Як вибрати косу

Літо. Безкраї лани та незчисленні природні барви. Щедрість садів і городів: стиглі дині, хрусткі огірки, молода розсипчаста картопля.

Кожна людина в нашій країни хоча б раз порався в бабусиному садочку, допомагав батькам з дачею, або ростив газон перед садибою на власне задоволення. І кожен знає, як приємно збирати врожай, і як незручно та важко саджати та вирощувати цей врожай. Безліч ручної праці, втомлена спина й загоріле від сонця обличчя – це найменше, що середньостатистична людина привозила з казаних «шести соток», з колгоспного поля чи канікул на бабусиному городі. На щастя, прогрес не гальмує.

У ХХІ столітті винайдено безліч різноманітних потужних та дивовижних сільськогосподарських приладів, що максимально полегшують роботу на присадибній ділянці та роблять процес доглядання за ним максимально зручним та приємним. Надійшли в небуття часи простих металевих кіс. Замість них з’явились електричні на бензинові прилади. В активному мовному запасі української мови часто використовують слова «мотокоса», «бензокоса», «електрокоса». Насправді, ми говоримо про та ж саме – про наших незамінних помічників в саду й городі, - про коси.

Можна перетворити чагарники та джунглі біля будинку в охайний газон за допомогою коси. Даний прилад ідеально підходить для скошування невеликих ділянок, видалення трави на кам’яних поверхнях, обробки вузької та важкої по досяжності території, наприклад, біля стовпів електричних мереж, дерев, уздовж парканів. Коси, інакше, тримери, мають різні види та модифікації, різне призначення. За їхньою допомогою косять траву, ріжуть бур’ян, видаляють лозу і кущі. Кожна коса має свій набір насадок, тому різні види робот з облагородження території дуже просто і зручно виконувати одним інструментом. Спеціалісти інтернет-магазину «Хозяїн» радять приділити увагу основним параметрам – вагу виробу, потужність двигуна, діаметр ножів та їх тип в і наявність в комплекті коси, що ви маєте намір придбати, наявність та вид котушок із ліскою.

Щоб не розгубитися в різномаїтті представлених на українському ринку товарів, треба чітко розуміти, який саме тип поверхні ви маєте на увазі обробляти, - рівний газон, поле чи луку, похилий чи рівний; в якому ступені важлива мобільність приладу – потрібно прибирати ділянку біля будинку, віддалену дачну землю, дикі кущі; комфорт роботи. Окрім цього, враховуйте тип трави, що її ви збираєтесь косити. Тример невеликої потужності зкосить суху траву. Волога трава, молоді гілки та кущі потребують більшої потужності тримера. Тример невеликої потужості, краще електричний, підходить для вирівнювання газону, облаштування городу та квітника. Для більш інтенсивної роботи, окремо для виведення бур’яна, як-то борщівника, реп’яхів, будяка, амброзії, потрібна більша потужність та сила різки і скошування. Тоді в пригоді стануть коси з насадками «Нож 3Т (трьохзубчатий)» або «Нож 8Т (восьмизубчатый)». Победитовий ніж вправно упорядкую горішник чи малинник. Моделі з ліскою прорідять зарості трави, лілеї, облагородять клумби та паркові бордюри, декоративні чагарники, нададуть форми парковим рослинним скульптурам.

Як же вибрати свою косу?

Коси відрізняються, перш за все, типом живлення. Вони бувають електричні та бензинові. Електричні тримери зручні для тих, хто мешкає в своєму будинку із присадибною ділянкою, для тих, чий дачний будинок електрифікований, хто цінує тишу та результат. Якщо планується довга косовиця далеко від джерел живлення, на великому лані, - краще придбати косу з бензиновим двигуном. При використанні бензокоси ви максимально мобільні і самі визнаєте порядок виконання робіт та навантаження на інструмент.

Коси, зокрема, бензинові коси, розділяються за характером можливих робіт на побутові, напівпрофесійні професійні. Міські комунальні господарства використовують, зокрема, бензокоси підвищеної потужності з металевими ножами або тримерною головкою (косильна котушка з ліскою). Кожний хоч раз бачив, як міські комунальники з легкістю розчищають найбільш захаращені місця парків та лісів, прибирають сухостій, завали гілок, хащі жасмину та вовчої ягоди. Прикладом такої коси є коса бензинова Ижмаш Профи БК-4300 2014 з косильною котушкою, вагою більше 5кг, потужністю 4300 Вт, двигуном в 1,2 к.с. Модель має коничний редуктор для зкошування трави, будяків, невеличких кущиків, інших робіт на присадибній ділянці або на подвір’ї за використанням ліски або ножа-кущоріза. В комплектації наявні 5 ножів та 2 котушки.

Розрізняються дані коси також за ріжучою поверхнею. Робоча частина кос – це сталевий ніж, котушка зі спеціальною ліскою. Багато володарів фруктових садів знає, наскільки важко обрізати порослі дерев власноруч секатором, особливо, абрикоси та сливи. Очерет дуже досаждає заболоченим господарствам та територіям біля річок, озер, в тінистих вологих місцях. Пагони від неохайно зрубленої тополі нищать асфальт. Гнучкі гілки дуже важко різати вручну садовими ножицями, а мозолі на долонях – віковічний супутник садовода та городника. Такі прикрі моменти допоможе усунути коса з металевими ножами, бензинова чи електрична. Наприклад, коса бензинова Ижмаш INDUSTRIAL LINE GT-4350 вагою близько 6 кг, з діаметром ножа 254мм, шириною скошування 415мм, потужністю двигуна 4350 Вт.

Електрична коса/Електричний тример

Якщо ви мешкаєте в приватному будинку, маєте електрифікований дачний або садовий будинок, вам підіймає настрій зелений рівний газон, ви примхливо вирощуєте та тремтливо доглядаєте за клумбою улюблених петуній чи вирощуєте лілеї, ваш вибір – електрична коса. Електричний тример зручно зберігати, його легко доглядати, а косити траву таким тримером надзвичайно легко. Зарості квітів перетворюються на дивовижні кольорові візерунки, невидимий за лопухами паркан знову радує очі, а неспроможні для скошування автоматичною газонокосаркою палісад та яблуневі ділянки, площина між бордюрами легко позбавляються диких пагонів полуниці та пирею. Щоб знайти свою єдину та особливу електричну косу, спеціалісти інтернет-магазину «Хозяїн» радять звернути увагу на основні параметри, - вагу приладу, споживану потужність, число обертів та діаметр ножа.

Вага та потужність приладу

Електричний тример вагою до 6 кг використовується, як правило, для підстригання газону та формування квіткових ділянок і квіткових кантів. Дуже часто в комплекті йде змінна насадка у вигляді котушки та металевого ножа. Потужність такого побутового приладу починається від 0,5 кВт. Оптимальним поєднанням ціни та якості є тример для побутових потреб торгової Procraft GT2300. Вага виробу –від 4,8 кг, потужність – 2300 Вт, число обертів – 7500 об/хв. Його випускають у комплектованим двома насадками: металевим ножем з діаметром диску 230 мм та з косильною котушкою з ліскою. Ця модель вирізняється м’якою гумовою ручкою та зносостійким валом.

Професійні моделі призначені для боротьби з бур’янами та очеретом. Якщо на вашій ділянці ями та каміння, можна користуватися пластиковими ножами замість металевих. Прикладом професіонального тримера може бути Ижмаш INDUSTRIAL LINE UT-2200, який можна придбати в інтернет-магазині «Хазяїн». Діаметр ножа виробу – 230мм, швидкість обертів – 7500 об/хв, вага – 4,8кг.

Інтернет-магазин бензо- та електротоварів «Хазяїн» пропонує до вашої уваги великий вибір моделей електрокіс (тримерів) торговельних марок: ИЖМАШ, Procraft. Кожний виріб відповідає стандартам безпеки, має гарантію та комплектується різними насадками. Приємним бонусом буде безкоштовна доставка в будь-яку точку України.

Бензокоса/Коса з бензиновим двигуном/Мотокоса

Робота будь-якої бензокоси заснована на двигуні внутрішнього згорання. За типом двигуни бувають двох-та чотирьохтактні. Чотирьохтактний двигун є відносно новим для українського ринку, вони відрізняються меншим шумом при роботі та витрачають менше палива. Але, за відгуками користувачів, коси з чотирьохтактним двигуном виходять з ладу набагато частіше за двохтактні, щонайменше на 20%, а гарантійний ремонт цих приладів. Мабуть, проблема стосується дрібних технічних недоробок, що обов’язково будуть вирішені протягом року-двох. Тим не менш, для складних технічних робіт можна вибирати моделі з чотирьохтактним двигуном. Треба зазначити, що моделі з чотирьохтактним двигуном коштують значно дорожче моделей з двохтактним двигуном, приблизно, на 50-70%.

Двохтактні двигуни вже досить упевнено заснувались на українському ринку Свої позиції вони виправдовують мобільністю, ціновою досяжністю, надійністю. Такі коси класифікуються залежно від об’єму і потужності двигуна, типу поєднання, діаметру штанги, типу редуктора та ін. Ви можете обрати максимально зручну та безпечну косу для себе та використати її для різних видів робіт.

Класифікація за типом штанги

Штанга буває пряма та вигнута. У прямій штанзі косильна котушка рухається прямим металевим стрижнем. У вигнутій штанзі косильну головку рухає сталевий трос. Бензокоси із прямою штангою більш надійні та прості у використанні.Зокрема, коса бензинова Байкал БГ3650 (вага: 6 кг, потужність двигуна: 4.8 к.с., діаметр ножа: 254 мм) – простий та надійний помічник на присадибній ділянці, потребує мінімального догляду і дуже довговічна.

Класифікація за типом рукоятки

В бензокосах рукоятка - «Т», «D» или «J»-образна (велосипедна). Якщо ви виділяєте варіант із Т-образною формою рукоятки, просто рухайте інструментом як дідусевою косою. Якщо ви маєте обробити ділянки вздовж парканів, живоплоти, кущі та дерева, тобто потрібна мобільність та маневреність, ваш вибір – бензокоси із D-образними рукоятками. Якщо ваша ділянка вкрита бур’яном, хащами молодих дерев, густими чагарниками, очеретиною, сміливо обирайте бензокосу із J-образною (велосипедною) рукояткою. Крім того, така коса більш безпечна при роботі, оскільки рукоятка такої форми тримає того, хто косить, на достатній відстані від ріжучої поверхні. Для пенсіонерів, осіб похилого віку, аматорів коса з прямою штангою та велосипедною рукояткою – це ідеал для легкого та приємного догляду за присадибною ділянкою. Таким варіантом для вас буде бензинова коса Ижмаш Профи БК-4300 2014 (вага: 5 кг, місткість паливного бака: 1.2 л, потужність: 4300 Вт, робочий об’єм двигуна: 52 см.куб,число обертів: 8000-9000 об/хв).

Для користувачів-початківців нижче наведена схема складу бензокоси на прикладі коси Ижмаш Профи БК-4300 2014 (мал.1).

мал.1 Схематичний устрій бензинової коси

Також комфортною роботу коси робить наявність антивібраційних функцій. Іноді таку функцію виконують ручки визначеного типу чи спеціально розроблені додатки, що розташовані на штанзі коси. Такий механізм реалізований для моделі Ижмаш INDUSTRIAL LINE GT-4350. – мал..2

39a52c3add389bdd106cff71224f1c2e

Мал.2.

Класифікація за типом ременю

Дуже важливим при обиранні коси є вид ременю для її переноски. Як правило, виробники пропонують такі види:

-простий ремінь (мал.3)

Мал.3.

- ущільнений широкий ремінь (мал.4)

Мал.4.

- ремінь-«рюкзак» (мал.5)

Мал.5.

Класифікація за типом ручки

 Обираючи косу, потрібно визначитися з типом ручки керування косою. Основні кнопки керування розташовані на ручці – це «вмикання/вимикання», «кнопка регулювання обертів (швидкості скошення)/педаль газу», «кнопка блокування обертів (кнопка, що перешкоджає випадковому натисканню педалі газу)». Приклад такі ручки зображений на мал.6. Це – основний тип ручок Зовнішньо вони дуже різноманітні.

Мал.6.

 Деякі виробники додали до свої ручки «кнопку фіксації обертів», що дозволяє закріпити обрану вами швидкість скошування. Приклад наведений мал.7. Але, на практиці, ця функція використовується рідко, це просто приємний бонус від виробника.

Мал.7.

Безпека при роботі з косою (елктротример та бензокоса)

В роботі бензокоса дуже шумить та вібрує, тому спеціалісти інтернет-магазину «Хазяїн» рекомендують використовувати спеціальні шумозахисні навушники. Шумозахисні навушники широко представлені на українському ринку, хоча в деяких моделях кіс навушники входять до складу комплекту поставки.

Спеціалісти інтернет-магазину «Хазяїн» звертають вашу увагу на те, що треба виконувати роботу в захисному склі для обличчя. При скошуванні бур’яна не зрозуміти, що знаходиться в траві. Звідти може прилетіти тріска, уламок, скло від пляшки, а в особливо сумних випадках – цеглина вам в обличчя. Пошкодження очей трапляються серед користувачів досить часто, тому необхідно мати та застосовувати захисне скло для користувачів. Захисні скла дуже широко представлені на ринку України, тому ви зможете підібрати максимально зручне та привабливе за ціною якісне скло вашого улюбленого виробника.

Слідкуйте за тим, що коса знаходилась на достатній відстані від вашого взуття. Це допоможе запобігти травм ноги та пошкодження чобіт чи черевиків.

Работа косой

Бензокоса працює на бензині. Для коректної роботи обладнання якість бензину повинна бути не менше А92. Загалом, використовують А95. Двотактні двигуни потребують масла високої якості. Спеціалісти інтернет-магазину «Хазяїн» радять використовувати синтетичне масло високої якості для бензинових моторів. Співвідношення бензину до масла у двигуні може бути 1:50, 1:33 чи 1:25. Тобто, на 25 частин бензину припадає одна частина масла.Бензокоса – це незамінний помічник для вашого саду та городу, а фізична праця, як відомо, є початком позитивних емоцій. Фізичний рух – це життя. Набувайте гарної фізичної форми та перетворюйте вашу присадибну ділянку на англійський парк разом із надійною та вірною косою від інтернет-магазину «Хазяїн».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
14 липня Рівненщина вийшла з «червоної зони». Про це повідомляють на сайті Рівненської обласної державної адміністрації. Відсоток виявлення випадків інфікування COVID-19 склав 10,6, при допустимій нормі менше 11%. Це дозволило послабити карантинні обмеження. Разом з тим, на сьогодні свою діяльність не відновили: - дитячі садочки (окрім 7-ми районів, де рекомендовано відкрити садочки: Демидівський, Радивилівський, Корецький, Дубровицький, Дубенський (крім м...
Суспільство
Активісти вимагають від міської влади дати людям  можливість працювати та не позбавляти сім'ї сотень рівнян єдиного джерела надходжень. Причиною такої вимоги стала заборона мерії торгувати біля продуктового ринку. Як зауважив голова ГО «Рівне – разом» Віктор Шакирзян, “Влада повинна належним чином виконувати покладені на неї обов’язки, а не влаштовувати розправу над підприємцями, залишаючи без засобів на існування понад 2000 людей, серед яких чимало пенсіо...
Суспільство
Про це повідомили під час сьогоднішнього брифінгу у Рівненській ОДА. Вперше учора після значної перерви в роботі Рівненського аеропорту у небо здійнявся вантажний літак АН-12. Адже так перевіряли готовність літака і самого аеропорту до відновлення роботи. До слова, через коронавірусну пандемію, нині рух пасажирських літаків поки що заборонено. Наразі триває процес над запущенням роботи вантажних рейсів. Авіакомпанія «Аеровіз», яка готова здійснювати ці ва...
Кримінал
Як повідомляють у пресслужбі Головного управління поліції в Рівненські області, в результаті проведених слідчих дій, працівники правоохоронних органів зібрали достатньо доказів для повідомлення 37-річному рівнянину про підозру у вчиненні умисного вбивства 79-річного жителя села Бармаки. Нагадаємо, що зниклого безвісти співвласника гаражного кооперативу розшукували майже півтора місяці. Згодом, його тіло виявили закопаним у кукурудзяному полі 7 липня непода...
Суспільство
За шість місяців поточного року на вулично-дорожній мережі області зареєстрована 1251 дорожньо-транспортна пригода, що на 9% більше ніж за аналогічний період торік – 1153 ДТП, а у 2018 — 1033. За вказаний період сталося 352 ДТП з постраждалими, у 2019 — 320, а у 2018 – 242. Із початку року внаслідок автопригод загинула 61 особа, тоді як торік – 56, 2018 – 45. Найбільше людей померло на місці ДТП – 45 осіб; дорогою у медзаклад – 4 особи; у лікарні протягом...
Кримінал
Сьогодні, 16 липня 34-річному мешканцю Здолбунова та ще трьом його спільникам Рівненський міський суд обирав запобіжний захід. Згідно інформації пресслужби прокуратури Рівненської області, чоловіки займалися продажем наркотиків, які купували у аптеках за рецептом - це «Бупренорфін». 34-річний здолбунівчанин, як організатор угрупування, розробив план злочинної діяльності, розподілив функції та визначив ролі кожного учасника, вживав заходи конспірації та при...
Суспільство
Обласна комісія з питань ТЕБ та НС сьогодні прийняла рішення та дозволила відкрити дитячі садочки у Зарічненському та Острозькому районах. Про це йдеться на сайті Рівненської обласної державної адміністрації. До слова, нині у цих районах захворюваність на коронавірус не перевищує допустимих норм. Це затверджено Урядовими документами. Однак відкриття зумовлене певними правилими -– це суворе дотримання протиепідемічних заходів. Нагадаємо, що Рівненщина вийшл...
Суспільство
Роботодавці області, які через карантин призупинили свою діяльність, отримують компенсацію від держави. Гроші представники малого та середнього бізнесу виплачують своїм працівникам. Для них вже профінансовано понад 72 мільйони гривень для виплати допомоги по частковому безробіттю. Про це йдеться на сайті Рівненської обласної державної адміністрації. Найбільша кількість звернень від малого та середнього бізнесу, а також ФОПів надійшла з Рівного, Рівненськог...
Пригоди
Учора інспектор роти тактико-оперативного реагування, який перебував на вихідному, оперативно затримав двох невідомих чоловіків біля новобудови на вулиці Корольова. Патрульний помітив з вікна власного авто, що двою чоловіків щось шукали. Було схоже, що закладку з наркотиками. Про це він повідомив своїх колег. Проте патрульний часу не гаяв і самостійно затримав їх. Під час поверхневого огляду, який вже проводився екіпажем, який прибув на місце події, у одн...