• Головна
  • Яка культура безпеки на Рівненській АЕС?
10:02, 24 липня 2014 р.

Яка культура безпеки на Рівненській АЕС?

Безпека на атомній станції – безумовний пріоритет, перед яким відступають будь-які виробничі завдання. Основоположним принципом безпеки є культура безпеки.

Поняття культури безпеки, сформульоване в результаті аналізу причин подій 1986 року, спирається на усвідомлення персоналом атомних станцій прямого зв'язку між його професіоналізмом і безпекою об'єкта. Безпекою як для навколишнього середовища, так і для людей: працівників та населення регіону.

Зважаючи на глобалізацію наслідків, ядерна та радіаційна безпека на АЕС стоїть на особливому рахунку. Радіаційний захист на станції здійснюється відповідною службою і спрямований на захист здоров'я персоналу і населення. Це контроль за дотриманням працівниками норм і правил ядерної та радіаційної безпеки, застосування спеціального обладнання та систем, здійснення комплексу організаційних і технічних заходів.

Як повідомляє прес-служба РАЕС, на Рівненській атомній електростанції, як метод радіаційного захисту, активно застосовується принцип «оптимізації», або методологія ALARA (скорочення від англійського виразу: As Low As Reasonably Achievable – «настільки низько, наскільки розумно досяжно»). Концепція «ALARA» – це  широко поширена світова практика, також є важливим елементом культури безпеки.

На якісно новий рівень вивело культуру безпеки РАЕС створення у 2010 році Ради з культури безпеки, основною метою діяльності якої є визначення стратегії, планування, контроль і координація дій з метою підвищення безпеки. Наразі триває реалізація Програми конкретних дій, спрямованих на розвиток Культури безпеки.

Прихильність принципам культури безпеки кожного працівника, незалежно від його посади, слідування принципам культури безпеки формується, контролюється і оцінюється при підготовці і підтримці кваліфікації персоналу, яка заснована на системному підході до навчання, що застосовується у навчально-тренувальному центрі РАЕС. Щорічно таке навчання охоплює понад 2000 людино-годин.

«Тільки при високому рівні культури безпеки персоналу забезпечується ефективна робота АЕС», – упевнений генеральний директор ВП «Рівненська АЕС» Павло Павлишин. Він особисто очолює роботу у цьому напрямку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рівненська аес #безпека #культура безпеки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...