• Головна
  • У Рівненській облраді з'ясовують, хто зацікавлений у поширенні чуток про закриття Дубенського хоспісу
10:30, 27 травня 2014 р.

У Рівненській облраді з'ясовують, хто зацікавлений у поширенні чуток про закриття Дубенського хоспісу

Останнім часом питання переміщення відділення паліативної допомоги комунального закладу «Дубенський будинок-інтернат» для громадян похилого віку та інвалідів» чомусь обростає чутками і міфами. Зацікавленими особами спотворюється інформація про діяльність депутатської робочої групи на чолі з заступником голови обласної ради Степаном Павлюком, яка опрацьовує механізм покращення умов перебування невиліковно хворих та немічних у хоспісі Дубенського медичного коледжу, який знаходиться у пристосованих приміщеннях історичної пам’ятки Костелу і Монастиря Кармеліток. Про це повідомляє прес-служба Рівненської облради.

Питання переселення відділення паліативної медицини - хоспісу, до приміщень, які відповідають всім сучасним вимогам, розглядається досить довго, але постійно виникала проблема – яка релігійна організація утримуватиме в належному стані пам’ятку культури та використовуватиме за призначенням. Однак, нещодавно до депутатів обласної ради звернулися представники Рівненської єпархії УПЦ КП щодо передачі приміщення Костелу і Монастиря Кармеліток на баланс Свято-Варваринського монастиря УПЦ КП.

Фото для порівняння коридорів хоспісу  при Дубенському медичному коледжі:

КЗ «Дубенський будинок-інтернат» для громадян похилого віку та інвалідів», як база для розміщення хоспісу (фото коридорів):

У квітні депутати відвідали відділення паліативної медицини - хоспіс ВКНЗ «Дубенський медичний коледж» Рівненської обласної ради. Того ж дня обласні обранці оглянули стан приміщень КЗ «Дубенський будинок-інтернат» для громадян похилого віку та інвалідів», як бази для розміщення хоспісу. Після ознайомлення із станом приміщень КЗ «Дубенський будинок-інтернат» для громадян похилого віку та інвалідів» члени робочої групи прийшли до спільної думки щодо високого рівня їх придатності для обслуговування пацієнтів хоспісу на якісно новому рівні.

7 травня відбулося засідання депутатів обласної ради, керівництва Дубенського району, м.Дубно, керівників профільних управлінь, зацікавлених осіб під головуванням заступника голови обласної ради Степана Павлюка, на якому було обговорено пропозиції та рекомендовано винести на розгляд сесії обласної ради питання щодо перенесення відділення паліативної медицини - хоспіс ВКНЗ «Дубенський медичний коледж» Рівненської обласної ради у приміщення комунального закладу «Дубенський будинок-інтернат» для громадян похилого віку та інвалідів» Рівненської обласної ради після проведення відповідних ремонтних робіт, а також щодо передачі Рівненській єпархії УПЦ КП приміщення історичної пам’ятки – Костелу і Монастиря Кармеліток.

Рівненська єпархія надає гарантії щодо підписання всіх охоронних документів та проведення згідно з чинним законодавством всіх ремонтних і реставраційних робіт пам’ятки архітектури за власний кошт.

Водночас на нараді було розглянуто звернення КЗ «Дубенський будинок-інтернат» для громадян похилого віку та інвалідів» Рівненської обласної ради щодо реорганізації даного закладу та створення на його базі окремого відділення паліативної та хоспісної допомоги, яке буде надавати повний спектр послуг відповідній категорії хворих, передбачених Міжнародною організацією охорони здоров’я.

Що дасть реалізація вищезазначених рекомендацій для громади області?

По-перше – кардинальне покращення умов проживання пацієнтів хоспісу при переселенні їх до Дубенського будинку-інтернату. А це сучасні, світлі, просторі палати на двох пацієнтів, що знаходитимуться на 2 поверсі, збереження робочих місць для медичних працівників, можливість розширення ліжко-місць для хоспісу.

По-друге – відновлення історичної справедливості – повернення приміщень пам’ятки архітектури - Костелу і Монастиря Кармеліток - першому в Рівненській області жіночому монастирю УПЦ КП.

Фото туалетів для порівняння:

Фото ванних кімнат теперішнього хоспісу та пропонованих приміщень:

У Рівненській облраді з'ясовують, хто зацікавлений у поширенні чуток про закриття Дубенського хоспісу, фото-9

Фото палат теперішнього хоспісу та майбутньої перспективи:

У Рівненській облраді з'ясовують, хто зацікавлений у поширенні чуток про закриття Дубенського хоспісу, фото-12
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дубенський будинок-інтернат #дубенський медичний коледж #хоспіс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...