• Головна
  • На Рівненській АЕС успішно запроваджено розробку українських вчених
15:00, 25 липня 2014 р.

На Рівненській АЕС успішно запроваджено розробку українських вчених

Система огляду корпусу реактора ВВЕР-1000 – «СОКРАТ», розробка українських вчених, успішно пройшла апробацію на енергоблоці №4 РАЕС під час планово-попереджувального ремонту. Про це повідомляє прес-центр Рівненської АЕС.

Одним з показників надійності експлуатації основного обладнання є контроль стану метала. Під час щорічних планово-попереджувальних ремонтів енергоблоків Рівненської АЕС спеціалістами служби контролю металу з використанням неруйнівних методів контролю проводяться дослідження різних видів обладнання. На РАЕС використовуються візуальний, вимірювальний, капілярний, магніто-порошковий, ультразвуковий, радіографічний, вихорострумовий неруйнівні методи контролю. Враховуючи розташування частини обладнання у зоні можливої дії радіоактивного опромінення, - зазначає начальник служби контролю металу РАЕС Віктор Кравець, – наше завдання максимально автоматизувати виконання робіт. Останньою впровадженою новацією стало використання для зовнішнього огляду корпусу реактора дистанційного маніпулятора «СОКРАТ». Вимоги щодо огляду корпусу реактора прописані у правилах та нормах і здійснюються раз на чотири роки. Використання штатного маніпулятора для даних цілей стало неможливим за рядом причин. Запровадження сучасного пристрою для здійснення огляду корпусу реактора ВВЕР-1000 було включено до Програми підвищення безпеки енергоблоку №4 ВП РАЕС.

«Сократ» – розробка спеціалістів Учбово-атестаційного Центру з неруйнівного контролю Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ЦНК) на чолі з доктором фізико-математичних наук, завідуючим кафедрою ядерної фізики КНУ, професором Ігорем Каденко. Вони врахували усі рекомендації, провели навчання персоналу РАЕС, шеф-монтаж та випробування нового обладнання на місці.

Характеризуючи перший виготовлений в Україні маніпулятор для АЕС «Сократ», Віктор Кравець відмічає його мобільність, високу ступінь невідмовності, забезпечення повної дистанційності. Це не єдиний продукт співпраці з ЦНК. З моменту заснування Центру спільно реалізовано багато значущих проектів у сфері неруйнівного контролю. Окрім даного Центру, РАЕС активно співпрацює з Інститутом електрозварювання імені Е. О. Патона НАН України, Інститутом проблем міцності ім. Г.С.Пісаренка НАН України, Інститутом ядерних досліджень (м. Київ). На РАЕС вважають неруйнівний контроль важливим заходом для успішної превентивної роботи у боротьбі з відмовами обладнання й готові до розповсюдження передового досвіду на інші АЕС України.

За словами Віктора Кравця, колектив служби відкритий до застосування нових підходів для досягнення більш точних і достовірних результатів контролю стану обладнання РАЕС, що забезпечують подальшу надійну експлуатацію атомної станції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сократ #розробка #оглчд реактора
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...