Вчені визначили ключ до запобігання та лікування вторинних захворювань раку

Провідні вчені з Університету Шеффілда і Університету Копенгагена визначили можливий ключ до запобігання вторинних ракових захворювань у хворих на рак грудей після виявлення ферменту, який посилює поширення захворювання. Найближчим часом до продовження досліджень збираються підключитися їхні колеги з Німеччини www.bavarmed.com, щоб використовувати і свій чималий досвід у цій галузі.

Вторинний (метастатичний) рак грудей є основною причиною 12000 смертей, які трапляються від раку молочної залози у Великобританії щороку.

Найбільш поширеним продовженням хвороби є її поширення в кістки, що відбувається приблизно у 85 відсотків хворих на рак молочної залози. Таку ж статистику демонструють і результати онкологічних діагностик в Німеччині www.bavarmed.com, що говорить про те, що проблема ця як мінімум загальноєвропейська.

Нове дослідження, яке було проведено в Інституті досліджень раку Лондона, виявило, що фермент лізілоксідази (LOX), вивільнений з первинної пухлини, викликає отвори в кістці і готує їх для майбутнього приходу ракових клітин.

Отримані дані свідчать, що раннє виявлення LOX у хворих на рак молочної залози, може дозволити лікарям блокувати активність ферменту, запобігаючи пошкодженню кістки і поширенню пухлинних клітин в кістці (метастазування), зупинити прогресування захворювання.

Дослідники також показали, що завдяки лікуванню з бісфосфонатами, існуючим класом препарату, який запобігає втраті кісткової маси і вже використовується для лікування таких захворювань, як остеопороз, вдалося запобігти змін в кістці і поширення захворювання у мишей.

Новаторські дослідження на чолі з доктором Елісоном Гардландом в Департаменті людського метаболізму університету Шеффілда можуть привести до поліпшення прогнозу для хворих на рак в довгостроковій перспективі.

Доктор Гартланд сказав: "Це важливий прогрес у лікуванні метастазів раку молочної залози без операції - www.bavarmed.com і ці висновки можуть призвести до нових методів лікування, щоб зупинити вторинні пухлини грудей, які проростають в кістки, збільшуючи шанси на виживання для тисяч пацієнтів.

"Наступним кроком потрібно з'ясувати, як саме LOX взаємодіє з клітинами кісткової тканини, щоб мати можливість розробляти нові ліки, з метою зупинити формування кісткових ушкоджень і метастазів раку. Це також може мати значення для лікування інших захворювань кісток".

Співкерівник досліджень доктор Джанін Ерлер, раніше керівник групи біології раку в Інституті досліджень раку Лондона, який в даний час є доцентом кафедри Biotech Research & Innovation Centre в університеті Копенгагена, сказав: "Після того, як рак пошириться в кістки, його дуже важко лікувати. Наше дослідження пролило світло на спосіб поширення клітин раку молочної залози в кістки. Якби ми були в змозі блокувати цей процес і перевести нашу роботу в клініку, ми могли б зупинити рак грудей, тим самим продовжуючи життя пацієнтів, уникаючи операції".

Кетрін Вудс, старший менеджер з комунікацій, сказала: "Вторинний рак молочної залози вбиває 1000 жінок кожен місяць в одній лише Великобританії. І все ж ми досі не знаємо достатньо про те, як і чому рак грудей поширюється, щоб зупинити його.

"За нашими припущеннями, до 2050 року ніхто не буде втрачати своє життя у зв'язку з раком молочної залози, і ми зробимо це, нарощуючи свої дослідницькі зусилля в цій області. Зробимо все можливе, щоб досягти цієї мети."

Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)