• Головна
  • Інтернет повинен бути безпечним для дітей! Яку загрозу несуть багато сайтів в мережі?
Реклама
15:09, 14 липня 2014 р.

Інтернет повинен бути безпечним для дітей! Яку загрозу несуть багато сайтів в мережі?

Реклама

Інтернет – це зручна, популярна і корисна можливість для навчання та розваг, але він несе в собі багато небезпек для дітей і підлітків. Про це говорять всі батьки, у тому числі й зіркові. 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Aida_small_banner (1)

Aida_small_banner (1)

Переможниця третього сезону шоу «Х-Factor» Аіда Ніколайчук, у якої підростає 11-річний син Максим, каже: «Я дуже турбуюся за сина, коли я далеко від дому на гастролях або на зйомках. Але, ми вже давно проговорили правила поведінки в інтернеті, які дуже спрощують життя. Крім того, я довіряю програмам Батьківського контролю, в яких можна скласти список недоступних сину сайтів і максимально убезпечити його доступ в мережу».

Для того, щоб кожна дитина знала ці прості правила, з січня 2014 року в Україні проходить великий навчально-пізнавальний соціальний проект «Безпечний інтернет» з ініціативи провайдера Домашній телеком. Зоряні експерти проекту Аіда Ніколайчук, Геннадій Попенко та Дядя Жора (Вадим Мічковський) склали список правил безпечного користування інтернетом для дітей і підлітків, якими користуються самі і рекомендують іншим.
________________________________________________________________________________________

Jora_small_banner (1)

Jora_small_banner (1)

Батько двох дочок шоумен Дядя Жора (Вадим Мічковський) хвилюється, щоб ці сайти не стали «неприємним відкриттям» для Устини та Уляни. «Подібного роду речі і так дуже поширені в сучасному світі – тож навіщо погіршувати ситуацію? Більшість дітей вже в ранньому віці користуються смартфонами і планшетами. Головне – постійний контроль за дитиною в інтернеті. Потрібно спостерігати і реагувати, з ким дружить дитина в соцмережах, що там пише, на які сайти заходить. А крім – постійно проводити бесіди, щоб дитина не боялася і не ховалася, і сама розуміла, що добре в інтернеті, а що погано», - говорить зірковий експерт. Солідарний з ним і відомий шоумен і телеведучий Геннадій Попенко. Він уже переживає за майбутнє навчання своєї дочки Богдани, а їй ще не виповнилося й трьох років. «Донька вже активно використовує планшет і ноутбук, дивиться на ньому мультики, грає в ігри. Пройде зовсім небагато часу – і вона почне активно користуватися інтернетом. І треба подумати, як їй пояснювати, що не всі сайти в мережі розміщують інформацію, яку можна скачати легально, а на деяких сайтах є те, чого краще не бачити до певного віку».

Отже, які правила поведінки в мережі слід пояснити дитині, перш ніж залишити її наодинці зі всесвітньою павутиною?


PopenkoПравило
 

Правило перше.

Ввічливість в спілкуванні важлива в мережі не менше, ніж в реальному житті.

Правило друге.

Копіювання та поширення чужих текстів – це незаконно. Варто з повагою ставитися до авторського права.

Правило третє.

Інформація про родину, про місце вашого проживання, будь-які контакти, а також все, що пов'язане з вашим фінансовим становищем – це закрита інформація, яку не слід поширювати.

Правило четверте.

Необхідно пояснити дитині, що будь-яка особа в інтернеті може з легкістю видавати себе за іншу. І це несе в собі величезну небезпеку. Ні в якому разі не можна зустрічатися з незнайомими людьми, навіть якщо ви давно спілкуєтеся.

Правило п'яте.

Вартість відправки sms на різні портали дуже відрізняється, тому, перш за все, варто порадитися з батьками.

Правило шосте.

Послуги в інтернеті не завжди безкоштовні. Не можна скачувати піратські фільми, музику або книги. Найбільш безпечний спосіб отримати нову інформацію – це користуватися ліцензійним контентом в мережі.

Правило сьоме.

Поясніть дитині, що інтернет – це необхідний інструмент пізнання в сучасних умовах, і якщо їй щось не зрозуміло, ви з радістю допоможете.

Відзначимо також, що одним з найефективніших методів захисту дитини в мережі є Батьківський контроль. Таку функцію надає відомий в Україні інтернет-провайдер «Домашній Телеком» від оператора «Датагруп». Дана послуга дозволяє автоматично фільтрувати контент в інтернеті, і її можна налаштувати, виходячи з ваших особистих вимог. Наприклад, кожен з батьків може вибрати день і час перебування дитини в мережі, а також «Батьківський контроль» блокує раптова появу «нецензурних» банерів, зображень, посилань, сумнівних і піратських контентів з будь-якого пристрою: комп'ютера, ноутбука, планшета або смартфона дитини. Використовуючи «Батьківський контроль», ви можете залишатися спокійними – ваша дитина надійно захищена, поки ви зайняті своїми нагальними справами.

У наш час інтернет став найпотужнішим ресурсом, який при правильному використанні допоможе вам розкрити потенціал вашої дитини. Головне, що залишається – це забезпечити його безпеку в режимі онлайн.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...