• Головна
  • У Рівному нові норми споживання газу вдарять по найменш захищених споживачах
11:54, 15 жовтня 2014 р.

У Рівному нові норми споживання газу вдарять по найменш захищених споживачах

Із 1 жовтня 2014 року введена в дію Постанова Кабміну № 409, згідно із якою зменшуються норми споживання газу для населення.  Відтак значній частині споживачів, які мають пільги і субсидії, доведеться сплачувати за газ більше. Адже держава компенсуватиме їм вартість газу в межах нових норм, які зменшені в 1,5-3 рази.

Із 252,8 тис. абонентів ПАТ «Рівнегаз» на сьогодні понад 78 тисяч користуються пільгами, 23,7 тис – субсидіями. Саме ця категорія  споживачів найбільш відчує на собі всі негативні моменти нововведення.

«Зменшення норм споживання газу в першу чергу вдарить по найменш забезпечених громадянах, які користувалися пільгами та субсидіями.  Адже з 1 жовтня держава компенсуватиме вартість газу цій категорії споживачів в межах нових норм, решту спожитого газу вони оплачуватимуть за повною вартістю. За нашими прогнозами нововведення торкнеться більше половини наших пільговиків та субсидантів, - пояснює голова правління ПАТ «Рівнегаз» Петро Дубас.

Від зменшення норм споживання найбільш постраждають споживачі, які мешкають в багатоквартирних будинках та використовують природний газ на індивідуальне опалення. Таким споживачам доведеться або значно економити на опаленні, або сплачувати решту газу за повною вартістю, яка суттєво збільшена з 1 травня 2014 року.

«Радимо нашим клієнтам - пільговикам до початку опалювального сезону вирахувати обсяг газу, на який буде поширюватись державна компенсація. Це можна зробити як самостійно, так і звернувшись за допомогою в абонентні відділи ПАТ «Рівнегаз». Перевитрати встановлених норм та зменшення розміру компенсації можуть  стати причиною накопичення боргу з боку споживачів», - розповів заступник голови правління з постачання та обліку газу Віктор Осницький.

Соціальні нормативи, які використовуються при розрахунках пільгової компенсації та субсидії з 1 жовтня 2014 року, відповідно до прийнятої Постанови КМУ:

§  У разі використання природного газу на індивідуальне опалення індивідуального житлового будинку – 7,658 м3 природного газу на 1 м² опалювальної площі на місяць, в опалювальний період, замість 11 м³.

§  У разі використання природного газу на індивідуальне опалення багатоквартирного житлового будинку – 3,64 м³ природного газу на 1 м2опалювальної площі на місяць, в опалювальний період, замість 11м³.

§  За наявності плити газової та централізованого гарячого водопостачання - 6 м³ замість 9,8 м³ на одну особу на місяць;

§   За наявності плити газової при відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 9 м³ замість 18,3 м³ на одну особу на місяць;

§  За наявності газової плити та газового водонагрівача - 18 м³ замість 23,6 м³ на одну особу на місяць.

Про це повідомила фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою Вікторія Левчук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рівнегаз #норми споживання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...