• Головна
  • Художники, які малюють Євромайдан і його Героїв
і Юрій Журавель тут...
22:24, 28 січня 2014 р.

Художники, які малюють Євромайдан і його Героїв

і Юрій Журавель тут...

Медики виносять з-під куль поранених, ІТ-спеціалісти організовують спеціальні намети з інтернетом для активістів, музиканти пишуть пісні, щоб підтримувати дух мітингуючих, художники – пишуть картини. Хтось допомагає фінансово, хтось приносить одяг, харчі, медикаменти.  

Саме останні події в країні спровокували цей неабиякий сплеск активності у всіх сферах колись спокійного життя українців. Тисячі громадян долучаються до подій, які відбуваються в центрі столиці та регіонах. І кожен робить це як може.

"Духовні кулі та етичні "коктейлі Молотова" - саме так художниця назвала роботи митців на тему Євромайдану. Українські художники теж не лишилися осторонь подій в країні і багато хто з них уже встиг "увінчати" події зими 2014-го в своїх творах.

INSIDER зібрав найяскравіші роботи українських художників на тему Євромайдану, та поцікавився про їхнє ставлення до силового спротиву, і роль культурного протесту в революції.

 

Сашко Ком'яхов

Я вирішив "увінчати" Євромайдан, бо намагаюсь робити те, що мені подобається і хвилює. Багатьох це підбадьорює, і можливо висмикує трошки з потоку стресових новин.

В нашій ситуації силовий спротив погано, але правильно. Вважаю, що не можна узагальнювати по типу "Сирія - не Сирія". Треба розглядати кожен окремий випадок.

Про мистецтво. Музика дуже важлива. Що до образотворчого мистецтва — нинішня влада, вважаю, вбила карикатуру. Вони (влада) самі є карикатурою на людей і це не смішно. Тому рулить дизайн. Емблема, плакат, написи, інфографіка — це допомагає. Портрети і навіть, пейзажі Майдану підбадьорюють людей.

 

Карикатуриста Юрія Журавля хтось знає в першу чергу як музиканта, а от про його хист до малювання знають не всі. Юрій - талановитий карикатурист, який теж не зміг пройти осторонь подій, що відбуваються зараз в країні. Серед його добірки є не тільки позитивні герої майдану, а і карикатури на опозиціонерів. 

"Чесно кажучи, не малюю щоб залишилось в історії . Я просто відтворюю свої думки. Мій гострий олівець - моя зброя. Я намагаюсь зосередити увагу людей на тому що мене хвилює. А хвилює  наша бротьба за правду... Хочу, щоб ми перемогли", - каже він. 

 

Горе-чабани
Казочка про трьох поросят. Чи то вже не казочка?
СХІД і ЗАХІД разом!

 

Пал Вааккарен 

Сам я русскоязычный гражданин Украины. Живу в Черкассах и очень люблю свой горд. Люблю Украину и все украинское. С самого начала появления Евромайдана, я его поддерживаю, ибо считаю, что Украина великая Европейская страна, которая заслуживает на свободу и свой собственный выбор.

Очень больно было узнать о конфликте на Грушевского. Очень надеялся, что это не приведет к кровопролитию, но это привело даже к смертям. Сам я не имею возможности попасть в Киев, но душой я там.

А поскольку я художник и просто люблю рисовать, то решил нарисовать тех парней, который считаю героями. Очень много думаю о них, о том, что они сделали, для каждого из нас. Очень их жаль.

По поводу силовиков, я против их действий, против разгонов, варварских пыток и издевательств над людьми. Каждый раз смотря новости, не могу поверить в то, что они тоже люди и живут вместе с нами в одной стране.

 

Юлія jfilament

Чому вирішила "увінчати"? По-перше, тому що ким би ти не був, художником, трактористом, лікарем... коли бачиш, що відбувається на майдані, одночасно охоплює жах і гордість.

Мене надихнули події, надихнув настрій "майдану", ті люди, котрі не бояться кийків та вибухівок, котрі відстоюють свої права та намагаються зламати несправедливість з боку влади. Виражати своє невдоволення існуючим "режимом" - це ознака вільної людини.

Також надихають роботи фотографів, адже вони, як і ми, художники, вимальовуючи історію в кадрі, так само йдуть вперед під вибухи і кулі, аби зберегти "на плівці" справжні події. Для мене зробити цей малюнок значило пропустити крізь себе ці події.

Щодо силового спротиву, то думаю, що просто терпіння закінчилося. А що робити, коли скарги не діють? Влада була занадто довго глуха до свого народу.

Мистецький спротив - як одна із безлічі гілок протестів. Всі ми показуємо своє відношення до подій так, як бачимо його, як відчуваємо. Кожен має право виразити свою думку.

Для художника роботи на тему майдану - це духовні кулі та етичні "коктейлі Молотова" в сторону несправедливості. 

 

Ігор Бежук

"Сьогодні в країні відбуваються такі події, коли жоден свідомий українець не може стояти осторонь. Кожен, у свій спосіб, повинен внести свій внесок у наше краще майбутнє. Хтось стоїть на Майдані, хтось працює волонтером, хтось передає кошти, а хтось малює, пише вірші та співає пісень.

Силовий спротив, звісно, не може сприйматись позитивно, бо калічаться і гинуть люди. Але коли громадянам не залишають права на мирний протест, б'ють беззахисних і нікого за це не карають, тоді залишається спротив.

Хтось здобуває славу у спротиві, а хтось повинен їх прославляти - це і є  завдання митців"

Активіст Михайло Гавриляк, над яким знущався Беркут, тримає свій потртрет авторства Ігоря Бежука

 

 

А от київська художниця  Марися Рудська, показала всім процес малювання козака Михайла Гавриляка, якого катував Беркут. Роботу художниця назвала " Козак Михайло Гавриляк перемагає лихого змія"

 

В свою чергу харківський художник  Леонід Сторожук  також вирішив "увінчати" в малюнках події на Євромайдані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...