Рівненська обласна рада проситиме Президента України визнати бійців добровольчих батальйонів учасниками АТО

На порядку денному чергової сесії Рівненської обласної ради – звернення до Президента України Петра Порошенка щодо визнання бійців добровольчих батальйонів, які проходять службу на Сході та Півдні України, учасниками антитерористичної операції. Автором даного проекту рішення є голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов. Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.

Як зазначено у документі, родичі бійців добровольчих батальйонів, які несуть службу на Сході та Півдні України скаржаться на труднощі, які виникають при оформленні документів, необхідних для забезпечення належного соціального захисту бійців добровольчих батальйонів та членів їх родин.

Такого роду проблеми є найбільш болючими для категорії вдів та спадкоємців загиблих бійців добровольчих батальйонів, які через формальну невизначеність їхнього статусу не можуть здійснити відповідного оформлення пенсій та інших соціальних виплат.

У проекті звернення наголошується, що значна частина українських патріотів відбули захищати рідну землю від російського агресора й окупанта заледве не з Майдану. Вони зробили це за покликом серця, не особливо переймаючись власною безпекою, захистом і можливим статусом. Цим самим у дуже складний для України час наш народ показав найпотужніший потенціал самоорганізації.

Сьогодні Українську державу захищає весь український народ. Чимало добровольців, ризикуючи власним життям і здоров’ям, продовжують воювати проти терористів у зоні АТО в складі добровольчих батальйонів. Держава «де-факто» визнає їхню діяльність та самовіддану боротьбу, а «де-юре» – добровольчі батальйони досі залишаються на рівні напівлегальних збройних формувань. Хоча, як ми вважаємо, Українська держава зобов’язана нести відповідальність перед усіма своїми Героями, у т.ч. й учасниками добровольчих батальйонів та їх родинами.

«Ми, депутати Рівненської обласної ради, наполягаємо на невідкладному розгляді питання щодо легалізації добровольчих батальйонів на офіційному рівні, визнання бійців добровольчих батальйонів учасниками антитерористичної операції, вирішення питання пільг, компенсацій та соціального забезпечення цієї категорії громадян, а також членів їх сімей.

Вимагаємо також чітко розмежувати статус, права та соціальні гарантії учасників антитерористичної операції та учасників бойових дій, аби унеможливити прирівняння тих, хто просто перебував у зоні АТО, із тими, хто дійсно воював із терористами й загарбниками зі зброєю в руках», – йдеться у запропонованому головою Рівненської обласної ради проекті звернення до Президента України.

михайло кириллов добровольчі батальйони
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі