• Головна
  • Затемнення Сонця в Рівному: вечір серед дня
Сонячне затемнення
10:19, 20 березня 2015 р.

Затемнення Сонця в Рівному: вечір серед дня

Сонячне затемнення

   Більш, ніж 50% сонячного затемнення зможуть спостерігати рівняни 20 березня, сьогодні з 12:03 до 13 години. Унікальне явище, що викликає захват і водночас хвилює гіпертоніків. Як безпечно насолодитись захопливим астрономічним явищем - ознайомлюємось разом.  

   Вперше повне сонячне затемнення було сфотографовано 28 липня 1851 року. Хоч це явище цілком пояснюване, проте, як і раніше його огортає містичність. Кожного разу мільйони захоплених глядачів по всьому світу збираються і з завмиранням серця спостерігають за магією природи.

   Власне затемнення відбуватиметься у проміжку між 8 та 10 ранку за Грінвічем, або з 10 до 14 години по всьому світові. Його можна буде спостерігати на півночі Атлантичного океану, в Арктиці, частково у Європі, Україні, на заході Росії та в північній частині Африки. Так, як небесні тіла постійно рухаються у космосі, та через обертання землі - у різних широтах можна побачити іншу "картинку", в різний час та у відмінних фазах затемнення. У Рівному можна буде спостерігати приблизно половину сонячного диска з 12 до 13 години. За даними Вікіпедії, у Львові - о 11:58; затемнення охопить 58% сонячного диска, в Одесі - в 12:04; 43%, у Києві - о 12:08; 52%, у Донецьку - о 12:17; 39%.

Техніка безпеки

   Як ми всі знаємо, на сонце прямо дивитись не можна. Не слід про це забувати навіть з приводу сонячного затемнення, ультрафіолетове випромінювання ніхто не відміняє. Популярні "народні" поверхні для спостереження за Сонцем, такі як проявлена фотоплівка, плівка для рентгену, закопчене скельце, звичайні сонячні окуляри чи CD-диски - категорично не підходять. Можна використовувати спеціальні сонцезахисні окуляри з повним захистом від УФ-променів, зварювальні окуляри із захисним відтінком не менш "14". Також у спеціалізованих магазинах фототехніки продаються фільтри для спостереження затемнень.
   Є також альтернативне рішення: зробити проектор. Для цього потрібні два аркуші паперу чи картону, розміщені паралельно один одному у протилежному від Сонця напрямку. В першому аркуші слід шпилькою зробити дірочку, не більше. Таким чином промінь відобразить на другому аркуші тінь, точно таку, як буде насправді.

Вплив на здоров'я

   В цей день особливо слід бути уважними людям із серцево-судинними захворюваннями. Варто уникати навантажень, поїздок, відряджень, краще, по можливості , побути в дома та добре відпочити. Особливо метеочутливі люди можуть відчувати погіршення самопочуття, апатію, зміни настрою ще за два тижні до та декілька днів після затемнення. Тому намагайтесь не приймати важливих рішень, обмежити здійснення банківських операцій у ці дні.

   Досвідчені медики рекомендують профілактично приймати в цей час "медичний коньяк", як іще називають настоянку глоду. Цей м'який тонізуючий засіб попереджує розширення судин та нормалізує кров'яний тиск. Настоянка глоду добре усуває дисбаланс у всьому організмі.  Особливо благотворно глід впливає на роботу гіпоталамуса. Цей орган - "керівник" нашого організму, він відповідає за збалансовану роботу всіх систем організму.
За словами лікаря, "медичний коньяк" потрібно почати приймати за декілька днів до передбачуваних магнітних коливань - по 20-30 крапель 3-4 рази на день. «Ця настоянка, якщо її вживати за 15 хвилин до їжі, ще й покращує травлення, якщо з травним трактом все гаразд, тоді після їжі".

Містичність явища

   З одного боку - звичайна фізично-астрономічна подія, коли Місяць кидає тінь на Землю, частково або повністю заступивши Сонце. Тим часом, в Китаї із древніх часів вірили, що Сонце живить нас енергією, а Місяць - навпаки, її забирає. Тому і діють вони в різний час доби, щоб зберегти баланс сил. Тим часом, коли стається затемнення Сонця, разом із Місяцем вони опиняються в одній точці, мають великий вплив на людину. Спостерігається неадекватність поведінки, більша кількість здійснених помилок, ніж зазвичай.

Сонячне затемнення 1 серпня 2008 року над Великою Китайською стіною. (Telegraph/Reuters)

Затемнення Сонця в Рівному: вечір серед дня, фото-1

   В організмі йде потужне навантаження на систему регуляції, вона фактично перевіряється на міцність. Особливо важко зі здоров`ям цього дня буде людям з серцево-судинними патологіями,  гіпертонікам (тобто тим, у кого і без цих природних змін, система регуляції організму дещо порушена). Погано себе також почуватимуть люди, які зараз проходять курс лікування від якогось захворювання. Ведичні тексти радять не приймати їжу вже за 10 годин до затемнення, а у сам момент знаходитися у воді (море, річка, чи, зрештою - у ванні).

Закріплюємо хороші звички

   Астрологи стверджують, в час затемнення Місяця розум тоне в емоціях, а інстинкти проявляють себе найбільше. Тим часом вважається, що сонячні затемнення є поворотними моментами або перемикачами потоків подій. Іншими словами, в період сонячного затемнення саме час, щоб увійти в «нове життя».  Цього дня рекомендують відмовлятися від шкідливих звичок - організм адаптується швидше. На роботі не слід починати нічого нового, виконуйте рутинну роботу.

Часткове сонячне затемнення, що спостерігали в Австрії 4 січня 2011 року. (Photo by Robert Pölzl)

Затемнення Сонця в Рівному: вечір серед дня, фото-2

   Під час сонячного затемнення інстинкти, навпаки, мовчать - свідомість затемнена, і розум погано орієнтується в ситуації. У цей період закладаються хороші звички і в думках визначається мета. Тому сміливо плануємо якнайкращі зміни у власному житті - і присвячуємо цей день Цілепокладанню. Будьте певні, все змінюється, і завжди на краще!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#затемнення рівне #затемнення сонця 2015 #затемнення вплив на здоровя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...