ПАТ «Рівнегаз» попередив уряд про наслідки змін норм споживання газу

Трудовий колектив ПАТ «Рівнегаз» підтримав відкрите звернення керівників газорозподільних підприємств та профспілки працівників газових господарств до уряду України. У ньому йдеться про ризики та негативні наслідки, які виникають після введення нових норм споживання газу. Документ підписали голови правління 32 компаній. Про це повідомили у відділі зв'язків з громадськістю та пресою ПАТ "Рівнегаз".

Газовики наголошують, що зменшення урядом в 1,5-2 рази норм споживання не лише не призведе до реальної економії газу, а й погіршить фінансове становище малозабезпечених громадян та поставить під загрозу стабільну роботу регіональних газових підприємств.

«Введення в дію нових норм споживання вплине на фінансовий стан підприємства що, відповідно, ускладнить проведення в повному обсязі профілактичного обслуговування підземних газопроводів і споруд на них та унеможливить своєчасну заміну газопроводів, що вийшли з ладу. І це поставить під загрозу безпеку газопостачання в нашому регіоні», -  зазначає голова правління ПАТ «Рівнегаз» Петро Дубас.

Якщо раніше усі споживачі Рівненської області без лічильників за нормами оплачували в місяць 870 тис. куб.м газу, то після зниження норм вони оплачуватимуть лише 517 тис.куб.м газу. Цілком прогнозовано, що ця категорія абонентів не стане споживати менше газу, а  різниця в 353 тис. куб.м. газу ляже на плечі газорозподільної компанії. Тож, державі в особі Національної комісії, яка здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, аби компенсувати різницю, що виникла після зменшення норм споживання, доведеться підвищити для всіх інших споживачів тариф. Адже оплатити цей газ можна буде лише за рахунок збільшення тарифу для промислових підприємств, представників малого та середнього бізнесу, підприємств соціальної сфери .

За таких умов, якщо питання не вирішити у найближчий час, аби компенсувати різницю в нормах, необхідно по ПАТ Рівнегаз» збільшити тариф на транспортування майже на 50 грн.

Тому зараз можна прогнозувати, що такі зміни законодавства приведуть до виникнення заборгованості у розрахунках за спожитий газ та погіршать й без того складний фінансовий стан підприємства. А це, відповідно, негативно вплине на процеси модернізації, утримання газових мереж регіону та безпеку газопостачання Рівненщини.

рівнегаз
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі