• Головна
  • Юрій Винничук на Рівненщині: «Життя в мене бурхливе і веселе»(+ Буктрейлер)
Творча зустріч
23:26, 2 квітня 2014 р.

Юрій Винничук на Рівненщині: «Життя в мене бурхливе і веселе»(+ Буктрейлер)

Творча зустріч

В Острозькій академії 2 квітня розкривав таємниці та читав свої тексти Юрій Винничук – відомий письменник, журналіст, редактор та перекладач. А ще скандаліст, містифікатор, фантазер та еротоман.

Філолог за освітою, Юрій Винничук встиг попрацювати вантажником, художником-оформлювачем, режисером, редактором газет «Гульвіса», «Поступ» та «Post-Поступ». Автор книг «Мальва Ланда», «Житіє гаремноє», «Діви ночі», «Весняні ігри в осінніх садах», «Груші в тісті» та інших. Видавництво «Фоліо» видало друком роман «Танґо смерті», який став переможцем конкурсу «Книга року ВВС-2012».

Письменник, який пережив більше, ніж 30 різних судів, у 2012 році знову нагадав усім про себе за допомогою публікацій в інтернет-ресурсах скандального вірша «Убий піда...са».  Справа завершилась заявою до прокуратури та звинуваченнями, що вірш провокує до повалення тогочасної влади та має порнографічний характер.

Юрій Винничук славиться своєю бурхливою уявою та потягом до містики:

- Мені бракувало жінок-поетес. Ну, що у нас? Маруся Чурай! От і я вигадав свою.

Йдеться про вигадану Винничуком Анну Любовичівну, авторку «Пісні світової». Цей вигаданий текст автор опублікував разом із «Плачем над градом Кия» Ріангабара, як знайдені унікальні тексти XVII ст.  Автор так натхненно змусив в це повірити, що тексти стали науковими. Майстерність переконувати та містифікувати  зробили ці «побрехеньки» настільки реальними, що істину розкрив сам Винничук, а не якісь дослідники:

- Одна студентка навіть писала про Анну Любовичівну дипломну. Прийшла до мене за джерелом – я їй і джерело вигадав. Шукала бідна…(сміється).

Така ж історія і з «Щоденником Роксолани», який Юрій Винничук публікував у «Post-Поступі», щоб розвінчати міф про палку патріотку України – Роксолану. Для цього він перед написанням матеріалу начитувався текстів Смотрицького, щоб було легше писати тією мовою:

-  Роксолана – велика патріотка?! Це смішно! Вона ніколи про Україну не думала! Уявляєте собі, не дуже гарна дівчина (ніде ніколи ніхто не казав, що Роксолана була гарна), потрапляє в гарем, де сила силенна секс-бомб, і стає султаншею. І як? Що ж вона таке йому зробила? От я і написав, що вона зробила…

- Техніка робить все! - вирішив відповісти хтось із зали.

Винничук продовжує:

- Тираж шикарний, газету розкуповують. Скоро вийде книжка і ви дізнаєтесь, чим вони займалися в гаремі. Це підручник для щасливого сімейного життя. Одна жінка мені писала, що 20 років жила з чоловіком, і не знала, що таке можна робити.

Також письменник дав поради з власного досвіду:

- Коли ви з кимось розходитесь, то не можна відразу шукати когось такого ж або ще кращого. Треба зустрічатись з ким-небудь. Бо той хто-небудь має друзів, колег… І це коло постійно розширюється! Отак і я шукав 9 років, і, знаєте, я знайшов краще, ніж шукав.

Юрій Винничук розповів студентам, що він не лише пише провокуючі тексти, а й чудово готує. Він назбирав багато галицьких рецептів і всіх «пропустив через себе»:

- Моя дружина на кухню приходить лише аби поїсти.

На запитання, чи замовляли коли-небудь у автора-містифікатора статті політики чи відомі люди, Винничук відповів:

- Я міг написати на замовлення промову на відкриття церкви або магазину. Це я вмію. А що політики? Там треба бути якимось психологом.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#юрій винничук #острозька академія #танго смерті
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...