• Головна
  • Скандальні закони «16 січня» досі можна застосовувати через помилку депутатів
09:34, 5 лютого 2014 р.

Скандальні закони «16 січня» досі можна застосовувати через помилку депутатів

Закони забули вилучити із нормативних документів, - повідомляє ТСН.
Скандалі закони "16 січня", які Рада скасувала ще 28 січня не позачерговій сесії парламенту, продовжують діяти. Про це свідчить база законодавства Верховної ради. Експерти переконують, що це могло статися через банальну помилку законодавців. Але факт залишається фактом: закони можуть застосовувати попри скасування. Наприклад, у ст. 122 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП ) як і раніше є параграф про штраф і вилучення транспортного засобу за рух колоною чисельністю більше п'яти автомобілів. Примітка до цієї статті свідчить, що апарат Ради прийняв до уваги припинення дії закону N721, але залишає новий параграф в КпАП, пише видання КоммерсантЪ.
Юристи кажуть, що це могла бути помилка, допущена депутатами. У Ради було кілька коректних варіантів дій для скасування норм від 16 січня. "Логічно було б постановою Ради скасувати рішення про прийняття цих законів, констатувавши порушення процедури при голосуванні 16 січня. Парламент вибрав інший шлях - оголосив, що пакет нормативних актів від 16 січня втрачає силу. Але тоді потрібно було окремо прописати в тексті закону, що повертається колишня редакція законів, що діяла до внесення в них змін. Чомусь депутати цього не помітили?", - розповів колишній заступник міністра юстиції Дмитро Котляр.
Тепер, за словами юриста, чиновники мають офіційно визнати, що скандальні закони – "мертві". "Всі сторони повинні публічно заявити, що незважаючи на неоднозначність ситуації, всі ці норми дійсно скасовані і не будуть застосовуватися на практиці ні правоохоронними органами, ні судами. Потрібно щоб і Мін'юст, і адміністрація президента оголосили, що вважають їх "мертвими нормами". Така політична заява зменшить ризик, хоча і не гарантує, що завтра хтось не передумає і не оголосить, що норми знову діють. Крім того, депутати можуть звернутися до Конституційного суду, щоб той підтвердив їхню легітимність", - розповів юрист.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...