На Рівненщині обговорювалися права ромів

З нагоди Міжнародного дня ромів у Дубно відбувся «круглий стіл» щодо соціалізації ромського населення. В засіданні взяли участь міський голова Василь Антонюк, керівники місграційної служби, правоохоронних органів, центру зайнятості, представники ромської національної меншини.

«Важливо, що зараз роми поруч з іншими етносами мають змогу вчитися, працювати, отримувати соціальний захист від держави. Водночас, як і в представників інших національностей, є питання, котрі не завжди вирішуються, й ми свідомі цього та прагнемо приділяти увагу і тим проблемам, які відчувають роми», -  зауважив Василь Антонюк.

Так, на даний час на обліку служби у справах дітей Дубенської міськради перебуває 13 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування ромської національності, що становить 17 відсотків від всієї кількості дітей цих категорій. Всі наразі влаштовані до сімейних форм виховання. У 2013 році 1 дитину з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування ромської національності, забезпечено житлом - надано кімнату в гуртожитку. А торік ще одній ромській сім'ї надано житлове приміщення. Значно покращилася ситуація щодо відвідування дітьми-ромами навчальних закладів.

У рамках «круглого столу» представниця ромської громади, багатодітна мама Злата Йовнаш отримала консультацію щодо здійснення реєстрації дітей та отримання належних соціальних пільг. Разом з тим, молода жінка розповіла про житлову проблему, з якою зіткнулась їхня сім'я. Міський голова відразу доручив відповідним службам з'ясувати ситуацію і зайнятись вирішенням проблемного питання. А Фатіма Онуфрієва дякувала міській владі за виділення довгоочікуваного житла.

Під час заходу висловлювали рекомендації щодо підвищення ефективності співпраці з ромами – щодо впорядкування їх реєстрації, видачі паспортів, покращення житлових умов, працевлаштування, охоплення освітою дітей, належного медзабезпечення та ін. Тим часом представник правоохоронних органів зазначив, що міліцією постійно проводиться робота щодо викорінення та профілактики злочинності в місті, зокрема й серед осіб-ромів.

Також представники ромів спільно звладою запалили лампадки до пам'ятного знаку жертвам масових розстрілів. Після цього на річку Ікву були спущені вінки як знак об'єднання ромів у світі. 

photo_verybig_539326

Довідково: 8 квітня відзначається Міжнародний день ромів. Метою свята є самоідентифікація ромської етнічної групи як єдиного народу, привернення уваги до самобутньої культури та історії етносу ромa та 80 ромських субетносів, подолання дискримінації, утисків та відчуження ромів.

Прес-центр Рівненської ОДА

www.rv.gov.ua
права ромів дубно обговорення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі