Рівненщина активно шукає нові ринки збуту

Нові можливості експорту вітчизняних товарів, переваги українських підприємств, відкриття нових ринків у країнах Європейського Союзу. Ці та інші питання для понад півсотні місцевих бізнесменів роз’яснювали у рамках семінару «Торгівля з ЄС у межах автономних преференцій та майбутньої зони вільної торгівлі». Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

«Застосування торговельних преференцій для України з боку ЄС, що почали діяти з 23 квітня, відкривають нові перспективи для підприємців Рівненщини», - переконаний голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок. За його словами, область вже давно успішно співпрацює із європейськими партнерами. Так, серед основних торговельних компаньйонів Рівненщини серед країн ЄС – Польща, Німеччина, Італія. Тільки у І кварталі зовнішньоторговельні операції область здійснювала із 27 країнами світу. «Цьогорічний обсяг експорту в області за січень-квітень склав 164 мільйони доларів, а це на 11 відсотків більше, аніж торік. Разом із тим, нині у нас з’явилася можливість знайти нові ринки збуту продукції, яку дає нам співпраця з ЄС», - зазначив Сергій Рибачок.

За словами президента Рівненської торгово-промислової палати Миколи Ярощука, аби успішно конкурувати на ринках ЄС, місцевий бізнес має знати європейські вимоги якості, безпеку продуктів, правила роботи. «Важче, звичайно буде працювати малому і середньому бізнесу, орієнтованому на Росію і країни СНД», - зазначив Микола Ярощук. Разом з тим, у тексті Угоди про асоціацію немає жодного пункту, який перешкоджає продовженню розвитку існуючих зв’язків. 

Під час семінару Урядовий уповноважений із питань євроінтеграції Валерій П’ятницький, а також представники Мінекономрозвитку презентували місцевому бізнесу основні положення Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та країнами ЄС. «Європейська інтеграція означатиме посилену конкуренцію для українських виробників. Однак тарифи на імпорт з країн ЄС будуть зменшуватися поступово, щоб надати українському бізнесу час для підготовки. Натомість більшість українських товарів будуть негайно звільнені від митних зборів та отримають доступ до 500 мільйонів європейців», - наголосив Валерій П’ятницький.

ринки збуту єс
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі