• Головна
  • Не вистачає коштів на газ на Рівненщині
09:50, 19 березня 2015 р.

Не вистачає коштів на газ на Рівненщині

Загалом цієї зими ціна на газ піднялася на 280%. Не всі мешканці здатні оплатити такі рахунки, тому власники котлів суттєво зменшили користування газом. 

В яку суму обійдеться Рівненщині нормальне газозабезпечення?

Загалом ситуація із газовим питанням на Рівненщині порівняно краща, ніж в інших регіонах. Зокрема, у минулому році було спожито 327,8 млн.куб.м. природного газу, з яких лише 3,2% спожито без лічильників. 

Для  того аби забезпечити споживачів приладами обліку газу, ще необхідно встановити близько 35,5 тис лічильників. Якщо брати до уваги нестабільну ситуацію із гривнею,то таке задоволення може обійтися прилизно 88 млн. грн.

Виконання усіх необхідних робіт до 1 січня 2018 року відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», потребує щорічного виділяння коштів у розмірі близько 30 мільйонів гривень.

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, дає дозвіл на встановлення вже у цьому році на Рівненщині лише близько 1,5 тис лічильників.

У першу чергу буде забезпечено приладами обліку тих абонентів, які користуються газом для приготування їжі та підігріву води, тобто користуються газовою плитою та колонкою. Їхня кількість сягає приблизно 2,5 тис.

Установка лічильників для користувачів газової плитки буде тривати до 1 січня 2018 року. Незадоволені термінами споживачі матимуть змогу встановити лічильник за власні кошти. Проте варто зауважити, що у випадку відмови від встановлення лічильника споживач  знаходиться на межі ризику залишитися без газу. За ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» після 1 січня 2016 року буде припинено подачу газу  споживачам  у яких відсутні лічильники та користуються газовою колонкою та плитою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лічильник #газопостачання #Рівне
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...