• Головна
  • Оксана Лащук у Рівному: «Захід і Схід України сплетені разом хрестиками вишивки»
Відкриття виставки
10:40, 8 квітня 2014 р.

Оксана Лащук у Рівному: «Захід і Схід України сплетені разом хрестиками вишивки»

Відкриття виставки

Свій перший виріб – крайку вона вишила у сьомому класі,і з тих пір це заняття стало чимось більшим, ніж хобі. У вишитих чорно-червоних сережках і стриманій елегантній сукні Оксана Лащук презентувала свою виставку у МПК «Текстильник».

«Усе життя, як вишиття» - така назва експонованих робіт. І справді, кожне зображення на полотні в майстрині асоціюється із якоюсь подією.

«Погляньте на ось цей портрет Шевченка. Його я вишивала, коли мій син Северин робив перші кроки», - зазначає пані Оксана.

Серед натюрмортів впадає в око маленька, проте добре знайома картинка. На ній майданівець сидить на шинах, а позаду – кіпоть і дим. Ця картина вишита за ілюстрацією Юрка Журавля.

«Тема картини сумна, але коли я вишивала її, то вкладала віру, надію і сподівання, - зазначає авторка. - У нас і справді все буде добре, бо ми цього заслуговуємо.»

Наразі Оксана вишиває велику картину «Небесна Сотня», автором ілюстрації є той самий Юрко Журавель. Всього у роботі налічується близько трьох тисяч хрестиків.

Майстриня охоче ділиться своїм вмінням із друзями і близькими. Деякі із них теж почали займатися вишивкою. Оксана Лащук вважає, що вишивати вміють всі. Головне – робити це акуратно і з хорошими помислами.

Жінка поділилася секретом, що перш ніж сідати вишивати, вона обов’язково стає на молитву. Так її навчила бабуся. Часто вишиваючи, пані Оксана співає українські пісні. У вечірню пору вони були свого часу колисковою для сина.

Оксана Лащук у Рівному: «Захід і Схід України сплетені разом хрестиками вишивки», фото-1

«Я ніколи не вишиваю виріб для незнайомої людини. Хоча б раз побачитись і поспілкуватись треба обов’язково. Я маю впевнитися, що це добра людина.» - каже Оксана. Вона вважає, що дарувати свої роботи потрібно тільки тим, хто їм справді цінуватиме.

Оксана Лащук у Рівному: «Захід і Схід України сплетені разом хрестиками вишивки», фото-2

Більшість із них містять спеціальні символи, які слугують в домі оберегом.

«Кожна вишита робота приносить в дім злагоду і затишок. Наші предки носили біля тіла вишиту сорочку – це натільний оберіг. До таких речей треба ставитися із шаною», - каже Оксана.

Оксана Лащук у Рівному: «Захід і Схід України сплетені разом хрестиками вишивки», фото-3

«Зараз побутує думка, що вишиті речі – модні. Це не так. Вони не можуть бути модними. Вишивка – це рідне для нас і це те, що завжди повинно бути з нами», – переконана майстриня.

Оксана Лащук у Рівному: «Захід і Схід України сплетені разом хрестиками вишивки», фото-4

Старий годинник, якому повернули життя.

Фольклорист Світлана Миколаївна Приходько розповіла про звичай мати посуд і одяг на будень і на свято. Такі речі берегли і цінували.

Особливе місце посідає вишивання рушників.

«Колись люди витирали обличчя рушником із льону. Це дуже корисно для краси і молодості шкіри обличчя. Думаю, цей звичай із часом може повернутись», - зазначає Світлана Миколаївна.

Що стосується весільних рушників, то полотно для них має бути тканим, а не обрізаним. Жінки переконані, що такі речі здатні вплинути на долю.

Оксана ставиться позитивно до «осучаснення» робіт. У її виставці теж представлені сережки і ялинкові прикраси. Серед нещодавно вишитих робіт – пасхальні яйця.

Оксана Лащук у Рівному: «Захід і Схід України сплетені разом хрестиками вишивки», фото-5

Оксана Лащук

Наостанок нашої зустрічі майстриня із Закарпаття сказала рівнянам:

-         Кожен регіон України має свої візерунки і колористику вишивки. Але вишивання, як таке є спільним для всієї України. Захід і Схід України єдині, вони сплетені разом хрестиками вишивки.

 

Виставка триватиме до 30 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#усе життя як вишиття #оксана лащук #текстильник
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...