
12:15, 26 серпня 2014 р.
Мер Рівного розповів про зменшення обсягів споживання газу взимку
Народна мудрість каже: «Пройшов Спас – бери рукавиці про запас». Тобто холоди наближаються, а разом з тим стає все тривожніше, як ми їх переживемо в цих умовах, коли Росія припинила поставки газу для України, а наш рідний уряд затягує нам пасок газової економії все тугіше й тугіше. Чим усе це може обернутися для нашого міста, ми дізнавалися з перших уст – від міського голови Рівного Володимира Хомка.
– Володимире Євгеновичу, наскільки це реально: зекономити відразу 30 відсотків споживання газу, як того вимагає Кабмін?
– Ви напевне відчуваєте, що зараз це топ-тема, причому не від хорошого життя. Я з розумінням ставлюся до цієї проблеми. Проте, коли ми щось робимо, то треба чесно казати, що саме. Тоді в суспільства є довіра до дій влади. Уряд ставить завдання зекономити газ на тридцять відсотків. Але ні ми, ані будь-хто в Україні не зекономить газ аж настільки. Економія газу – це суто математично-технічна задача. Адже можна полічити, скільки будинків треба утеплити або замінити котлів, і відразу вирахувати, яку це дасть економію. А також одразу сказати, скільки для цього потрібно коштів. На жаль, ні часу, ні ресурсів – насамперед фінансових – для того, щоб провести таку модернізацію до початку опалювального сезону, в Україні немає. При цьому нагадаю, що економія споживання газу – це коли ви у квартирі маєте ту саму температуру, а теплопостачальне підприємство при цьому витрачає газу менше. У даному випадку йдеться про скорочення, а не економію споживання газу, адже ми наперед передбачаємо погіршення якості послуг.
– Можливо, варто почати скорочувати споживання газу вже зараз і не подавати гарячу воду, адже були літа, коли рівняни обходились без централізованого постачання гарячої води?
– Якраз ця послуга передбачає мізерне споживання газу на фоні витрат на опалення. Тому відключення гарячої води суттєво нічого не вирішує. Влада деяких міст, які не мають коштів на закупівлю газу, робить, що називається, гарну міну при поганій грі, розповідаючи мешканцям, що вона не подає гарячу воду, аби зекономити газ. Ми не робимо це з трьох причин. По-перше, як я вже сказав, це мізерна економія. По-друге, у нас дві когенераційні котельні. Вони не просто підігрівають воду, а ще й виробляють електричну енергію. Крім того, наше теплопостачальне підприємство має хороший фінансовий стан, що дозволяє закупити газ. Нагадаю, це вперше за останнє десятиріччя. Тому нам невигідно відключати гарячу воду. У попередні роки ми також допускали відключення, бо не мали лімітів на газ. На щастя, тепер ми ці ліміти отримали.
– Уже зараз говорять про супертривалі зимові канікули, аби не опалювати школи взимку. А як буде з дитсадками, лікарнями, звідки хворих відправити на канікули неможливо?
– Не знаю, як розвиватимуться події. Із розумінням ставлюся до планів уряду, тому скорочувати споживання газу будемо. Як саме, це поки що обговорюється. Можливо, раніше відправимо дітей на канікули. Можливо, потіснимо чи закриємо якісь контори та офіси. Будемо економити, де тільки можна. Вживатимемо адекватних заходів відповідно до того, як розвиватиметься ситуація. Я вже дав відповідне доручення, і нині розробляються схеми відповідно до тих параметрів обсягів газу, які необхідно буде скоротити. На початок опалювального сезону в нас буде чіткий план дій на кожен випадок і кожен обсяг необхідного скорочення: 15, 20, 30 або й більше відсотків.
– Ви вважаєте реальним скоротити споживання газу на 30 відсотків, тобто практично на третину?
– Тридцять відсотків – це економія у порівнянні з минулим роком. Нагадаю, що торік зима була унікальна. Мабуть, найтепліша за останнє десятиріччя. Тому якщо взяти наші середньостатистичні зими, як-от позаторішню чи ще попередню, то економити треба фактично половину. Це нереально великий показник. Якщо зима видасться суворою, то буде надзвичайно складна ситуація. Якщо тепла, то якось переб’ємося. Але ми повинні бути готові до цього і нині готуємось. У наших планах найважливішу роль відіграє об’єктивний фактор, на який ми не маємо засобів впливу, – це погода. Дуже сподіваюся, що з огляду на те, в якій ситуації опинилась держава, хоч погода буде для України сприятливою. Ну а ще всі сподіваємось на збільшення реверсу газу через Словаччину.
Спілкувалась Людмила Мошняга
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:36, 22 квітня
15:45, 15 квітня
15:46, 15 квітня
09:41, 16 квітня
15:49, 5 травня 2023 р.
live comments feed...