14:03, 22 лютого 2015 р.
Герої не вмирають: вечір пам'яті Героїв Небесної Сотні у Рівному
У Рівному вечір пам'яті "Герої не вмирають" розпочався із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Як зазначає видання vse.rv.ua, він був особливим - без гучних промов політиків, голосних роздумів про патріотизм та долю загиблих. Рівняни разом із керманичами міста пригадали 20 лютого 2014 року, той "кривавий четвер", який забрав на небеса душі патріотів України. Сотні рівнян прийшли на майдан Незалежності: принесли свічки, лампадки та створили ауру єдності та подяки загиблим Героям. 20 лютого 2014 року увійшло в історію України, як «кривавий четвер». У той день на Майдані було вбито троє рівнян Георгій Арутюнян, Олександр Храпаченко та Валерій Опанасюк. За Україну під час революції помер також майданівець із Березнівщини Іван Городнюк.
Вже із четвертої години вечора у центрі міста почали споруджувати символічні стопви, які уособлювали кожного Героя Революції Гідності. А вже майже о п'ятій вечора рівняни почали сходитися до постаменту із фотографіями наших загиблих рівнян. Перед 102 стовпами (символами загиблих Героїв) тисячі рівнян разом із священиками УПЦ КП і митрополитом Рівненським та Острозьким Іларіоном зі слізьми на очах відслужили панахиду за загиблими. Молитви звучали по-особливому, оскільки окрім "Небесної Сотні", священики молилися за душі загиблих військових у зоні АТО.
"Герої будуть жити доти, доки живе наша пам'ять про них. Про загиблих мешканців заходу та сходу, громадян України та інших держав, які ціною власного життя здобули перемогу в Революції українського духу. Тож пам'ятаймо завжди, що Герої не вмирають!" - сказала зі сцени заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська. Після її слів якої рівняни тричі проскандували: "Герої не вмирають!" та "Слава Україні". Впродовж десяти хвилин зі сцени зачитували імена загиблих Героїв Небесної Сотні. Ці хвилини здавалися вічністю. Тяжко було слухати імена загиблих - десятки областей, сотня смертей, різний вік, але одна мета, яка і стала фатальною у той "кривавий день". Школярі, студенти, які тримали у руках запалені лампадки, під пісню "Пливе кача по Тисині" рушили до 102 стовпців на які поставили 102 великі лампадки. Заворожуюче полетіли у небо до "Небесної сотні" 102 небесних ліхтарики.
Після цього зі сцени учні рівненських шкіл зачитували вірші та поеми про загиблих Героїв. Інші ж пішли до меморіалу "Небесної сотні", який знаходиться біля органної зали. Там люди ділилися спогадами про те, як боролися з диктаторською владою олігархів та молилися за мир у нашій країні. Приєдналися до рівнян і представники міської та обласної влади: Володимир Хомко, Юрій Приварський, Михайло Кириллов та Віталій Чугунніков. Був присутній на заході й екс-голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок. Спочатку вони тримали у руках лампадки і стояли перед імпровізованою сценою, згодом разом із рівнянами розділяли спогади та смуток за загиблими. Після завершення пам'ятного вечора люди ще довго стояли біля постаментів, дивилися на фотографії загиблих, приносили квіти та лампадки. Пізніше вечір пам’яті на майдані продовжився спогадами. Люди, які принесли квіти та свічки, понесли їх до композиції Небесній сотні, що поблизу органного залу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
Вчора
Спецтема
Оголошення
13:08, 1 жовтня
3
20:16, 28 вересня
3
10:51, 25 вересня
32
14:25, 30 вересня
14:46, 30 вересня
live comments feed...