18:40, 18 травня 2014 р.

Ольга Богомолець : «СПРАВЖНЯ»

Один з найвідоміших лікарів України. Людина, до якої багато років бігли за допомогою всі - і вона нікому не могла відмовити. 1 грудня вона написала на своїй сторінці в Facebook: «Пішла в декретну відпустку по догляду за країною». І вийшла на Майдан, рятувати життя - по обидві сторони барикад ...

Мабуть, якби мене попросили охарактеризувати Ольгу Богомолець одним словом, я б вибрала «справжня». За два місяці президентської кампанії Ольга Богомолець не змінилася - та ж увага до будь-якої людини, та ж зосередженість на головному, те ж уміння не звертати увагу на дрібниці. Рейтинг довіри до Ольги Богомолець сьогодні - найвищий в Україні. Навіть незважаючи на тотальний бойкот центральних ЗМІ, господарям яких не вигідна поява Ольги на політичній арені, - люди знають її , люди вірять їй. І сама Ольга каже: «Найголовніше для мене - людська довіра». Дивлячись на неї, розумієш: вона відповідає за кожне слово і вона не зрадить.


- Ольго, Ваше рішення балотуватися в Президенти для багатьох було несподіванкою. Скажіть, Ви ще не пошкодували про це?

- Ні, не пошкодувала. Хоча сама я б ніколи не прийняла такого рішення. Люди хотіли побачити нове обличчя й принесли мені тисячі підписів, щоб я висунула свою кандидатуру в Президенти. Я відчула підтримку. Прості українці зібрали гроші на заставу. У цей момент я зрозуміла, що вони насправді вірять у мене, - і не могла зрадити їхні надії.

Моя кампанія - волонтерська, і гроші на рахунок перераховують прості люди. Для мене це важливо - це знак того, що суспільство дійсно готове до змін - і буде ці зміни відстоювати.

Я йду на цей пост не заради влади чи амбіцій. Всі свої амбіції я реалізувала: народила чотирьох дітей, у мене чудова сім'я, я стала професором, побудувала свій бізнес. Мені від держави нічого не було потрібно. Але я не могла жити в країні, де влада не чує, не розуміє людей. Саме тому я була на Майдані. Не тому, що я за сьогоднішню владу, ні - тому, що там помирали люди. І перемога на виборах - це не мета - мета інша. Для мене перемогою є відновлення, відродження чесної, справедливої, незалежної країни .

- У Вас дуже незвичайна кампанія - ні білбордів, ні роликів на телебаченні...

- Це особлива тема. Я з самого початку заявила, що не буде ні білбордів, ні проплачених роликів. Мене намагалися переконати, що так не робиться. А я вважаю, що не можна сьогодні викидати такі гроші «на вітер». Ви знаєте, скільки коштує секунда ефірного часу на центральному каналі? 300 доларів. Одна секунда ефіру коштує одну щомісячну зарплату українця. Вважаю, що зараз - при такому економічному становищі в Україні - витрачати гроші на політичну рекламу - злочин. Рекламою повинні служити твої дії, твоє життя, твоя позиція.

І нехай кожен виборець, побачивши обличчя кандидата в Президенти, усміхнене з білборда, поставить запитання - хоча б самому собі - звідки взялися ці гроші? Чому вони не віддані на потреби армії, на соціальні проекти, на благодійність? Сьогодні величезна кількість людей потребують допомоги - а політики зайняті боротьбою за місця біля «годівниці». Витрачають колосальні кошти на виборчу кампанію - тому що впевнені: прийшовши у владу, зможуть ці гроші повернути.

- Ви говорите про олігархів?

- І про них теж. За мною не стоїть жоден олігарх , я не належу до жодної політичної партії. Ми не співпрацюємо з жодним політтехнологом, оскільки вони традиційно маніпулюють громадською думкою, в той час як наше завдання – донести до людей правду, зробити інформаційний простір між народом і владою максимально прозорим.

Моє завдання - змінити систему й довести, що у владу може прийти людина- професіонал з громадянською позицією, вільна від зобов'язань перед «спонсорами». Я, як криголам, веду за собою велику нову професійну команду для того, щоб змінити систему в країні.

Photo2(1)

Photo2(1)

- Розкажіть докладніше про Вашу команду!

- У моїй команді й молоді професіонали-ентузіасти зі свіжим поглядом і сміливими ідеями (у багатьох з них - міжнародна освіта), і добре відомі експерти з величезним досвідом і розумінням українських реалій. Крім того, я активно співпрацюю з представниками української діаспори та міжнародними експертами з економічних питань, з державного менеджменту. Мої вимоги до людей, з якими я працюю, - це професіоналізм і висока моральність. Інтереси держави повинні стояти вище за особисті амбіції.


Я переконана, що відродити Україну й перетворити її на розвинену європейську країну можна лише за двох найважливіших умов. Перша - Президент повинен бути незалежним від олігархів. Друга - в Парламент повинна пройти політична сила, організована на принципово новій основі. А саме: кожна область повинна вибрати десять найдостойніших своїх представників. Вони пройдуть навчання роботі в команді, і потому буде відібрано 3-5 осіб від кожної області, які й увійдуть до складу нового Парламенту .

Я не буду мати жодного впливу на формування списків від нашої політичної сили, яка візьме участь у парламентських виборах.

- А хто буде прем'єром при Ользі Богомолець?

- Це питання мені ставлять часто. Буде відкрите голосування за того претендента, який подасть кращу програму розвитку країни - і якщо люди сприймуть цю програму, він підпише з ними відкритий договір. Такою має бути нова відповідальна політика. Києво-Могилянська академія, до речі, розробила зразок такого трудового договору.


- Зараз буквально кожний політик обіцяє «жити по-новому» і «змінити систему влади». Важливо зрозуміти - що Ольга Богомолець має на увазі під зміною системи влади?


- Для початку, доки не будуть покарані всі, хто крав гроші з державного бюджету, доти ми нову країну не побудуємо. Опубліковані дані, що Янукович і «клуб любителів Януковича» вивезли з України 32 мільярди готівкою. Постає питання: як вийшло, що ми тільки зараз про це дізналися?! І як сталося, що вони так легко це зробили? Поки не буде проведено аналіз цих фактів, ми людям урок чесності не дамо.

Друге питання: хто буде боротися з корупцією? Ті самі люди, які десятиліттями були при владі і мають колосальний корупційний шлейф? Самі себе вони, виходить, висічуть? Вибачте, але повірити в це неможливо.

Люди боролися за зміну самої системи влади, а не за заміну одних осіб на інших. Тому я вважаю, що чинний парламент має бути розпущений і призначені позачергові вибори. Пора змінювати систему.

Як Президент я ініціюю прийняття закону, в якому будуть прописані механізми зміни влади громадянським суспільством. Коли б у нас діяв цей закони, ми не пережили б таку трагедію: не було б смертей, крові, болю, відчаю і розколу країни.


- Розкол країни, ситуація на Сході - це зараз одна з найболючіших тем. Як Ви вважаєте, що стало причиною розколу?

- Не секрет, що основою правління олігархічних кланів був принцип «розділяй і володарюй». Україна була поділена на електоральні поля протиборчих політичних сил. Людей переконували в тому, що вони різні, штучно роздмухуючи конфлікт, на тлі якого так зручно було грабувати країну. 

- А Ви вважаєте, що люди на Сході й на Заході - однакові?

- Насправді Схід і Захід абсолютно єдині в бажанні жити в достатку, виховувати дітей у благополучній країні, бути впевненими в завтрашньому дні. От саме цю впевненість, почуття захищеності влада зобов'язана дати людям.

Ми втрачаємо Україну, втрачаємо взаєморозуміння між заходом і сходом також тому, що ЗМІ спотворюють інформацію.

Людей на сході неможливо переконати, тому що вони Майдан бачили тільки на картинці російських ЗМІ, які переконували, що в Києві стався ганебний переворот і привели до влади цих, нинішніх. І так само спотворення правди відбувається сьогодні на заході щодо сходу. Комусь дуже вигідно зіштовхнути захід і схід, причому з однією метою - щоб і далі грабувати країну. Знову-таки, мене може не зрозуміти схід, мене може не зрозуміти захід, я можу втратити на цьому рейтинги, але я кажу, що мене нудить від політики, тому що гинуть люди, ллється кров, тому що загралися. Не можна платити життями й перетворювати людей на пішаків у чужій грі.

Коли я була в Херсоні, Харкові, люди підходили й говорили: «Ми не сепаратисти, нам просто призначили чергового начальника податкової, прокурора, такого, що на ньому клейма ставити ніде! Ми хочемо говорити російською мовою, але жити в Україні, ми хочемо, щоб поважали наше почуття власної гідності. Ми за це боремося». І я цим людям кажу: я з вами. Тому що я теж хочу побудувати справедливу країну.

- У Вас є припущення, хто стоїть за розколом, кому вигідний цей сценарій?

- Ми повинні усвідомити, що провокації робляться для того, щоб зірвати вибори й дестабілізувати країну. Зрив президентських виборів вигідний Кремлю, але ймовірний тільки в разі військових дій. Стратегічна мета зовнішнього агресора - розчленовування, дестабілізація України і в результаті ліквідація нашої країни як незалежної держави. Ми повинні зробити все, щоб вибори відбулись і країна отримала нову владу, яка проведе необхідні зміни в системі. Нам потрібно максимально об'єднувати Україну для загального протистояння зовнішній агресії. І об'єднувати - на рівні державних програм, на рівні єдиної вивіреної інформаційної політики, на рівні не декларативного, а справжнього бажання почути людей з кожного регіону. Я просила центральні канали організувати телемости, я закликала розробити державну інформаційну програму - але це, схоже, сьогодні не вигідно владі. І це серйозний привід задуматися всім нам - і на Сході, й на Заході.

- Ви самі зауважили про зовнішню агресію. Може, є сенс терміново бігти по допомогу до НАТО? Яка ваша позиція щодо цього питання?

- Я людина компромісна, якщо є надзавдання. І якщо є надзавдання зберегти державу, то заради цього треба йти на певні компроміси. Питання про вступ до НАТО сьогодні може посилити розкол в країні, про це дуже важливо пам'ятати. І в будь-якому разі - рішення щодо вступу до НАТО має приймати український народ, і приймати після вивчення та обговорення всіх позитивних і негативних наслідків.

- Але як тоді протистояти агресії Росії?

- Наша основна зброя - єднання та повний спокій. Україна будує своє майбутнє, і в цьому нам ніхто не може перешкодити. Зараз потрібно творити, а не руйнувати, а історія все розставить по своїх місцях і правда восторжествує. Те, що зараз відбувається, - це не війна, це лише страх і уражені амбіції російського президента, які змушують його демонструвати силу. Повинна визнати: на жаль, деякі українські політики грають йому на руку. Якщо Росія і далі буде демонструвати свою силу Європі та Америці, це спровокує відповідну реакцію з боку НАТО. Я не хочу, щоб Україна стала плацдармом зіткнення двох систем.

- Тому я зі свого боку буду дотискати США та країни Європи, щоб вони розмовляли з президентом Росії мовою економіки доти, доки Україна не стане енергетично незалежною. Для цього нам необхідно розвивати альтернативну енергетику - з води, повітря, сонця брати енергію і не залежати ні від кого, не сидіти в борговій ямі. І тоді Україна зможе говорити з Путіним на зовсім інших умовах. 

- Як не крути, а сьогодні ми перебуваємо у вкрай напруженому становищі, можна навіть сказати, в стані війни. Наскільки Ви готові бути президентом у воєнний час?

- Як ви знаєте, я два роки служила в армії. Всі медики проходять військову підготовку, і два роки я відслужила в Чорнобильській зоні волонтером медичної служби внутрішніх військ. Я знаю, що таке армія, що таке дисципліна. Але знаю я також ціну людського життя і ніколи не віддам злочинний наказ там, де ситуацію можна вирішити без жертв.

- Україні сьогодні потрібна нова армія - народна армія за прикладом Швейцарії, а також ефективна служба національної безпеки, які зможуть захистити Україну від будь-якої зовнішньої загрози. Останні події показують, що це значно надійніше, ніж покладатися на військові союзи.

-  Часто доводиться чути, що лікар повинен лікувати, а не займатися політикою. Як Ви до цього ставитесь?

Я хочу мати можливість завжди бути з людьми. Я йду у владу не заради влади. Привівши до парламенту нову політичну силу, створивши громадянське суспільство, я буду щаслива через п'ять років повернутися і працювати лікарем. Зараз я просто тимчасово «лікую» країну. Бо більше немає кому. Повірте, з вашою допомогою, з вашим ентузіазмом, з вашою громадянською позицією у нас це вийде.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...