• Головна
  • На Рівненщині «Правий сектор» закликають не порушувати прав людей
10:34, 27 лютого 2014 р.

На Рівненщині «Правий сектор» закликають не порушувати прав людей

Громадські активісти, журналісти, інтелектуали звернулися до Правого сектору на Рівненщині з проханням перестати порушувати права людей.

Подаємо повний текст цього звернення:

Відкрите звернення до Правого сектору на Рівненщині

У нинішній складний час фактичного безвладдя та втрати довіри до силових органів на Рівненщині існує загроза виникнення структур, які діють за принципом сицилійської мафії чи більшовиків.

Люди, які співчували Майдану, допомагали Майдану чи які стояли на Майданах країни, в тому числі в найтяжчі моменти – боролися із беззаконням.

Ми стояли, щоб корумпована країна, в якій зневажена людина і громадянин, стала на шлях розвитку європейської держави, у якій буде сила права, а не право сили і грошей.

Конституція України гарантує, що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

Визнаємо важливою участь представників Правого сектору у здійсненні зміни влади, в тому числі і на Рівненщині, водночас ми бачимо, що Правий сектор вдається до діяльності та висловлювань, які ставлять під загрозу безпеку життя, здоров’я, права людини та громадянина. Зокрема, його представники: відкрито носять серед мирних громадян автомати Калашникова, погрожують вбивством беззбройним людям, стверджують, що все вирішуватимуть вони – люди зі зброєю, які при потребі влаштують хунту, неправомірно використовують зброю, намагаються обмежувати права журналістів.

Окрім того, замість участі у розслідуванні корупції та злочинної діяльності Правий сектор вдається до угод з криміналітетом.

Водночас підпільні мільйонери в погонах міліції, прокуратури та СБУ й надалі займають свої посади, не надають громадськості свідчення та документи, які б викривали корупційні злочини у владі, судах та правоохоронних органах. Надалі функціонує під прикриттям силовиків гральний бізнес. Досі незаконно видобувають бурштин. Досі процвітає контрабанда.

Зважаючи на вищевикладене звертаємося до керівництва Правого сектору на Рівненщині з пропозиціями:

1.  Невідкладно припинити відкрите носіння зброї. Всю вогнепальну зброю, на яку не отриманий дозвіл у відповідності до закону, потрібно здати в передбаченому законом порядку відразу після призначення нового уряду.

2.  Формалізувати структуру Правого сектору на Рівненщині шляхом видачі посвідчень єдиного зразка (захищених від підробки) – з відомостями про прізвище, ім᾽я та фото особи. Ці посвідчення представники Правого сектору повинні показувати на вимогу громадян, до яких вони звертаються (як це передбачено для міліціонерів Законом «Про міліцію»). Це потрібно для того, щоб жоден злодій не видавав себе за представника Правого сектору.

3. Замість домовляння з криміналітетом і міліцією, викрити всі кримінальні схеми міліції та прокуратури (залучивши до цього добросовісних працівників правоохоронних органів): кришування виробництва наркотиків, кришування незаконного видобутку бурштину, кришування грального бізнесу, кришування контрабанди та іншої кришованої злочинності. А також посприяти видачі документів та забезпеченню свідчень чесних правоохоронців про корупційні кримінальні злочини серед чиновників, серед суддів і силовиків.

4. Включитися у процес перевірки високопоставлених чиновників на предмет відповідності їхніх доходів і витрат, з метою виявлення корупціонерів та сприянню у проведенні люстрації.

У разі відмови виконувати дії, які б справді захищали рівнян, забезпечували їхні конституційні права та забезпечували невідворотне покарання злочинців – ми готові боротися за захист прав рівнян усіма законними шляхами. Зокрема, звертатися до Кола Народної довіри у Києві (куди входить і Правий сектор) та інформувати широку українську громадськість про ті проблеми, які створює громадськості рівненський Правий сектор.

27 лютого 2014 року

(Усіх мешканців Рівненщини (окрім членів КПУ та ПР), які підтримують це звернення, просимо присилати підтвердження свого підпису у соціальних мережах Фейсбук або Вконтактє приватним повідомленням. Фейсбук: www.facebook.com/torbich  Вконтактє: http://vk.com/v.torbich )

1.  Володимир Торбіч, головний редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань

2.  Антоніна Торбіч, редактор інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада»

3.  Тетяна Юрчук, редактор Rivne1.tv

4.  Роман Мартин, громадянська мережа «Опора»

5.  Павло Алексєвич, рівненський маркетолог

6.  Микола Орлов, голова ради НГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН»

7.  Інна Білецька, спеціальний кореспондент ТК «Інтер»

8.  Тарас Обоїста, волонтер Благодійного Фонду «Скарбниця Надії», викладач, режисер, драматург, актор

9.  Валерій Гусак, керівник Домової служби

10.   Андрій Ляшук, підприємець, музикант, лірник

11.   Тарас Рябчевський, голова Свято-Софіївського православного братства

12.   Андрій Токарський, громадський активіст

13.   Мельничук Олександр, журналіст Рівненського інформаційного порталу OGO.ua

14.   Микола Бляшин, адвокат

15. Зураб Кантарія, член тимчасового Національного комітету "Сила людей"

16. Оксана Юрченко, журналіст Радіо-трек

17. Олексій Кривошеєв, журналіст сайту ВСЕ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#правий сектор #олександр музичко #журналісти #права людини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...