• Головна
  • Голова облради розповів, що врятує «Міжнародний аеропорт «Рівне»
10:20, 14 жовтня 2014 р.

Голова облради розповів, що врятує «Міжнародний аеропорт «Рівне»

Нагадаємо, що на останній сесії Рівненської обласної ради депутати більшістю голосів підтримали звернення до Кабінету Міністрів України, Президента України щодо функціонування обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Рівне».

У звернені йшлося про те, що «Міжнародний аеропорт «Рівне» має статус міжнародного, постійно діючі митний та прикордонні пости, необхідні сертифікати та забезпечує зліт, посадку, наземне обслуговування літаків практично всіх типів в будь-який час доби.

Крім того згадали депутати і про історичні аспекти створення аеропорту.  - В 90-ті роки минулого століття аеропорт планувався як базове летовище західної частини СРСР. Разом з тим, з занепадом Радянського Союзу, аеропорт використовувався мало, в результаті чого системно зростала кредиторська заборгованість. Для підтримки технічних систем аеропорту, як міжнародного, з обласного бюджету щороку виділялись кошти на поповнення статутного капіталу підприємства в сумі понад мільйон гривень. В результаті чого й було збережено матеріально-технічну базу аеропорту та колектив спеціалістів, - зазначається у звернені.

На даний час аеропорт активно займається обслуговуванням потреб антитерористичної операції: щотижнево на аеродромі здійснюється зліт та посадка літаків з пораненими учасниками бойових дій на сході та тілами загиблих, здійснюється відправка різноманітних вантажів. На території Рівненської області дислокується оперативне командування «Північ» Збройних Сил України, якому вкрай необхідна наявність аеропорту. Технічні дані аеродрому на сьогодні відповідають міжнародним авіаційним нормам, однак інфраструктура, технічне забезпечення, світлосигнальне обладнання, техніка, система авіаційної безпеки потребують постійного оновлення.

- Ми говоримо про те, що має бути державна підтримка, без неї, буду говорити прямо,  ситуація так і залишиться, жахлива. Кожен рік ми поповнюємо статутний фонд для того, щоб підприємство хоч якось функціонувало. Бо по аеропорту є і заборгованість по зарплаті, програні судові рішення, але потрібно піднімати підприємство з колін. Тому і просимо, звертаємося. Так, мову про пасажирські перевезення станом на сьогодні вести не варто, але можна працювати в іншому напрямку, є ще вантажні перевезення. Для цього є усі можливості, але без державної підтримки зробити це практично нереально, тому просимо включити обласне комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт Рівне» до переліку об’єктів, що фінансуються за рахунок видатків державного бюджету на реалізацію відповідних цільових програм, - прокоментував ситуацію Михайло Кириллов, голова Рівненської обласної ради.  

Про це повідомили у прес-службі Рівненської обларди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аеропорт #рівне #михайло кириллов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...