• Головна
  • До уваги рівнян: пасивні доходи оподатковуються ПДФО за прогресивною шкалою
11:09, 7 липня 2014 р.

До уваги рівнян: пасивні доходи оподатковуються ПДФО за прогресивною шкалою

З 1 липня набувають чинності зміни, внесені Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 31.03.2014 р. № 1166 - VII стосовно оподаткування ПДФО.

Так, антикризовим Законом вводиться прогресивна шкала оподаткування ПДФО пасивних доходів (дивідендів, відсотків, роялті, інвестиційного прибутку), яка має наступний вигляд:

ставка 15 % - якщо база оподаткування звітного податкового року не перевищує 204 прожиткові мінімуми;

20 % - якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 204 прожиткові мінімуми, але не перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення;

25 % - якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення.

При цьому відсотки обкладаються тільки у разі, якщо їх сума перевищує 17 прожиткових мінімумів в рік.

Впродовж звітного місяця пасивні доходи оподатковуватимуться податковим агентом при кожному нарахуванні (виплаті) за ставкою 15 %. За підсумками року в майновій декларації платникові податків необхідно провести перерахунок оподатковуваних доходів з урахуванням прогресивної шкали пасивних доходів.

Норми про оподаткування дивідендів набувають чинності з 1 січня 2015 року. До того часу дивіденди остаточно оподатковуються при їх виплаті за ставкою 5 % і не підлягають перерахунку за підсумками 2014 року.

Про це повідомляє ГУ Міндоходів у Рівненській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податки #прогресивна шкала
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...