
10:22, 23 вересня 2014 р.
На Рівненщині партії використовують технологію маніпуляції законодавчими нормами
По всій Рівненській області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА неодноразово фіксують наявність зовнішньої політичної реклами без вихідних даних. Відсутність вихідних даних може свідчити про те, що ця політична реклама була виготовлена не за кошти виборчого фонду, що, відповідно, є порушення виборчого законодавства. Про це повідомляє прес-служба ГО "ОПОРА".
На білбордах та сіті-лайтах політичних партій, які балотуються до Верховної Ради України відсутні відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск» (вимоги п. 7 ст.68 Закону України «Про вибори народних депутатів України»). Зокрема порушення зафіксовані в агітаційних матеріалах наступних партій: ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», ПП «Громадянська позиція», Радикальна партія Олега Ляшка, Ліберальна партія України.
Більшість такої зовнішньої реклами була розміщена в області ще до проведення з’їздів зазначених політичних партій. А ожде, відсутність вихідних даних на інформаційних матеріалах до моменту початку офіційної агітаційної кампанії суб’єкта виборчого процесу не є порушенням виборчого законодавства. Проте, на думку Громадянської мережі ОПОРА, така діяльність партійних осередків є ніщо інше як маніпуліція законодавчими нормами. Використання недосконалості виборчого законодавства дає можливість партіям отримати неконкурентні переваги. Законом не заборонено вести інформаційну кампанію тим, хто не є суб’єктом виборчого процесу, а затягування реєстрації дає можливість партіям збільшити час для своєї агітаційної роботи та зекономити кошти виборчого фонду.
Офіційно ж дозволяється агітували лише після реєстрації партії або кандидата у ЦВК, з умовою, що агітаційна продукція буде вироблена і розміщена за кошти виборчого фонду (ст.68, частина 6-7 Закону України «Про вибори народних депутатів України»). Кінцевий термін реєстрації кандидатів у народні депутати України політичними партіями закінчується 20 вересня. Проте, станом на 22 вересня білборди та сіті-лайти політичних партій залишаються без вихідних даних. А це вже порушення ст.69, частини 7 цього ж закону.
Довідково:




Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.




Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
18:44, Сьогодні
18:44, Сьогодні
10:47, 12 червня
18:44, Сьогодні
18:44, Сьогодні
live comments feed...