• Головна
  • Коли вирішиться «бурштинове питання» на Рівненщині?
16:33, 28 липня 2014 р.

Коли вирішиться «бурштинове питання» на Рівненщині?

Як відомо Рівненська обласна рада неодноразово зверталась до проблеми видобутку бурштину. Як наслідок, 14 травня 2014 року на позачерговій сесії Рівненської обласної ради депутати вирішили, що «у разі неприйняття Верховною Радою України впродовж двох місяців з дня прийняття цього рішення Закону України «Про бурштин», провести виїзне пленарне засідання сесії обласної ради з даного питання у м.Київ біля Верховної Ради України». Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

– Згідно статті 93 Конституції України право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить Президентові України, народним депутатам України, Кабінету Міністрів України і Національному банку України. Пункт 3 частини першої статті 85 Конституції України визначає, що до повноважень парламенту належить прийняття законів. Законодавчим шляхом вирішення ситуації, що склалася з видобутком бурштину у Рівненській області є прийняття Закону України «Про бурштин». Проте, станом на сьогодні факт залишається фактом – відповідний Закон України не прийнятий, – констатує голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов.

– У свою чергу мною було зібрано пропозиції жителів територіальних громад північних районів області щодо врегулювання питань видобутку бурштину та направлено їх разом зі Зверненням облради до Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Одна з основних пропозицій – доручити народним депутатам України від Рівненської області подати повторно на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про бурштин» (автор - народний депутат України І, IV скликань Микола Шершун), який був відхилений 14.12.2010 року та передбачав розроблення та запровадження спрощеного порядку отримання спеціальних дозволів та виділення земельних ділянок для видобутку бурштину-сирцю на площах, які не мають промислового значення, в тому числі порушених внаслідок його незаконного видобування, шляхом надання відповідних повноважень органам місцевого самоврядування.

Разом з тим повідомляю, що пропозиції, які внесені жителями територіальних громад північних районів Рівненщини, мною враховані при підготовці проекту Закону України «Про бурштин». Найближчим часом цей законопроект з врахуванням правок, внесених мешканцями області, громадськими формуваннями та усіма тими, хто вболіває за Рівненщину, буде зареєстрований у Верховній Раді України.

Я маю політичне бажання і волю навести лад з видобутку бурштину. Після Революції гідності нам треба рухатися далі та законодавчим шляхом врегулювати проблему, яка не вирішувалася роками, – каже голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#михайло кириллов #бурштинове питання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...