• Головна
  • В галереї «Євро-Арт» презентується творчість художника Ерно Ерба
12:46, 19 березня 2015 р.

В галереї «Євро-Арт» презентується творчість художника Ерно Ерба

В галереї «Євро-Арт» презентується творчість художника Ерно Ерба, який загинув у Янівському концтаборі

Час проведення презентації: п’ятниця, 20 березня 2015 р., 15:00 год.

Місце проведення: галерея європейського живопису «Євро-Арт» (Рівне, просп. Миру, 4)

В умовах ведення військових дій на сході України представлення творчості Ерно Ерба (1878-1943) в галереї європейського живопису «Євро-Арт» є на часі. Єврейський художник, народився і жив у Львові, у своїх роботах створив художній образ десятиліть, що передували Другій світовій війні. Він загинув від нацистської системи, яка фізично знищила художника у Янівському концтаборі в липні 1943 р.

Серед 24 експонованих картин переважають роботи пізнього періоду, написаних під впливом часу: «Продавець зелені», «Дощовий день», «Хресний хід», «Натюрморт з трояндами» та ін. Не тільки колір, а й порухи жіночих і чоловічих постатей на жанрових картинах експресивно передають невизначеність завтрашнього дня та неспокій. Динамічні композиції Е. Ерба відображають сприйняття дійсності, в якій, попри напругу передвоєнного та воєнного часу, усе ж таки знаходиться місце для краси і світла. «Експресія кольору» - саме так названа виставка, зосереджує увагу глядача на найважливіших речах живопису: використання кольору для посилення емоцій та почуттів. І це виходило у Ерно Ерба не просто професійно, а дуже тонко і шляхетно. Щоб переконатися у цьому, галерея пропонує відвідувачам не лише ознайомитися із 24 оригіналами картин художника, а й трьома імітаціями (підробками) його робіт.

Букет квітів олія, картон

Букет квітів олія, картон

На презентацію запрошені Голубець Орест Михайлович (м. Львів) – доктор мистецтвознавства, член Національної спілки художників України, член Міжнародної асоціації критиків мистецтва (АІСА), Ямаш Юрій Володимирович (м. Львів) – художник, мистецтвознавець, ст. викладач кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ ім. Івана Франка (від 2001 р.), ст. викладач кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України, художник-декоратор Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької, а також художники та мистецтвознавці Рівного, Львова, Острога, представники державних та громадських організацій.

Зимовий день 1930-ті 25х35 поч. ХХ картон, олія

Зимовий день 1930-ті 25х35 поч. ХХ картон, олія

Виставка триватиме до 3 травня 2015 р.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ерно Ерба #виставка Євро-Арт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...