• Головна
  • Прокуратура Рівного не захищатиме громадські гроші
15:17, 2 грудня 2014 р.

Прокуратура Рівного не захищатиме громадські гроші

Заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик без пояснень відкликав свій судовий позов до обласної ради, у якому раніше просив визнати незаконним та скасувати рішення облради, згідно з яким депутати мали намір заборговані державою будівельним фірмам кошти повернути з обласного бюджету. Мова йде про суму майже 14 мільйонів гривень.

Свій позов до обласної ради прокурор мотивував тим, що депутати  Рівненської обласної ради прийняли незаконне рішення, адже погасити кредиторську заборгованість за виконані роботи з будівництва соціальних об’єктів області передбачалося з державного бюджету за рахунок Державного фонду регіонального розвитку, натомість борги держави взяла на себе область.

Варто зазначити, що у судове засідання окрім представників відповідачів будівельних фірм та представників обласної ради прийшов і депутат облради Богдан Файфура - директор однієї із будівельних фірм, якій держава винна кошти за будівництво спортивної школи у місті Дубно. Разом із ним прийшли тренери спортивних секцій із Дубно і навіть колишній дубенський міський голова Леонід Дудко.

Прокурор у судове засідання не з’явився, але направив до суду клопотання про відмову від позову до обласної ради. Разом із тим, у  якості третьої особи на стороні позивача прийшов депутат Рівненської обласної ради Олексій Кособуцький. Власне кажучи, саме цей обранець і зробив усе можливе, щоб ця справа дійшла до суду і набула якомога ширшого розголосу. За його словами, головний мотив його вчинку – це раз і назавжди навчити депутатів не порушувати закон. Через таку дію на депутата «посипалися» звинувачення в тому, що начебто дітки у районі не можуть відвідувати садочок, бо він недобудований, а у Дубно через Олексія Кособуцького «розвалюється» спортивна школа. Між тим, проблема полягає у тому, що держава не виконала взяті на себе фінансові зобов’язання, а депутат облради намагається не дозволити перекласти цей борг на плечі громади області.

Після відкликання прокурором свого судового позову, суддя майже півтори години думала у нарадчій кімнаті чи продовжувати розгляд справи по суті. Тим часом у залі суду розгорівся скандал. Один із представників сторони відповідача, депутат Богдан Файфура, почав пригадувати Олексію Кособуцькому «гріхи», почавши з політичних уподобань депутата і завершивши особистими якостями. Головним аргументом відповідачів щодо перекладання зобов’язань держави на обласний бюджет стало те, що побудовані споруди потрібно терміново ввести в експлуатацію: мовляв, дітям нагально потрібні спортивні та дошкільні заклади, а хто саме це профінансує - не важливо.

Нагадаємо, що договір із будівельними фірмами, які виконували державне замовлення, укладало Головне управління з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації. Господарюючі суб’єкти зобов’язувалися виконати комплекс будівельних робіт, а замовник - їх оплатити. Будівельні фірми свої зобов’язання виконали, а замовник – ні, у зв’язку з чим господарюючі суб’єкти звернулися до суду з позовами про стягнення заборгованості. Суд задовольнив позови будівельників та ще й нарахував інфляційні відсотки, загалом вийшло 13 мільйонів 531 тисяча гривень. А насамкінець суд роз’яснив, що джерелом погашення стягнутих коштів мають стати кошти бюджету розвитку області, а не державного бюджету.

Хоча фінансування вищевказаних будівельних робіт у 2013 році здійснювалося за бюджетною програмою «Державний фонд регіонального розвитку» з державного бюджету.

Відповідно, це рішення депутати визнали несправедливим і у своєму позові заступник прокурора області Андрій Боровик просив визнати протиправним та скасувати вищезазначене незаконне рішення Рівненської обласної ради.

Втім, дізнатися чи законно вчинила обласна рада із будівельними фірмами, які належать деяким депутатам, наразі неможливо, оскільки прокурор без пояснень відкликав свій позов.

Імовірно, тепер депутат обласної ради Олексій Кособуцький може виступити не у якості третьої особи на боці позивача, а сам подасть позов до суду на обласну раду і доведе справу до кінця.

Тим часом, чекаємо і обґрунтовану відповідь прокуратури на наш інформаційний запит, адже раніше прокурор який подавав позов до суду на обласну раду вважав її рішення не законним, то чому ж тепер так принципово змінилася позиція, наразі - загадка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Прокуратура Рівного #суд #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...