• Головна
  • Українцям дозволили не повертати помилково перераховані кошти
11:21, 3 лютого 2014 р.

Українцям дозволили не повертати помилково перераховані кошти

Як повідомляє джерело Insider, українців з'явилася можливість наживатися на помилках своїх роботодавців.

Її своїм рішенням (№ 6 - 151цс13 ) забезпечив Верховний суд, який роз'яснив права громадян у спірних ситуаціях з нарахуванням грошей на рахунки, повідомляє газета "Вести".

"Він розмежував два поняття. Якщо помилку допустив банк, і нарахував на зарплатну карту більше грошей, то він має право відкликати ці кошти. Але у випадках, коли помиляється вже не банк, а безпосередньо роботодавець (його бухгалтерія), і нараховує співробітнику більше покладеного за відсутності в розрахунку помилки, то людина сама може вирішувати - добровільно повернути зайве компанії або залишити собі. За чинним законодавством, він має на це право. Це і зазначається в рішенні ВСУ",- розповів старший партнер адвокатської компанії "Кравець та Партнери"Ростислав Кравець.

З цього правила, є лише один виняток: людина не зможе залишити собі гроші, якщо в суді буде доведено, що помилка навмисне була допущена бухгалтером компанії. Причому допущена під впливом насильства або обману.

Юристи запевняють, що рішення ВСУ буде застосовуватися не тільки у випадках із зарахуванням зарплат, але і для всіх інших соціальних виплат в нашій країні.

"Пенсій, допомог, стипендій, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, а також інших грошових сум, наданих фізичній особі як засіб до існування", - зазначив адвокат, директор компанії з обслуговування інвестицій Investment Service Ukraine Іван Герасименко.

Українці досить часто намагаються привласнити собі помилково нараховані гроші, але суди досі не мали на цей рахунок єдиної позиції: одні виносили рішення на користь людей, інші - на користь роботодавців, Пенсійного фонду.

Тепер же їм доведеться дотримуватися позиції, затвердженої рішенням Верховного суду.

"У нашій практиці були випадки, коли суд однієї інстанції приймав рішення стягнути з працівника кошти на користь підприємства, а людина не хотіла цього робити, незважаючи на те, що з моральної точки зору він мав повернути гроші (адже вони отримані безпідставно). Працівник пішов далі, і суд наступної інстанції його підтримав, і ніхто гроші не повернув", - розповів керуючий партнер ЮФ "Можаєв і Партнери" Михайло Можаєв.

За минулий рік в Єдиному держреєстрі судових рішень, було зафіксовано близько 5 тис. справ на предмет безпідставно отриманих коштів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...