Голова Рівненської облради провів діалог із головними лікарями області

16 липня голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов провів робочу нараду з головними лікарями обласних комунальних закладів галузі охорони здоров'я. Участь у заході також взяли начальник відділу з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату обласної ради Тетяна Кравчук та начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Юрій Осіпчук. Про цей повідомляє прес-служба Рівненської облради.

Очільник Рівненщини закликав головних лікарів до відвертого діалогу, запропонував висловити своє бачення вирішення актуальних проблем галузі.

– Закликаю вас до конструктивної співпраці і діалогу на користь територіальної громади, – сказав Михайло Кириллов.

Під час робочої наради кожен з керівників розповів про ті проблеми комунального закладу, які потребують першочергового вирішення як на рівні обласної влади, так і на рівні Міністерства охорони здоров’я України. Зокрема, йшлося про потребу фінансової підтримки з обласного бюджету на капітальні ремонти приміщень, подальшого запровадження заходів з енергозбереження, придбання медпрепаратів, сучасного обладнання, захист прав соціально незахищених категорій населення щодо медичного обслуговування.

Майже усіма головними лікарями було порушено проблему проплати бюджетних коштів, які затримує Державна казначейська служба, внаслідок чого виникає заборгованість і несвоєчасне надходження ліків до пацієнтів. З метою прозорого функціонування і дотримання вимог чинного законодавства було обговорено питання необхідності створення єдиного благодійного фонду на базі уже існуючих. Голова Рівненської обласної ради акцентував, що у лікарнях благодійні внески не мають бути примусовими, як і не має бути в них такого явища як хабарництво.

Також головний лікар КЗ «Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер» Рівненської обласної ради Наталія Маняк піддала критиці наказ Міністерства охорони здоров’я України № 931 «Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні», що був схвалений ще попереднім Урядом у 2013 році, який на думку лікарів не відповідає потребам громадян. Колеги підтримали Наталію Маняк, а голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов зауважив, що з цього приводу звернеться особисто до Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія щодо перегляду наказу.

Під час підведення підсумків робочої наради очільник Рівненщини зазначив, що відразу розпочне вирішення питань, які були обговорені. У свою чергу головні лікарі висловили вдячність Михайлу Кириллову за предметну розмову.

михайло кириллов охорона здоров'я
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі