• Головна
  • В тайм-кафе HOME зіграли медитативні мелодії Шрі Чинмоя
медитація
12:45, 9 березня 2015 р.

В тайм-кафе HOME зіграли медитативні мелодії Шрі Чинмоя

медитація

    4 березня у Time cafe "Home" відбувся міні-концерт по-домашньому затишний. Усі охочі могли послухати музику індійського композитора Шрі Чинмоя у виконанні його учня Валентина Іонова.
    Розпочався вечір із короткої пізнавальної розповіді про своєрідність та історію духовних музичних інструментів. Також пан Валентин коротко схарактеризував спільні риси ведичної та української культур, що базуються на результатах археологічних розкопок та висновків учених.
    Валентин Іонов − київський програміст, який заради власного задоволення вивчав музику Шрі Чинмоя, відтворював її, а згодом і сам почав писати музику. Вже 15 років він вивчає медитативні практики під музичний супровід. Непересічна особистість, про яку впору складати легенди. Одного разу, як розповідає сам пан Валентин, йому просто захотілось побігти. В ліс. І саме завдяки тому бажанню він встановив світовий рекорд по бігу, без зупинки пробігши 80 км!
    Але повернемось до медитативних практик у Home. Пан Валентин зіграв на флейтах різних країн світу, зокрема на індійській бансурі, білоруській окарині, українській сопілці, ірландській віслі, блок-флейті та ін. Під цю музику в рази легше медитувати і відійти від думок цього світу.
    Кожен інструмент звучав по-різному, мав свій неповторний голос, саме тому і мелодії були різними: від тягуче-повільних до динамічних. Зі зміною музики змінювались картинки та емоції.
    Основним покликанням медитації є відмежування від думок. Медитація як мовчання розуму. І в сучасному світі дуже важко відгородитись від проблем, що оточують нас.
    "Той, хто хоче досягти успіху в житті, повинен навчитися мовчати навіть в думках."
А. Ейнштейн

В тайм-кафе HOME зіграли медитативні мелодії Шрі Чинмоя (фото) - фото 1

В тайм-кафе HOME зіграли медитативні мелодії Шрі Чинмоя (фото) - фото 1


    Завдяки медитації думки утворюють цілеспрямований потік, що приносить задоволення своєю структурованістю. Медитація розкриває нашу духовну потребу бачити красу навколо і передавати її іншим. Вона дає відчуття присутності чогось прекрасного, усвідомлення неймовірного, коли всі думки кудись зникають, а на їх місце приходять емоції.
    Завершили вечір вже по-домашньому дружньою і душевною бесідою. Пан Валентин розповів трохи про свій шлях до медитативних практик і музики, а також відповідав на запитання присутніх.
    І ось, що потрібно знати всім, хто втомлюється: думки хаотично снують у наших головах і втомлюють нас. Нам необхідно навчитись мовчати розумом, щоб цей потік контролювати, зробити його прекрасним і отримувати задоволення, а не стреси. Музика покликана заспокоювати душу і охолоджувати розум. То навіщо нам заспокійливі препарати, коли вона є?!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медитація #музика Шрі Чинмоя #ведична культура #таймкафе
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...