• Головна
  • Травневі свята: чи варто рівнянам брати відпустку за свій рахунок
14:23, 29 квітня 2014 р.

Травневі свята: чи варто рівнянам брати відпустку за свій рахунок

Як вигідніше відпочивати – коментує голова юридичного департаменту , Анна Воеводіна.

Травневі свята для українців завжди були чимось на зразок весняних канікул. У цей період навіть у комунікаціях по роботі ми всі ділимо наше життя на «до» і «після» , як у період новорічних свят. «Давайте це питання вже після свят закриємо» , - чуємо ми від клієнтів і партнерів у будь-якій розмові . Цього року свята розірвані. У понеділок, 5 травня частина співробітників виходить на роботу , щоб якось "протягнути" 4 дні, а 9 травня знову увірватися у вир відпочинку і веселощів. Багато хто з нас ці 4 дні воліють використовувати як коротку відпустку. Як «вигідніше» відпочити з точки зору трудового законодавства, коментує юридичний департамент Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна ( hh.ua ) .

«Найкарщий варіант - взяти частину щорічної відпустки строком на 4 (чи скільки кому завгодно) календарних дні з 5 по 8 травня. У цьому випадку, фактично перебуваючи на канікулах цілих 11 днів, співробітник витрачає тільки 4 дні своєї законної відпустки. А таких в календарному році згідно з ч.1 ст. 6 Закону «Про відпустки», як мінімум, 24» - коментує Анна Воєводіна.

Юрист радить: «Якщо Ви хочете зберегти ці 4 дні, можна взяти відпустку за свій рахунок. Але це - «дорого». Отримавши зарплату за період, в котрому вам не оплачувались хоча б кілька днів, ви самі переконаєтесь, наскільки «дорого» коштує один ваш робочий день. Не радимо використовувати цей варіант, навіть якщо ви витратили всю свою оплачувану відпустку. В цьому випадку Ви все одно можете взяти відпустку за рахунок роботодавця авансом - у рахунок майбутньої роботи на благо компанії».

Згідно даних Дослідницького центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, практично всім респондентам доводилось вирішувати робочі завдання під час відпустки. Правда, для когось це рідкісний виняток — таке ставалось лише один раз — двічі (10%), але у більшості все ж це звична практика: майже третина відпускників досить часто дистанційно вирішують робочі питання, і така ж кількість займається роботою майже кожну відпустку. Загалом, 95% так чи інакше приділяли робочим питанням час, відведений для відпочинку.

Найчастіше під час відпустки доводиться вирішувати нагальні питання, відповідати на запити керівництва і курувати постійні проекти.

Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів Міжнародного кадрового порталу hh.ua. В опитуванні брало участь 600 респондентів із різних регіонів України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#травневі свята #відпустка #відпустка за власний рахунок
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...