На Рівненщині вирішувалися питання про ввезення товарів та транспортних засобів для АТО

Нещодавно, з ініціативи громадськості, у Рівненській митниці відбулося засідання «круглого столу». Серед запрошених були представники ДАІ області, керівництво митниці та активісти громадської організації «Автомайдан-Рівне». Тема для обговорення гостра і болюча - як розробити механізм надання пільг під час ввезення товарів та транспортних засобів для потреб військових у АТО.

Виникла термінова потреба спростити процедуру митного оформлення транспортних засобів і мінімізувати витрати волонтерів. Для цього необхідно ініціювати зміни в існуючі закони, а ось тут вже може дати пораду митниця, як компетентний державний орган.

Начальник Рівненської митниці ДФС Олег Вавровський акцентував увагу на тому, що митниця може і буде діяти тільки в правовому полі. Перший його заступник Сергій Панчук запропонував використати для рішення проблем волонтерів, митників, ДАІ та військових вже існуючий механізм, передбачений Законом України «Про гуманітарну допомогу», ініціювавши внесення змін до нього. А саме:

надати волонтерським організаціям право бути отримувачами гуманітарної допомоги;

звільнити підакцизні транспортні засоби що ввозяться для потреб військових в зоні АТО від оподаткування;

передбачити спрощений та прискорений механізм розгляду та прийняття рішень по поставках товарів для потреб АТО.

На Рівненщині вирішувалися питання про ввезення товарів та транспортних засобів для АТО (фото) - фото 1
На Рівненщині вирішувалися питання про ввезення товарів та транспортних засобів для АТО (фото) - фото 1

При цьому активісти волонтерських організацій повинні усвідомлювати, що якщо їхнє громадське об’єднання визнають отримувачем гуманітарної допомоги, то лише вони будуть відповідати за цільове використання ввезених у якості допомоги товарів та транспортних засобів.

Якщо спільні зусилля громадськості та державних органів призведуть до зміни законодавства та швидкого вирішення проблемних питань, це буде яскравим прикладом як можна жити і діяти по-новому,- підсумували учасники зустрічі.

За матеріалами Рівненської митниці ДФС

rv.sfs.gov.ua
АТО товари митниця обговорення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі