• Головна
  • У Рівному відкрито сезон на дитячій залізниці (Фото, Відео)
12:01, 12 травня 2014 р.

У Рівному відкрито сезон на дитячій залізниці (Фото, Відео)

11 травня у Рівному відбулося заплановане відкриття сезону на Рівненській дитячій залізниці.

В урочистостях взяли участь міський голова Володимир Хомко, начальник Рівненської дирекції залізничних перевезень Іван Грудник, голова територіального комітету  Рівненської дирекції залізничних перевезень Анатолій Протащук, начальник Рівненської дитячої залізниці Наталія Сєркова, ветеран залізниці Ярослав Коник та громадськість.

Серед іншого, на урочистій лінійці також було вручено нагороди відмінникам гуртка та вручено свідоцтва про позашкільну освіту на Рівненській дитячій залізниці кращим випускникам.

    - Сьогодні учні першого року навчання були допущені до виробничої практики та посвячені в юні залізничники, розповіла начальник Рівненської дитячої залізниці Наталія Сєркова.

Після цього зі станції рушив у подорож перший в цьому році дитячий потяг. Кожна поїздка триватиме 30 хвилин.

Довідково. Рівненська дитяча залізниця  — вузькоколійна залізниця у м. Рівне (Західна Україна), заклад позашкільної освіти дітей, що знайомить їх з залізничними спеціальностями.

Дорога розташована в центрі міста, на березі річки Устя. Шлях тупиковий, з двома станціями — Партизанська та Озерна (раніше Піонерська). У шлях покладені рейки Р43. Є міст і водопропускна труба.

Дорога працює з початку травня до кінця серпня, по суботах, неділях і святкових днях. Відправлення першого поїзда зі ст. Партизанська в суботу о 11:00, відправлення останнього поїзда зі ст. Партизанська о 16:00. В неділю перший поїзд відправляється о 10:00, а останній о 17:00.

Історія. Дорога побудована в 1948-49 роках, під час повоєнної хвилі будівництва дитячих залізних доріг в Україні. Будівництво вели шляховики ПЧ-7 Ковельської залізниці, на недільниках їм допомагали жителі міста. Урочисте відкриття дороги відбулося 9 травня 1949 року.

Зараз на дорозі працюють тепловоз ТУ2 -137 і 2 вагона Pafawag, а також 2 вантажні платформи.

До відкриття в 1949 році перегін дитячої залізниці обладнали електрожезловою системою, облаштували міжстанційний, стрілочний зв'язок і дикторське мовлення на станціях. У 1970 році пристрої СЦБ і зв'язку модернізовані — побудовані релейне напівавтоматичне блокування, Міжстанційний, диспетчерський, стрілочний телефонний зв'язок, локомотивний радіозв'язок, станції радіофіковані.

872187238726872787298730873287338736

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дитяча залізниця #вузькоколійка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...