Справжньою окрасою Вашого саду стане Альпійська гірка. Спорудження такого складного елементу ландшафтного дизайну варто довірити професіоналам, хоча якщо докласти максимум зусиль, створити її можна і власними руками.

Процес спорудження альпійської гірки починається з вибору гідного місця. Це має бути відкритий простір з достатнім рівнем освітлення. Добре, якщо це буде невеликий схил або піднесення. Коли місце обране, переходимо до самого процесу будівництва. Основа будь альпійської гірки - це каміння. Його краще всього придбати в спеціалізованому магазині.

Коштують вони не дешево, але виглядати гірка, побудована із спеціального каміння, буде набагато ефектніше. Укладають декоративний камінь на свій смак, формуючи невелику гірку зі схилами. Між ними засипають грунт, на який далі висаджують рослини. Врахуйте, що грунт повинен бути підібраний правильно, виходячи з того, які рослини Ви плануєте висаджувати, наприклад, можна хвойні рослини купити на budyak.net.

Від того які рослини і як будуть скомпоновані в альпійській гірці в чому залежить її ефектність. Ідеальним варіантом стануть хвойні невисокі рослини, такі як ялівець і гірська сосна, сусідами яких можуть стати листяні чагарники. Серед останніх прекрасно виглядають вереси, кизильники, перстач і т.д. Не обійтися і без трав'янистих рослин. Фахівці радять вибирати для альпійських гірок волошки, дзвіночки, герань, тирлич, лаванду, ломикамінь.

Існує чітка послідовність висаджування рослин при формуванні альпійської гірки. Першими прийнято висаджувати високорослі рослини. Після них - низькорослі й почвопокривні рослини. Для додання оригінальності в центрі висаджують яскраві квіти.

Після висадки поверхню альпійської гірки, між основними каменями, засипають дрібною галькою. Такий підхід дозволяє волозі утримуватися всередині, а рослинам залишатися зеленими навіть у посушливі періоди.

Альпійська гірка вимагає постійного догляду і коректування. В іншому випадку вона швидко може втратити початкову привабливість. Не забувайте регулярно оновлювати на ній рослини і своєчасно забезпечувати їм повноцінний полив.