У Рівному ввели внесок, який дозволяє «купити» пенсію

Той, хто не встиг заробити необхідний для нарахування пенсії страховий стаж, може його «купити», одноразово сплативши єдиний внесок за договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, повідомляє rivne1.tv

В основному цим правом користуються люди, які залишилися без роботи незадовго до досягнення пенсійного віку: вони доплачують за стаж, аби вибороти можливість отримувати повну пенсію.

ДПІ у м. Рівному акцентує увагу громадян на те, що договором може бути передбачена одноразова сплата громадянином єдиного внеску за попередні періоди, в яких такий громадянин не підлягав загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року до 31 грудня 2010 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.

Для укладання зазначеного договору таким особам необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. З такою особою, після перевірки викладених у заяві відомостей, органом фіскальної служби у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У поточному році три жителя Рівного скористались таким правом - уклали договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та сплатили понад 16 тис. грн.

Про це повідомили у прес-службі ДПІ у м. Рівне.

rivne1.tv
пенсія страховий стаж пенсійний вік ДПІ Рівне
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі