FAQ: що потрібно знати студентам РДГУ, щоб обирати ректора університету

  Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала порядок обрання представників з числа студентів для участі у виборах ректора РДГУ, який міститься у Положенні про студентське самоврядування у цьому ВНЗ.  Тепер трохи корисної інформації для студентів Рівненського державного гуманітарного університету, які обиратимуть у березні цього року обиратимуть ректора свого університету. Спробували відповісти на питання, які можуть бути цікаві для студентів:

 1.Чи кожен студент університету має право обирати ректора?

Брати участь у виборах мають право:

  • кожен науковий, науково-педагогічний та педагогічний штатний працівник вищого навчального закладу;
  • представники з числа інших штатних працівників, які обираються відповідними працівниками шляхом проведення прямих таємних виборів;
  • виборні представники з числа студентів (курсантів), які обираються студентами (курсантами) шляхом прямих таємних виборів.

Проте, безпосередньо участь у виборах ректора візьме не більше 15% від загальної кількості осіб, які мають право брати участь у виборах ректора університету.

Наприклад, якщо у виборах бере участь 1 тисяча осіб, то кількість студентів, які обиратимуть ректора не може перевищувати 150 осіб.

2. Скільки студентів від факультету можуть делегувати для участі виборів ректора?

Визначення квоти виборних представників з числа студентів університету, проводиться із розрахунку 15% від загальної кількості осіб, які мають право брати участь у виборах ректора університету.

Загальна кількість (квота) представників з числа студентів університету розподіляється між факультетами пропорційно до кількості студентів, які навчаються на цих факультетах.

Всього буде обрано 149 делегатів.

Квота по факультетах:

http://www.rshu.edu.ua/uploads/files/Newss/Rozrah_stud.pdf

3. Чи будуть студенти обирати ректора напряму?

Система виборів ректора двоступенева. Спершу відбуваються вибори представників, яким делегують право обирати ректора. Саме вони безпосередньо обиратимуть ректора університету від імені всього студентства вишу. Тому до їх обрання потрібно підійти зважено.

Вибори представників проводяться шляхом прямих таємних виборів на загальних зборах факультету у які об’єднано у декілька академічних груп. Об’єднання у групи здійснюється організаційним комітетом з проведення виборів ректора університету.

4. Хто такі виборні представники?

Це студенти, яких на загальних зборах факультетів оберуть для участі у виборах ректора університету.

5. Хто може бути виборним представником?

Виборним представником може бути будь-який студент відповідного факультету.

6. Який порядок обрання делегатів від факультету?

Порядок обрання делегатів від факультету: оголошуються визначені дні та час (!), коли кожен студент денної форми навчання може подати свою кандидатуру на обрання делегата від факультету. Список кандидатів затверджується на конференції студентів факультету.

Важливо не пропустити термін, коли можна висунути кандидатури. Якщо цей термін проґавити, то делегатами у підсумку можуть стати «потрібні» люди, які «правильно» проголосують.

7. Виборні представники обираються шляхом таємного голосування?

Так. Організацію проведення таємного голосування проводить студентський деканат факультету за допомогою організаційного комітету.

8. Коли відбудуться вибори делегатів від факультетів?

Вибори представників проводяться не пізніше ніж за 10 днів до виборів ректора університету за графіком, затвердженим організаційним комітетом

Графік проведення виборів делегатів на вибори ректора РДГУ від студентів університету:

http://www.rshu.edu.ua/uploads/files/Newss/Rozrah_stud.pdf

9. Скільки на зборах має бути присутніх осіб, щоб вважати, що вибори відбулися?

Загальні збори факультету вважаються такими, що відбулися, у разі присутності на них не менше 50% від загальної їх кількості.

Тут варто не допустити кулуарних зборів, коли на них буде присутньо 10-15 осіб, які все за всіх вирішать.

10. Хто головує на загальних зборах?

На загальних зборах студентів факультету головуючим є студдекан факультету, обирається секретар, який веде протокол зборів, лічильна комісії для підрахунку бюлетенів.

11. Який документ потрібен, щоб отримати виборчий бюлетень?

Члени лічильної комісії на основі списку осіб, які мають право брати участь у голосуванні, видають бюлетені під підпис кожному студентові при пред’явленні документа, що посвідчує особу.

Бюлетень для голосування заповнюється особою, яка бере участь в голосуванні, особисто.

12. Яку позначку потрібно ставити у бюлетені?

У бюлетені для голосування особа, яка голосує, робить позначку («+») або іншу, що засвідчує її волевиявлення, після чого опускає заповнений бюлетень у скриньку.

13. Чи можливе проведення другого туру?

У випадку, коли кандидати набрали однакову найменшу кількість голосів, що перевищує встановлену квоту для даного факультету, серед них проводиться другий тур виборів в тому самому приміщенні, одразу після підрахунку голосів.

Член організаційного комітету та лічильна комісія повторно виготовляють ту саму кількість бюлетенів із внесенням відповідних кандидатур, після чого проводиться процедура голосування аналогічно попередній.

14. Коли відбувається підрахунок голосів?

Підрахунок голосів починається одразу після закінчення голосування в присутності студентів факультету і проводиться без перерви.

15. Коли бюлетень може бути визнаний недійсним?

Бюлетень для голосування може бути визнаний недійсним у таких випадках: - якщо в бюлетені зроблено позначки більше встановленої квоти; - якщо не зроблено жодної позначки; - якщо неможливо з інших причин встановити зміст волевиявлення.

16. Де можна ознайомитися з результатами виборів представників?

Результати обрання представників, які братимуть участь у виборах ректора університету, підлягають оприлюдненню (дошка оголошень, веб-сайт тощо).

17. Коли відбудуться вибори ректора?

19 березня 2015 року.

18. Що робити у випадку, коли Вас змушують голосувати за певного кандидата?

По-перше, не піддаватися на тиск і голосувати за того кандидата, який Вам найбільше імпонує. Також потрібно пам’ятати, що вибори відбуваються шляхом таємного голосування. Для цього на виборчих дільницях будуть спеціально облаштовані кабіни для голосування.

По-друге, необхідно звернутися до представників Громадянської мережі ОПОРА, яка веде незалежне громадське спостереження за виборами ректора РДГУ.

Контакти:
Сайт – http://opora.rv.ua
Група у Facebook – https://www.facebook.com/groups/opora.rivne
Тел.. – 096 918 74 08
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора освітніх програм Громадянської мережа ОПОРА у Рівненській області
Анатолія Бондарчука

т. (096) 918-74-08

Опора
РДГУ новини Рівне
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Відсьогодні до оперативної, цілодобової «Служби 1553» Рівненського міськвиконкому, можливо зателефонувати по новому номеру мобільного зв’язку: 0502001565. За цим номером можливо також надіслати фотографії та відео через програму Вайбер та WhatsApp для подальшого опрацювання інформації відповідними службами Рівненської міської ради. Одночасно працюють і міські номери телефонів: (0362)26-67-68; 63-63-95; 1553. «Служба 1553», працює у цілодобовому режимі для...
Кримінал
За принципової позиції прокуратури області Рівненським апеляційним судом скасовано виправдувальний вирок Володимирецького районного суду відносно трьох обвинувачених у вчиненні грабежу (ч. 3 ст. 186 КК України). У січні 2015 року в с. Великі Цепцевичі Володимирецького району Рівненської області двоє братів зі своїм знайомим, за попередньою домовленістю, проникли у житло місцевої жительки 1946 р.н., та заволоділи її майном, грошовими коштами в сумі близько...
Суспільство
ПрАТ «Рівнеобленерго» реконструювало електромережу у Рокитнівському районі. Роботи з будівництва та реконструкції повітряної лінії 0,4 кВ у селі Березове Рокитнівського району завершили. Про це повідомляють у компанії. У населеному пункті було здійснено заміну близько 2 км повітряних ліній та встановлено розвантажувальну щоглову трансформаторну підстанцію. Технічне переоснащення повітряних ліній здійснюється самоутримним ізольованим проводом, що унеможливл...
Екологія
З настанням весни і до пізньої осені в Рівненського зоопарку не припиняють надходити звернення небайдужих громадян, з проханням прийняти на утримання птахів, їх малят чи інших звірів. Керуючись добрими намірами, люди забирають молодняк диких тварин додому, будучи переконаними, що про них немає кому подбати. Людське втручання доцільне, коли птахи чи звірі поранені, знесилені, потребують допомоги і можуть стати жертвами хижаків. Але більшість випадків являют...
Влада
Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль поїхав із робочим візитом на Кореччину. Там від офіційно представив колективу РДА нового очільника району Олександра Зайчука. «Найперші задачі для керівника району: Сприяти створенню Корецької та Великомежирицької об'єднаних громад, які передбачені затвердженим Кабміном перспективним планом. Корецький район - один із двох районів області, у яких упродовж останніх п'яти років не сформовано жодної ОТГ; Провести аудиту ви...
Суспільство
Після того, як у Рівному по вулиці Шевченка демонтували торгові кіоски, нині комунальники облаштовують вулицю. Як повідомляють у Рівненській міській раді, працівники розпочали із вирівнювання бордюрів. Нагадаємо, вулицю Шевченка незабаром планують відкрити для проїзду. МАФи демонтували учора, 1 червня. Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com/rivne0362ua/
Суспільство
Рятувальники ДПРЗ-2 з охорони ВП "Рівненська АЕС" продовжують проводити дезінфекцію транспортних засобів на в'їзді до міста Вараш. Про це інформує ГУ ДСНС України в Рівненській області. Станом на 2 червня з початку проведення карантинних заходів з протидій поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 при в'їзді до міста Вараш рятувальники 2-го державного пожежно-рятувального загону з охорони ВП "Рівненська АЕС" провели дезінфекцію хлоровмісним розчином 10 50...
Суспільство
3 червня за даними Рівненського обласного  центру з гідрометеорології на території Рівненщини синоптики прогнозують грози, подекуди слабкий град, місцями шквали вітру 15-20 м/с. (І рівень небезпечності, жовтий). Хмарно з проясненнями, часом помірний дощ. Вночі та вранці слабкий туман.  Вітер північно-західний, 7-12 м/с, температура вночі 4-9°, вдень 9-14°.  Рятувальники закликають мешканців бути максимально обережними та обачними. У випадках надзвичайних п...
Суспільство
Наприкінці минулого тижня на вулиці Марка Вовчка у Рівному просів асфальт. Працівники аварійної бригади «Рівнеоблводоканалу», яка виїхала на місце, огородили і розкопали проблемну ділянку. І вже кілька днів її не заривають. Кажуть, що вимушені чекати через погоду. - У четвер нам надійшла заявка, що на вулиці Марка Вовчка сталося просідання асфальту. Ми огородили місце і ліквідували порив. Втім, на цій ділянці є ще кілька проблемних місць, які не сьогодні –...