• Головна
  • Медіа-експерт про суд «Свободи» і «Експреса»: якщо відповідач не з’являється до суду, він автоматично визнає свою провину
11:00, 10 липня 2014 р.

Медіа-експерт про суд «Свободи» і «Експреса»: якщо відповідач не з’являється до суду, він автоматично визнає свою провину

Відповідач в будь-якому разі повинен приходити на судові засідання і захищати свою позицію.

Так прокоментував директор Інституту медіа права Тарас Шевченко рішення Франківського районного суду Львова задовольнити позов лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока до ТОВ «Експрес мультимедіа груп» про захист честі, гідності та ділової репутації і зобов’язати газету «Експрес» спростувати неправдиву інформацію про родину Тягнибока, поширену в жовтні минулого року в матеріалі «Гроші Тягнибока-4. Угода з дияволом».

Як повідомлялося, під час розгляду справи відбулося п’ять засідань суду, на жодне з яких представники видання не з’явилися.

Як зазначив Тарас Шевченко, в деяких країнах Європи така поведінка відповідача призводить до того, що суд стає на сторону позивача автоматично.

«Наприклад, в Великобританії (можна згадати справу Ахметова проти українських журналістів з «Обозревателя») діє правило, що якщо сторона не приходить в суд, то вважається, що вона визнає позов, і суд може задовольнити сторону позивача автоматично. Це називається decision by default: якщо інша сторона не приходить, не подає ніяких заперечень і нічого не робить для того щоб захистити свою позицію, то британською судовою системою це може кваліфікуватися як визнання своєї неправоти», - підкреслив медіа-експерт.

Також він зазначив, що за останні десять років політична культура в Україні змінилася на краще, оскільки раніше політики вимагали в ЗМІ багатомільйонні компенсації, в той час як Олег Тягнибок вимагав від «Експресу» лише спростування неправдивої інформації.

«Напевно, вони почали розуміти, що вимога великих сум компенсації у журналістів робить політику репутацію людини, яка переслідує і намагається покарати ЗМІ, а не докопатися до істини. Тому зараз в основному судяться на якусь символічну суму, або просто вимагаючи спростування і визнання недостовірності інформації. Також політики почали частіше судитися між собою – наприклад, якщо один політик зробив заяву, і газета її опублікувала, то інший подає позов саме на нього, а не на газету, тоді як років 10 тому сто відсотків судився б з газетою», - підкреслив Тарас Шевченко.



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Олег Тягнибок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...