З давніх давен вишиванка була традиційною одежею українця. В розшитих сорочках ходили пани та прості селяни, різниця полягала лише у якості тканини, використаних нитках. Вишиванки вдягали з народження, у розшитих сорочках ходили усе життя. Пояснювали таку любов до вишиванок її захисними здібностями. Адже візерунки, фігурки та рослини, вишиті нитками, щось символізували, та захищали від хвороб, злих сил та нещастя.

Звичайно, що у вишиванку вдягали дітей, яких треба захистити від злого ока та різних хвороб. Українці вірили, що вишиванка принесе дитині вдачу, маля виросте здоровим та сильним. Наші пращури були дуже мудрими, тому ми маємо довіритися їх повір’ям. Купити дитячі вишиванки для хлопчиків на etnodim.com.ua може кожен покупець, тим самим у вашої дитини з’явиться оберіг та яскрава річ.

Крім того дитяча вишиванка – практична річ. Просторий дизайн сорочки не обмежує рухів малого непосиди. Натуральний склад тканини йде на користь, адже ніжна шкіра дитини дуже чутлива до синтетичних тканин. У льняній чи бавовняній вишиванці дитина не буде пріти, тіло буде дихати.

Якщо ви не знаєте, як носять дитячі вишиванки, на сайті Етнодім можна знайти таку інформацію. Етнографи розповідають, що маленькі дівчата носили вишиванки замість сукні,а хлоп’ята – без брюк, просто підпоясану або навіть без поясу. Обираючи вишиванку, можна також купляти її як окрему річ. Вишивкою часто прикрашають футболки та сорочки для дітей, їх носять з брючками, шортами, дівчинки – зі спідницями. Для маленької принцеси можна придбати вишиту сукню, дитина буде яскравою зірочкою на святі.

Якщо ви вірите у сакральний зміст дитячої вишиванки, обов’язково дивіться на орнамент та візерунки. Кожна квітка, геометрична фігура, листочок щось символізують. Для вишивки дитячої сорочки використовували червоні нитки. Цьому кольору приписували найсильніші захисні властивості, велику енергетику. Додавали в орнамент чорну нитку. Чорний колір вважався символом родючості.

Цікаво, що для дітей виробляли вишиванки з сорочки матері або батька. Вважалося, що від батьків передавалася сила, любов та захист дитині. У перешитій сорочці дитина ходила десь до трьох років, потім дитина отримувала нову сорочку, вишиту руками мами, бабусі чи старшої сестри.

Не біда, якщо ви не в змозі власноруч вишити сорочку маляті, довіртеся майстриням з Етнодім, які зроблять роботу замість вас з усією душею.