Понад 500 переселенців зі Сходу та Криму відвідують навчальні заклади Рівненщини

Понад п’ятсот вимушених переселенців з Донецької, Луганської областей та АР Крим нині навчаються у школах, ПТНЗ, вишах області та виховуються у дитячих садочках.  За словами начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорія Таргонського, з кожним днем їх кількість зростає. Приміром, якщо ще першого вересня у школи області  подали заяви 152 переселенці, то нині їх вдвічі більше. Проблем із їх влаштуванням у будь-який заклад немає, пояснює освітянин. Навіть якщо звертаються діти і не мають при собі необхідних документів – то їх теж зараховують. Про це повідомила прес-служба обласного управління освіти та науки.

«Ми навіть дали доручення додатково займатись з школярами українською мовою, якщо вони цього потребують. Студентам та учням ПТНЗ  надали  місяця в гуртожитках», -  зазначає Григорій Таргонський.

ПТНЗ області прийняли десять переселенців у свої заклади. У ВПУ №1 м Рівного  з першого вересня навчається двоє учнів – вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей. Хлопці здобувають спеціальності «Деревообробник будівельний»  та «Муляр;пічник;штукатур». Але сподіваються, що невдовзі військові дії в їхніх областях завершаться, і вони продовжать навчання в рідних містах.

«В мене мовного бар’єру немає. Я розумію обидві мови. Мрію стати архітектором. Обрана спеціальність подобається», - розповідає 15-річний Тимофій Кучербаєв.

У  закладі розповідають, до хлопців особлива увага керівників груп і якщо необхідно з ними буде працювати психолог. Набір у ВПУ ще триває до 1 жовтня. І якщо діти зі Сходу чи Криму оберуть цей заклад – вони навчатимуться на рівних умовах.

переселенці школи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі