• Головна
  • Чим цікава Рівненська обласна біліотека
14:50, 21 липня 2014 р.

Чим цікава Рівненська обласна біліотека

У рамках робочих візитів до комунальних закладів обласної ради, Михайло Кириллов відвідав Рівненську обласну універсальну наукову бібліотеку. Голова Рівненської обласної ради безпосередньо ознайомився з матеріально-технічним забезпеченням закладу, площами, які здаються в оренду, комплектуванням бібліотечного фонду, його збереженням, наявністю оцифрованих книг та можливостями ресурсного потенціалу бібліотеки для створення центру електронних документів. Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.

– Бібліотека – це не тільки читання, зараз публічна бібліотека – центр інноваційного розвитку громади. А найкращий спосіб зацікавити будь-яку аудиторію бібліотеки – це комплексність послуг, – вважає Михайло Кириллов.

Реальний рух у бібліотечній справі відбувається завдяки міжнародній підтримці. Очільник Рівненщини вважає, що проекти, які на сьогодні реалізує обласна бібліотека, зокрема, підтримані Посольством США в Україні – діяльність центру «Вікно в Америку», Гете-Інститутом – «Заочний абонемент», Радою Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) – «Бібліоміст», дають не лише доступ до он-лайн знань, а й мають соціальне значення для людей з обмеженими фізичними можливостями, допомагають неповносправним інтегруватись у місцеву громаду.

У бібліотеку приходять не тільки для читання книг. Тут можна скористатися безкоштовним Інтернетом, поспілкуватися з цікавими людьми, переглянути книги у електронному варіанті, побувати на книжковій виставці. Проте недостатньою є поінформованість суспільства про послуги, які надає обласна бібліотека зараз. Лише невелика кількість людей знає, що тут можна скористатися віртуальною довідкою, електронним каталогом, відвідати пункт доступу громадян до публічної інформації в рамках електронного урядування, навчально-тренінговий центр та центр для людей з вадами зору, де навчають користувачів бібліотеки інформаційно-комп’ютерним технологіям та використанню мережі Інтернет.

– Нині книгозбірням відводиться якісно нова роль, з якою обласна універсальна наукова бібліотека намагається справитись. Хоча багато мешканців області навіть не підозрює, якою є сучасна бібліотека, та й не бачить необхідності у їїфункціонуванні, тому що є всесвітня мережа Інтернет. Вона дозволяє знайти ту інформацію, яка необхідна людям. Проте, Інтернет не здатен замінити аналіз інформації, та її дослідження так, як це можна зробити у бібліотеці. Також чимало людей шукають місце, де можна у тиші та спокої попрацювати на ноутбуці чи планшеті. Необхідно активно повідомляти про можливість ще й такого використання бібліотеки, тому що саме у цьому є потреба в наш час, – каже голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рівненська обласна бібліотека #михайло кириллов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...