• Головна
  • Куди поїхати на вихідні: подорожі маловідомими місцями, які надихають
Маршрути
11:10, 21 травня 2014 р.

Куди поїхати на вихідні: подорожі маловідомими місцями, які надихають

Маршрути

Невдовзі розпочнеться літо – пора відпусток та подорожей.

пропонує п'ять маршрутів Україною, де літня природа буде органічно відтіняти пам'ятки міст. Ви зможете відпочити від міської метушні та зайнятись релаксацією у місцях, які не нагадуватимуть години пік у великих містах.

На жаль, більшість цікавих пам’яток знаходяться у віддалених та важко досяжних місцевостях. Тому такі подорожі можна реалізувати, маючи власне авто.

Південь: море, птахи і військова історія

Червоний Маяк - Веселе - півострів Хорли - острів Джарилгач - Очаків

Кажуть, колись село Червоний Маяк (Херсонська область) можна було обійти. Але обійти під землею - по печерах, які простяглися на десятки кілометрів. Є припущення, що вони виникли в часи кочівників, які жили в тутешніх краях.

У скелі однієї з таких печер, влаштована підземна церква, про яку знає більшість паломників. Але найважливіше, що привертає увагу відвідувачів -  те , заради чого варто заглянути в Червоний Маяк, - це Свято-Григорівський Бізюків монастир, що побудований на кошти чорноморських козаків. Ще на початку ХХ століття його називали одним із найбагатших монастирів Російської імперії. Тоді він займав величезну територію, але до наших днів уціліли окремі будови і залишились руїни, проте види на Каховське море, які і раніше, заворожують.

674beeb-cerv.jpg.pagespeed.ce.iTnfS_1Lt7

674beeb-cerv.jpg.pagespeed.ce.iTnfS_1Lt7

 Свято-Григоріївский Бізюків монастир. Фото: 

У селі Веселому просвітять і напоять - у винному турі. Зразком відновленої промислової архітектури  та виробника фірмового купажного вина «Князь Трубецькой»  є  «Виноробне господарство князя Трубецького».

a282212-vino.jpg.pagespeed.ce.cUC2riyu1T

a282212-vino.jpg.pagespeed.ce.cUC2riyu1T

Виноробне господарство князя Трубецького у селі Веселому. Фото: сайт 

У Херсонській області є власний Крим у мініатюрі, принаймні частково. Маленький півострів, на якому розташувалося село Хорли, омивається Чорним морем. Півострів дуже компактний - всього 8 км у периметрі, що й зумовило невелику кількість місцевих жителів. У порівнянні з Кримським півостровом, тут не настільки людно.

Степове морське повітря, широкі пляжі з великою кількістю водоростей, які виділяють йод, і фонтан із "срібною" водою – хороший набір для гарного та спокійного відпочинку.

026a72b-dzh2.jpg.pagespeed.ce.sWnmZK78vh

026a72b-dzh2.jpg.pagespeed.ce.sWnmZK78vh

Джарилгач. Фото: 

Національний парк «Джарилгач» знаходиться  на однойменному острові - з розряду «треба бачити» всім любителям природи: зарості ковили, полину, типчака добре почуваються в первозданній посушливій пустелі. Джарилгач слугує місцем зимівлі і кільцювання для птахів та місцем  відпочинку від цивілізації для людей. Що ж може бути краще прогулянки пустельним піщаним узбережжям.

b684d15-och.jpg.pagespeed.ce.DuyhoJE_Rk

b684d15-och.jpg.pagespeed.ce.DuyhoJE_Rk

Очаків. Фото: Flickr/

Військово-історичний музей імені Суворова – ось що не варто пропустити, відвідавши Очаків – місто з бурхливим минулим . Музей мариністичного живопису не лише носить ім'я уродженця Очакова Руфіна Судковського, а й зберігає роботи цього видатного живописця XIX століття.

Волинь: храми , бурштин і базальт

Луцьк - Володимир -Волинський - Клевань - заказник " Базальтові стовпи" - Рівне - Корець

Луцьк – чудовий варіант для тих , хто любить замки. Адже саме в цьому місті знаходиться один з найгарніших середньовічних замків – замок Любарта, який зберігся у хорошому стані. Там часто відбуваються фестивалі, лицарські бої, концерти. У тому ж замку Любарта розташований єдиний в Україні Музей дзвонів з експонатами XVII - початку ХХ століть.

У Музеї волинської ікони зберігається найдавніша ікона в Україні - Холмська Чудотворна ікона Богородиці. А у Кафедральному костелі Св. Петра і Павла можна потрапити в підземелля.

5bc738b-3.jpg.pagespeed.ce.7fUQwM87C4

5bc738b-3.jpg.pagespeed.ce.7fUQwM87C4

Луцьк. Замок Любарта. Фото:  Гордієнко із сайту 

У Луцькому Музеї технічного прогресу знаходяться всілякі "залізяки" різних часів - праски, що розігріваються вугіллям, калькулятори радянської епохи, годинник із зозулею, фото- та відеотехніка.

Невеликий Володимир-Волинський буквально наповнений храмами: тут ви можете побачити і древній Успенський собор (XII століття), і костел Св. Іоакима і Анни, і домініканський монастир, і лютеранську кірху, і Кафедральний собор Різдва Христового. І це ще не повний перелік пам'яток дуже приємного і душевного містечка.

490d6dd-volvol.jpg.pagespeed.ce.UAJMHkwSbb

490d6dd-volvol.jpg.pagespeed.ce.UAJMHkwSbb

Володимир-Волинський. Фото: darrius.livejournal.net

Усім відомий "Тунель кохання" знаходиться у щільному оточенні дерев у селищі Клевань. Однак тут варто подивитися ще й руїни замку Чарторийських XV століття, віадук, костел Благовіщення, православний храм Різдва Христового.

207e77a-klevan.jpg.pagespeed.ce.v1QdXvESB_

207e77a-klevan.jpg.pagespeed.ce.v1QdXvESB_

Віадук поблизу Клеваня. Фото:  Гордієнко із сайту 

Заказник "Базальтові стовпи" ще називають Долиною велетнів - тут впритул один до одного стоять стовпи висотою 3-30 м. Із XVIII століття у цій місцевості ведеться видобуток базальту. Нині один з кар'єрів затоплений і по центру його красується невеличкий острівець. Ця мальовнича територія знаходиться біля села Базальтове.

3196264-bazalt.jpg.pagespeed.ce.AJyiLZsbr9

3196264-bazalt.jpg.pagespeed.ce.AJyiLZsbr9

Базальтові стовпи. Фото:

Україна, звичайно, не Прибалтика, але має власний бурштин, причому різноманітного та унікального забарвлення. Видобувають його в Рівненській області. У 2010 році в Рівному відкрився Музей бурштину. Тут ви можете знайти оброблений та необроблений сонячний камінь, а також вироби з бурштину.

Від величного замку в старовинному Корці залишилися тільки окремі, але мальовничі фрагменти.

ac96261-bazalt2.jpg.pagespeed.ce.mZJ80ce3qc

ac96261-bazalt2.jpg.pagespeed.ce.mZJ80ce3qc

 Базальтові стовпи. Фото:

Свято-Троїцький жіночий монастир - один з небагатьох , який не «перепрофілювали» під потреби держави під час СРСР. На його території похована Анна Андро (Оленіна), якою був зачарований сам Пушкін і присвятив для неї цикл віршів.

Костелу Св. Антонія пощастило менше, адже в радянський період він був складом хімікатів. Але ось уже 20 років після реставрації тут проводяться служби.

Закарпаття: замки, вино і сир

Середнє - Чинадієво - Виноградів - Іза - Нижнє Селище - Колочава

Кажуть, що найбільший східний тамплієрський замок в Європі знаходиться в селі Середнє. Але до сьогодні від нього лишився тільки донжон . Ще одна особливість Середнього - винзавод , де виробляють марочні сухі та десертні вина, переважно білі.

Винними підвалами проводять екскурсію, яка закінчується дегустацією. Вина, які сподобалися, можна придбати тут же в магазині, оскільки вони більше ніде не продаються. У минулому столітті середнянські вина цінувало багато європейські монархів.

17a6c0c-zamok.jpg.pagespeed.ce.9vngTDImpk

17a6c0c-zamok.jpg.pagespeed.ce.9vngTDImpk

Залишки замку Тамплієрів у Середньому. Фото: 

У Чинадієво можна побачити, як сім'я художників орендувала покинутий замок Сент-Міклош і повернула його до життя , влаштувавши в ньому центр мистецтв, а не свою особисту фортецю. Ще один романтичний Чинадіївський замок - Шенборнів - зараз функціонує як корпус санаторію «Карпати». Прекрасний зовні і оточений парком зі ставком, всередині він гостро потребує ремонту.

Затишний Виноградов потопає в зелені, квітах і повитий виноградною лозою. Тут не гірше, ніж в Берегові, відчувається угорський дух. Палац магнатів Перені, які володіли містом, зберігся до наших днів.

Римсько-католицька церква, монастир і костел францисканців вражають розмірами. Від замку Канків XIII століття залишилися сірі кам'яні руїни, які живописно виглядають на тлі Чорної гори.

e0347df-iza.jpg.pagespeed.ce.rB5XEy_lIN

e0347df-iza.jpg.pagespeed.ce.rB5XEy_lIN

Місцеві жителі села Іза плетуть різноманітні вироби із лози. Фото:

Любителі плетених виробів з лози не можуть проскочити повз село Іза, адже тут майстри в кожному будинку. А також тут можна помилуватися й погодувати плямистих оленів. Їх вирощують на єдиній в Україні фермі.

Якісний товар змушує гурманів їхати в закарпатське Нижнє Селище. Вже більше десяти років вони знають адресу Селиської сироварні, де виробляють три види екологічно чистого сиру за швейцарською технологією.

Селиська сироварня. Фото: 

10 музеїв, 20 пам'ятників - в категорії "Чим зайнятися" село Колочава спокійно може змагатися з будь-яким райцентром .

Дерев'яна Святодухівська церква, побудована без єдиного цвяха, криївка, вузькоколійка, свій скансен, пам'ятники заробітчанам, шабатним гусям, Ісусу Христу - це занадто короткий список нестандартних пам'яток Колочави.

Одеська область: пляжі, фортеці і канали

Кароліно - Бугаз - Центр культури вина Шабо - Білгород-Дністровський - Рассейка - Вилкове - Ізмаїл

Ті, хто любить безлюдний та спокійний відпочинок, повинні завітати в Кароліно-Бугаз, а не в сусідню Затоку. Та й широкі Бугазькі пляжі будуть чистіші.

c811948-shabo.jpg.pagespeed.ce.3UhFZQlT9q

c811948-shabo.jpg.pagespeed.ce.3UhFZQlT9q

Шабо. Фото: 

Шабо розташоване на так званій "виноградній широті" із кращими виноградниками світу. Із XII століття тут вирощують виноград. В яких умовах робиться вино? У Центрі культури вина «Шабо» розкажуть міфи, поводять по музейному лабіринту, покажуть цех розливу, підвали і сховища, пригостять тихими та ігристими винами, вермутом і коньяком.

Аккерманська фортеця у Білгород-Дністровському будувалася два століття на березі Дністровського лиману і вважалася неприступною. У місті цікаві болгарська, вірменська, грецька церкви, підземна церква Іоанна Сучавського.

ff14834-belg.jpg.pagespeed.ce.b3li-XwcnI

ff14834-belg.jpg.pagespeed.ce.b3li-XwcnI

Акерманська фортеця у Білгороді-Дністровському. Фото:  із сайту 

Про історію Білгорода-Дністровського довжиною в 2,5 тисячоліття розповідає експозиція краєзнавчого музею і розкопки стародавнього міста Тіра.

afd523e-vylkovo.jpg.pagespeed.ce.oAzMEInJPB

afd523e-vylkovo.jpg.pagespeed.ce.oAzMEInJPB

Селище Рассейка з трьох сторін оточене водоймами: озерами Джантшейскім і Малий Сасик, а також лиманом Шагани з лікувальними грязями.

Ці місця облюбували для поселення і гніздування водоплаваючі пернаті: чаплі, пелікани, лебеді, качки. Рибалки не упустять можливості усамітнитися на березі з вудкою. Пляжі протягнулися на кілька десятків кілометрів на широкій косі з чистим дрібним піском.

ca93776-vylkovo2.jpg.pagespeed.ce.pOFh1Uvx3m

ca93776-vylkovo2.jpg.pagespeed.ce.pOFh1Uvx3m

Пеликаны в Вилково. Фото: Flickr/

Щоб гуляти по воді, потрібно повернути у Вилково. Замість вулиць - канали, замість маршруток та екскурсійних автобусів - човни. А ще - мости, містки і вузькі дерев'яні тротуари.

Будучи в місті, варто відвідати старообрядницькі поселення, острівне "Липованське подвір'я" і покуштувати смачну юшку, чай на травах і вино. А також доїхати до «нульового кілометру», де Дунай впадає в Чорне море.

Перейнятися атмосферою штурму Ізмаїльської фортеці, який відбувався в грудні 1790 під командуванням Суворова, можна в турецькій мечеті Ізмаїла. Саме там знаходиться діорама цієї баталії, що тривала 10,5 годин. Сама фортеця не дожила до сьогоднішніх днів, вона була підірвана після завершення Кримської війни.

Кіровоградська область: камені, плавні і модерн

Кіровоград - урочище Розлитий камінь - Білецьківські плавні - заказник «Монастирище»

Кіровоград може стати приємним відкриттям для тих , хто знав тільки радянську назву міста і його промисловий статус. Оборонні вали фортеці Св. Єлисавети, з якої почалася історія міста Єлисаветграда, мала гарну форму багатопроменевої зірки.

До наших днів збереглися земляні вали і частково казарми. Кафедральний собор Різдва Богородиці, синагога з історичним музеєм «Євреї Єлисаветграда», Краєзнавчий і Художній музеї (примітні не тільки колекціями, а й своїм виглядом у стилі модерн) точно заслуговують на увагу.

9ef2701-kirov.jpg.pagespeed.ce.MXzMZW2Z2W

9ef2701-kirov.jpg.pagespeed.ce.MXzMZW2Z2W

Кіровоград. Фото: kirovohrad instagram

У місті відкрито музей Генріха Нейгауза, уродженця Єлисаветграда. А кіровоградський дендропарк (кілька років тому названий кращим у країні) славиться своїми тюльпановими плантаціями.

Урочище Розлитий камінь поблизу села Софіївка - ніби застиглий потік широких плоских каменів, падаючий з річки Сугоклея . Тут можна побачити багато рідкісних рослин, які занесені до Червоної Книги.

db4bb0a-rozl.jpg.pagespeed.ce.PkupDvr9iQ

db4bb0a-rozl.jpg.pagespeed.ce.PkupDvr9iQ

Розлитий камінь. Фото: 

На Дніпрі більше немає таких великих природних заплав, як Білецьківські плавні, що неподалік від Світловодська. Заплавні озера, протоки і стариці з очеретами, рогозом і лататтям, чаплі, качки і берегові ластівки - таке оточення дуже швидко позбавить від стресу після перегляду теленовин.

Каньйон, створений річкою Інгул, висока гранітна скеля посеред нього і нагромадження каменів - велетнів - не просто мальовниче місце, але, як стверджують, місце сили. Є також версія, що це робота рук людських.

a862a2a-mon.jpg.pagespeed.ce.jwEvP_pdhV

a862a2a-mon.jpg.pagespeed.ce.jwEvP_pdhV

Урочище Монастырище. Фото: 

Щоб побачити все своїми очима, треба побувати в ландшафтному заказнику «Монастирище» біля села Завтурове.

Переклад із російської Світлани Лавренюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#маршрут на вихідні #відпочинок #літо #куди поїхати влітку
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...