку квітня – ще до появи листя. Спершу цвіт ніжно-рожевий, а до кінця травня стає темно-червоним. Зелені листки стають червонястими, а до пізньої осені набувають пурпу...
Різне
Сьогодні, 23 квітня, з 10 години тимчасово у центральній частині Рівного водопостачання буде із пониженим тиском. Про це повідомляє «Рівнеоблводоканал». Причина – ліквідація пошкодження водопроводу. Також у зв’язку з поривом водопроводу тимчасово немає води у частині будинку на вул. Г. Безручка, 7. Довідкова інформація за тел. 26-74-74. Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Пригоди
Вчора вранці у Здолбунові місцеві рятувальники надавали допомогу працівникам поліції по відкриванню дверей квартири. Як повідомляє ГУ ДСНС України в Рівненській області, там перебував хворий чоловік 1948 р. н.  Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Пригоди
22 квітня о 17:34  надійшло повідомлення про пожежу у Рівненському районі, село,Карпилівка, вул. Вербова. На місце події негайно було направлено чергові відділення рятувальників 2-ї державної пожежно-рятувальної частини, пожежно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спецпризначення та оперативно координаційний центр обласного управління ДСНС. Прибувши на місце виклику вогнеборці встановили, що пожежа виникла у дерев'яній господарській будівлі, р...
Спорт
У Рівному стартував відкритий кубок міста з флаг-футболу. Перший тур змагань відбувся на стадіоні місцевої СЗШ №13. У перший день змагань зійшлися команди з Рівного та Луцька. Матч №1. «Монархи» - «Монархи Ю17» Матч закінчився з рахунком 12:24 Тачдауни були здійснені наступними гравцями: Окренець, Должанський - Сидорук, Полюхович, Бойчук, Бондаренко. У першому матчі зійшлися гравці клубу м. Рівне – «Монархи». Спочатку рахунок відкрила юніорська команда....
Різне
ОВЕН Зірки обіцяють Овнам сприятливий в усіх відношеннях день. Активність, чарівність і нові ідеї – все це допоможе вам не тільки в справах, але і в особистому житті.  Люди будуть тягнутися до вас більше, ніж зазвичай – не виключено, що несподівано з’являться старі друзі, з якими ви давно припинили спілкуватися. Постарайтеся провести день на позитиві. ТЕЛЕЦЬ Ви відчуєте надзвичайний прилив енергії. Використовуйте її з толком: спрямуйте сили на нові проекти...
Суспільство
На території Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства розквітла магнолія Суланжа. Про це повідомляють нас сторінці господарства у Фейсбуку. Красиві, великі квіти біло-рожевого кольору з тонким ароматом з’являються на дереві ще до появи листя в квітні-травні. У Рівному магнолія Суланжа росте у кількох місцях, однак чи найбільше дерево знаходиться саме на території облуправління лісового та мисливського господарства. Магно́лія...