• Головна
  • Проектний менеджмент по-люблінськи
20:00, 5 березня 2015 р.

Проектний менеджмент по-люблінськи

Протягом 25-27 лютого 2015 року рівненські посадовці вивчали кращі практики польських колег щодо провадження проектної діяльності, уникнення ризиків з їх реалізації та методів залучення інвестицій.

Черговий навчальний візит представників муніципалітету Рівного до Любліна відбувся в рамках реалізації проекту «Співпраця муніципалітетів Рівного та Любліна як один з елементів розвитку прикордонних територій». Цей проект впроваджується Виконавчим комітетом Рівненської міської ради та фінансується програмою Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 ЄС.

Уряд міста Любліна має більш ніж десятирічний досвід в отриманні грантів та реалізації проектів  Європейських програм. Урядовці з партнерського міста із задоволенням діляться проектним досвідом для того, щоб наше місто могло уникнути багатьох ризиків в реалізації проектів. Тому і розробили не менш насичену програму ніж під час ознайомчих візитів, але основний акцент робився все ж на повноцінному навчанні із представленням конкретних прикладів та методичних рекомендацій.

Рівненська делегація ознайомилася з діяльністю Управління неінвестиційних проектів Уряду міста Любліна та спільно із ними проаналізувала основні проблеми у стратегічному розвитку міста Рівного. Окреслили також не лише бар'єри співпраці українських інституцій з європейськими партнерами у перспективі отримання зовнішніх коштів, але і перспективи реалізації польсько-українських проектів в цілому.

Начальник Відділу з питань міжнародних проектів Управління неінвестиційних проектів Уряду міста Любліна Анна Ястшебска презентувала представникам Рівного основні засади та принципи реалізації проектів в Любліні. Особливу увагу приділила системі управління з реалізації проектів, а саме процедурі PRINCE2. Цілями цієї процедури є ефективне та дієве провадження будь-яких проектів на будь-якому етапі, завдяки чіткому визначенні завдань та відповідальності осіб, які беруть участь у їхній реалізації.

Проектний менеджмент по-люблінськи, фото-1

Звісно ж проектна діяльність має під собою і низку складнощів з реалізації. Як зауважила головний спеціаліст Управління культури Уряду міста Любліна Евеліна Грабан: «Проекти «приречені» на успіх постають лише в колективах, які детально планують і реалізують свої заходи з використанням методики керування проектами». Саме завдяки застосуванню процедури PRINCE2 Люблін суттєво підвищив ефективність реалізації проектів та значно знизив вплив ризиків на них.

Закріпили всі ці знання та ідеї разом з начальником Управління неінвестиційних проектів Уряду міста Люблін Кшиштофом Лонткою на практичному занятті. Делегація опрацювала проблеми міста на які можна використати грантові кошти в трьох пріоритетних напрямках майбутньої Програми «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». Пан Кшиштоф навчив, як підходити до формування проектної заявки з позиції Євросоюзу. Отож, під час цього заняття було сформовано 3 групи з представників обох міст, які напрацювали кілька спільних проектних ідеї, що вже є підставою для подання проектних заявок.

Група поверталась до Рівного з розумінням того, що необхідно створити інституцію з реалізації проектів для залучення в місто Європейських коштів. Хоча переконались, що робота над проектами не така проста, як видається на перший погляд, проте цікава. Багато з учасників візиту виявили бажання взяти участь у навчальному курсі «Проектний менеджмент», що найближчим часом запланований як один із заходів проекту.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...