• Головна
  • Інтерв"ю до Дня Психолога: «Відкрите серце - її єдиний інструмент»
01:26, 24 квітня 2014 р.

Інтерв"ю до Дня Психолога: «Відкрите серце - її єдиний інструмент»

  Вчора, 23 квітня, був Міжнародний День Психолога. З цієї нагоди публікуємо інтерв"ю Діани Білоконенко з рівненським психологом, гештальт-терапевтом , з сайту ":

 

23 квітня – Міжнародний День Психолога. Вважаю за «маленький гріх» не розповісти в такий день про одну з цілителів людських душ. Отож…

Анна Нижник. Психолог, місто Рівне.  Та мала велика людина, що своєю працею рятує відносини людей, допомагає будувати особистий комфортний світ і жити в гармонії з собою та іншими.

Анна уже понад 4 роки веде навчально-тренінгові групи з психології  (а це більше 1 500 годин занять та близько 300 учасників). Також її лекції слухає приблизно 4 сотні студентів.

Про себе: « Щаслива, незаміжня, закохана. Можу офіційно називати себе психологом. Та більше працюю гештальт-консультантом. Моя спеціалізація: діалогова модель в гештальт-терапії (це щось неймовірне!) ».

  GFRANQ_DANA_BLOKONENKO_33637853_LEAFFALL-768x1024

-  Психологія. Хто кого обрав?

Перші 4 роки навчання була вперто переконана, що Я обрала психологію. Та в останні роки ми ясно помінялись ролями:) Психологія – це, виявилось, був шлях закритися за образом “психолога”. Натомість стало зрозуміло, що відкрите серце – це єдиний мій інструмент. Буває боляче, буває радісно. Така дивовижна робота – життя!

- Останнє, над чим ти працювала, проект «Чоловічо-жіночі стосунки: перезавантаження». Розкажи…

Це  психотерапевтична група у напрямку діалогової гештальт-терапії. Її особливість у розвитку чутливості до поля пари та можливості побачити, ЩО є в полі. Замість знецінювати та докоряти – побачити, прийняти неповторні процеси пари. Пробувати ЖИТИ ВЖЕ тим, що є, неідеальним, по-справжньому. Ризикувати і жити.

Постійно талдичу на групі про “поле пари” – те унікальне, що відбувається між ними в контакті. Намагаємося витримувати тиск стереотипів “так має бути” та замінювати їх на “те, що Є”. Скільки це вносить життя, енергії і задоволення в буття пари – просто не передати! :)

Інтерв"ю до Дня Психолога: «Відкрите серце - її єдиний інструмент», фото-1

- Знаю, що ти розробила проект “Чоловічо-жіночі стосунки”, «бо ми з вами – обманюємо!»  Чому так ?

Ідея почалася з думки, що в парі ми з вами обманюємо. Себе і іншого. Надягаємо маски “ідеального партнера” з “правильними вчинками” і чекаємо, що це спрацює! Але ж ні – життя не терпить штучності. Йде багато енергії, зусиль – а воно не справжнє, не живе, не драйвове… Повітря не дзвенить…  Тому і винила ідея накласти діалогову гештальт-терапію на взаємодію в парі і пробувати працювати над цим.

- Що найважливішого психологія робить для людства?

Найцінніше, як на мене, що може зробити психотерапія, це повертати нас до нас САМИХ, до справжньої САМОСТІ, нашої суті. Коротше кажучи, допомагає бути щасливим!GFRANQ_DANA_BLOKONENKO_61312672_-1024x764

улюблені речі Анни

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Анна Нижник #психолог #гештальт-терапевт #стосунки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...