Конференція Lviv IT Arena: найцікавіше про найактуальніше в ІТ

2-4 жовтня у Львові на стадіоні «Арена Львів» відбувалося справжнє свято сучасних технологій та провідних світових трендів ІТ індустрії – конференція Lviv IT Arena.

Подія зібрала понад 800 учасників з України та світу, що дозволило конференції підтвердити заявлений статус найбільшої ІТ події Західної України. Lviv IT Arena відбулася вперше, однак її успіх засвідчив – відтепер конференція стане щорічною.

Конференцію відвідали ІТ спеціалісти усіх напрямків (програмісти, дизайнери, тестувальники та інші), керівники компаній, творці молодих стартап-проектів, студенти, а також представники інших галузей, які цікавляться ІТ індустрією та розуміють важливість впровадження інформаційних технологій у різні сфери бізнесу та виробництва.

Фокус усіх 11-х секцій конференції - Startup, Management as fun, Value management and Business Analysis, QA, GoogleDevelopment, Mobile, User Experience, IT Outsourcing, Data Science, Information Security та Game Development - було спрямовано на основні ІТ тренди розвитку галузі, визнані Україною та світом сьогодні. Зокрема, саме трендам була присвячена захоплююча доповідь Валерія Пекара на відкритті конференції.

На секції Startup за час конференції виступило чимало відомих спікерів, зокрема Петро Бондаревський (Internet Investments Group), який розповів про типові помилки українських стартапів, Андрій Колодюк (Aventures Capital) – про пошуки інвестора та Євген Плохой (CapableBits) - про створення продукту від нуля до запуску. Також у межах секції на Lviv IT Arenaвідбувся конкурс стартапів, організований Startup Depot. Перемогу та винагороду у вигляді квитка на одну з найбільших європейських IT-конференцій - The Next Web в Амстердамі - отримала команда Poster, яка займається розробкою систем автоматизації для закладів харчування та торгових мереж. Менторську підтримку від компанії Яндекс (Україна) отримали ще два стартапи - Tap4Parking (інтерактивна карта парковок) та TicketsClub (розробка marketplace для продажу квитків у театр).

Відвідувачі потоку Mobile брали участь у палких дискусіях, натхненні виступами спікерів. Myriam Joire, Chief Evangelist at Pebble, розповіла про минуле, теперішнє і майбутнє мобільних і wearable технологій. Кирил Ляшкевич, iOS Solution Architect at Viber, розказав усе про «нутрощі» іОS клієнта вайбера та його масштабування. Karl-Henrik Nilsen, Solution Architect at Sogeti, розповів про Internet Of Things, і те, як почати перетворювати будь-які пристрої на розумні, використавши у якості приклада звичайний дзвінок на дверях.

Потік Google Development розпочався цікавою доповіддю Андрія Бігуна з Google New York про соціальні проекти Google, які допомагають людям у випадку природних катаклізмів і катастроф. Мабуть, саме завдяки таким ініціативам, Google досі називають “корпорацією добра”. Валентин Шибанов і Panayiotis Lipiridis детально розказали про можливості платформиGoogle Cloud. А завдяки воркшопу Panayiotis’а багато відвідувачів змогли створити свій перший вебсайт на Google AppEngine. Особливу увагу і захоплення публіки викликала доповідь Julianna Göbölös-Szabó з Prezi.com про використання сучасної мови програмування Go.

Продуктивним початком роботи секції IT Outsourcing став виступ міського голови Львова – Андрія Садового. Мер запропонував аудиторії побудувати зустріч у формі розмови з питаннями та відповідями, у ході якої піднімались теми ІТ освіти в Україні, розвитку галузі в місті, побудови технопарку у Львові тощо. Про правовий бік виходу з бізнесом на Захід розповів у своїй доповіді Дмитро Дубограєв. Надзвичайно актуальною та цікавою видалась доповідь Олексія Скрипника, присвячена питанню електронного урядування. А завдяки захоплюючій презентації Андрія Ганкевича учасники конференції довідались цікаві факти про місце та роль України на світовому ринку аутсорсингу.

Перший день потоку User Experience був повністю присвячений практиці: відбулися воркшопи від дизайнерів Максима Ткачука (створення швидких прототипів на папері та їх тестування) та Павла Колодяжного (як приручати емпатію), які відвідали понад 100 учасників Lviv IT Arena, серед яких - не лише UX-фахівці. Другий день потоку UX було повністю присвячено доповідям від практикуючих дизайнерів з України та з-за кордону. Олександр Трегуб, арт-директор дизайн-студіїAKADEMIA, розповів про те, як неправильні речі привертають нашу увагу і як це використати з користю для створення дизайнів. Захоплення і масу схвальних відгуків викликала презентація про Digital Storytelling від арт-директора ELEKS Олега Гасьошина. На прикладах із кіно, Олег розповів як історії, а точніше їх суть та сенси, допомагають встановити зв'язок із глядачем, а відповідно, і споживачем продукту, який Ви розробляєте. Про історії та спогади, а також аплікації, які їх зберігають для нас, розповідав Алексей Бистров, СЕО стартапу Cirqle - додатка, де можна тримати та ділитися пам'ятними моментами з життя. А Сергій Родіонов, арт-директор ще одного продукту Look at Media - The Village, розповідав про внутрішню кухню digital-media. Загалом, у той день учасники UX-потоку прослухали також мотиваційну презентацію від Павла Колодяжного, дізналися більше про тестування інтерфейсів від Ярослава Бірзула, як вписувати дизайн у бізнес-модель розповів Юрій Бабіч, і наостанок, про особливості Value Design та роботи дизайн-відділу у великій аутсорсинговій компанії розповів Дмитро Сварицевич. За словами організаторів потоку, обидва дні минули надзвичайно цікаво та продуктивно, тому, по гарячих слідах, анонсували проведення спеціальної UX-конференції. За словами Дениса Скрипника, керівника UX-департаменту в ELEKS, швидше за все, ця подія відбудеться вже навесні 2015 року.

Доповідь Андрія Дзині на секції QA, присвячену організації тестування в закордонних стартапах відвідало близько 100 учасників конференції. Цікавий виступ підготував для слухачів Мар’ян Цар, поділившись порадами побудови команди тестувальників з нуля. Роман Лаврів розповів про тестування ПЗ для медичних приладів, а Святослав Римар поділився досвідом про таке явище як Crowd Testing.

Слухачів потоку Management as fun найбільше зацікавили виступи, під час яких доповідачі описували практичні кейси та давали поради, які можна використати у професійній діяльності. Сучасні менеджери в ІТ зацікавлені в розвитку особистих якостей, які дозволяють управляти та організовувати інших людей, базуючись на спільних цінностях, змісті та цілях проекту, використовуючи гейм-підхід у менеджменті. Аудиторія уважно слухала львівських спікерів Олю Мороз, Андрія Мудрого, Наталку Шпот, активно взаємодіяла з Андрієм Ніколовим та Анною Подгорною.

Одному із найактуальніших на сьогодні напрямків в ІТ - Data Science - на Lviv IT Arena також присвятили окрему секцію. Через те, що галузь доволі "свіжа", доповіді були орієнтовані як на учасників-новачків, так і на професіоналів, які займаються обробкою великих масивів даних роками. Зокрема, за словами організаторів потоку, приємною була констатація, що досягнення Data Science активно застосовуються у повсякденні, зокрема, і для допомоги українським військовим в зоні АТО. Розробки доповідачів секції Data Science використовують для програмування безпілотників і системи з розпізнавання вогневих точок супротивника. Однією з найкращих доповідей секції став виступ Андрія Себранта, директора з маркетингу компанії Яндекс. Андрій розповідав про те, як машинне навчання застосовується сьогодні, як воно допомагає в прийнятті рішень і як може розкрити прихованні паттерни в даних, про які ми навіть не підозрювали.

На секції Game Dev обговорювали усі аспекти розробки ігор від пошуку ідеї, підбору команди до проблем з якими стикаються команди під час розвитку проекту. Особливо цікавою виявилась доповідь Ростислава Камінського, продюсера з понад 10-річним досвідом в Big Fish Games, 6Wawes, Disney та Nravo. Приємною несподіванкою став виступ Христини Слободян та Наталі Табачин з проекту Nravo.Kids, які поділилися досвідом запуску ігор для діток в українських реаліях та своїми роздумами на тему "чи варто дітям давати бавитися з планшетом".

На потоці Infosecurity обговорювались теорія та практика впровадження тестування безпеки в SDLС програмного продукту, основні аспекти взаємодії провайдерів зв'язку та команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, основи побудови системи автентифікації електронної пошти з використанням стандартів DMARC, DK/DKIM, SPF/SIDF, ретроспективний аналіз вразливостей криптографії, web, mobile під час тестування реальних продуктів. Доповіді Миколи Коваля та Богдана Середницького сприяли подоланню поширених стереотипів щодо відсутності зв'язку між теорією і практикою безпеки програмних продуктів, а велика кількість наведених проблем змусили переосмислити класичні підходи до розробки тих продуктів, в яких тестуванню захищеності та тестуванню на проникність відводилась другорядна роль.

Як відзначили організатори секції Value Management & Business Analysis, протягом двох днів у доповідях та воркшопах прослідковувалася тенденція до поєднання на практиці традиційних підходів у бізнес-аналізі з більш трендовими. Особливо це стало помітним під час дня воркшопів: спочатку від Міхаїла Кумскова - про визначення вимог до проектів, і у наступному - більш модерному підході, що називається Story Mapping від Романа Сахарова.

Також у межах конференції відбулась панельна дискусія Lviv GPU Computing Community за підтримки NVIDIA та компанії Eleks - "Обчислення за допомогою GPU: бізнес потреби, які можна задовольнити й ті, які задовольнити не виходить", метою якою було привернення уваги бізнес-аналітиків і дослідників баз даних до технології GPU.

Окрім офіційної частини заходу – потоків лекцій та воркшопів – учасники мали можливість у будь-який час насолодитися розвагами у відпочинково-ігровій зоні конференції, відвідати смачні обіди та кава-перерви. На них чекали розіграші відпартнерів події, тест-драйви електромобілів, Tesla car, зона розваг з використанням керованих моделей, територія комп’ютерних ігор на приставках X-Box, настільний футбол, розмалювання футболок фарбами, які можна прати, старенькі приставки Dendy, Angry Birds в реальному часі та багато-багато іншого! Також учасники конференції випробовували знамениті Google Glass та шолом віртуальної реальності Oculus Rift, люб’язно наданий на час конференції компанією Nravo, а також отримували фігурки з 3D принтера від Noosphere.

У програмі закриття конференції на учасників чекав вечір найкращих хітів із голлівудських кінострічок у якісному живому виконанні Академічного симфонічного оркестру «INSO – Львів», виступ кавер-гурту «BandIT», Dj-сет від діджея-ІТ-шника Тараса Литвина та вишукана вечеря-фуршет. Під час закриття учасники розпитували організаторів про Lviv IT Arena 2015 та висловлювали впевнену рішучість завітати на конференцію знову.

Головний організатор конференції — Львівський кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг

Співорганізатори – компанія Eleks, Львівська спільнота тестувальників, Львівська бізнес-школа, Спільнота розробників Google (GDG), Бізнес-інкубатор Startup Depot, Спільнота спеціалістів у сфері інформаційної безпеки (WISC), Школа проектного менеджменту і Львівська міська рада (ЛМР).

Генеральний партнер - SoftServe, Turkish Airlines, Тесла Клуб Україна

Золоті партнери – Samsung Electronics Ukraine Company, ПАТ «Укртелеком», Data Art, Оптіма Плаза, Noosphere

Срібні партнери – Qubstudio, GlobalLogic, DalivSoft Inc, Квитковий сервіс Gastroli.UA, Місцевий економічний розвиток,ELMOB.CO, Інтергал-Буд, NATEK Poland, Teleportus, REGA

Гостинний партнер – Leopolis, Citadell Inn, Nota Bene, Панська гора.

Генеральний медіапартнер — DOU

Ексклюзивний медіапартнер – Радіо 24 та Телеканал новин 24

Головний діловий медіапартнер – Delo.ua

Медіапартнери: EBA, Bionic Hill, Bionic University, IT Expert, INVenture, Львівська газета, Brainberry Global, dev.by,it.rabota.ua, Betaplace, GTF, Geeks Lab, Highload Dev Conf, AgileBaseCamp, IT Ukraine, WannaBiz, Bitcoin Conference Kiev,Brain Basket Foundation, ITVDN, ITEM, PM Forum, Spider Ukraine, IT Rally, IT Weekend, Postpaper, Электронный документооборот и ИТ для бизнеса, Lviv Online, ERVE.ua, Сайт міста Рівне 0362, Career4it.

Конференція Lviv IT Arena: найцікавіше про найактуальніше в ІТ, фото-1 Конференція Lviv IT Arena: найцікавіше про найактуальніше в ІТ, фото-2 Конференція Lviv IT Arena: найцікавіше про найактуальніше в ІТ, фото-3 Конференція Lviv IT Arena: найцікавіше про найактуальніше в ІТ, фото-4 Конференція Lviv IT Arena: найцікавіше про найактуальніше в ІТ, фото-5
Lviv IT Arena
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Здоров'я
Відтепер Рівне, Острог, Демидівський, Зарічненський, Здолбунівський, Млинівський, Костопільський та Острозький райони з 2 листопада у "червоній зоні". Про це рішення повідомила сьогодні комісія з ТЕБ та НЗ. Міста Дубно та Вараш, Березнівський, Володимирецький, Гощанський, Дубенський, Дубровицький, Корецький, Радивилівський, Рівненський, Рокитнівський та Сарненський райони – в "помаранчевій" зоні. Читайте також: Рівне віднесли до «червоної» епідемічної зони...
Суспільство
Аграрії області активно  збирають пізні сільськогосподарські культури та сіють озимі під урожай наступного року. На даний час  в сільськогосподарському виробництві  проводиться  збирання пізніх сільськогосподарських культур. Зібрано 21 % посівів кукурудзи на зерно, 65 % цукрових буряків, 83 % сої, 88 % соняшника. Завершено збирання картоплі та овочевих культур. Затримка із звільненням попередників сповільнила посів озимих зернових культур, в першу чергу оз...
Партнерский спецпроект
Кожен українець, який живе і працює за кордоном та має родичів в Україні, або навпаки, мав проблему з переміщенням грошей з закордону в Україну, рідше – в зворотному напрямку. Для цього можна скористатися послугами звичайної банківської системи, або багатьма відомими у всьому світі, або менш відомими платіжними системами. Кожен спосіб має свої переваги та недоліки, рівень надійності, швидкості та втрат. В наступній таблиці вказані основні характеристики чо...
Здоров'я
Як повідомили в цілодобовому оперативному штабі Рівненської ОДА в Україні зафіксовано 8 312 нових випадків коронавірусу — це антирекорд кількості нових хворих за добу.  За минулу добу на Рівненщині зареєстровано 339 нових захворювань на COVID-19 - що теж є антирекордом кількості виявлених хворих. Це мешканці з: м. Рівне – 81; м. Вараш – 12; Березнівського району – 9 (м. Березне - 6, с. Тишиця, с. Зірне, с. Прислуч); Володимирецького району – 11 (смт Володи...
Суспільство
За участі Президента України Володимира Зеленського відбулося термінове позачергове засідання Кабінету Міністрів, на якому ухвалено розпорядження, що дасть змогу розблокувати діяльність Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Термінове засідання уряду відбулося в Офісі Глави держави на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив на необхідності обговорити реакцію на нові загро...
Суспільство
На Рівненщині змінено перелік земельних ділянок, які зарезервовані для учасників АТО. Наказом Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області від 27.10.2020 №140-ОД внесено зміни в перелік земельних ділянок с/г призначення державної власності, які зарезервовані для учасників АТО/ООС та сім’ям загиблих у власність для ведення садівництва, особистого господарства. Також внесено зміни у викопіювання з публічної кадастрової карти для передачі у влас...
Пригоди
У Рівному на вулиці Костромській близько восьмої вечора сталася ДТП.  “Mersedes” не розминувся «Renault Symbol». За попередньою інформацією травми отримала водійка останнього. Наразі вона у лікарні. Рятувальники, котрі прибули на місце ДТП, надали допомогу по зніманню клем акамуляторних батарей легковика та перекрили газову установку автомобіля», - йдеться у повідомленні пресслужби Головного управління ДСНС в Рівненській області.  До надання допомоги було...
Суспільство
Білоруська сторона відучора обмежує пропуск осіб через кордон з Україною. Про це повідомили в органах охорони кордону Республіки Білорусь. Це додаткові заходи, які впроваджуються, аби недопустити поширення коронавірусної інфекції, зазначає суміжна сторона. Ці обмеження не поширюються на осіб, які перетинають кордон за дипломатичними або службовими паспортами, водіїв вантажних транспортних засобів, які здійснюють міжнародні перевезення та членів поїзних бри...
Кримінал
"Чоловік жорстоко б'є собаку!" — таке повідомлення отримали патрульні сьогодні ввечері та помчали на виклик. За словами очевидців, нетверезий господар, на вулиці Чорновола, в центрі міста, прив'язав свого собаку до паркану та бив ногами в живіт. Коли патрульні прибули на місце події, порушника порядку вже тримали міцні чоловіки, а натовп зі співчутливих перехожих оточив прив'язаного собаку. Його господар перебував в громадському місці з явними ознаками алк...