• Головна
  • Жителі Рівненщини покладають чималі надії на Народну раду
15:51, 28 січня 2014 р.

Жителі Рівненщини покладають чималі надії на Народну раду

Позачергова сесія Рівненської облради вчора повноцінно так і не відбулася. Розпорядження про її скликання у сесійну залу принесли лише після восьмої години вечора

Втім незважаючи на це, народні обранці краю, які були присутні на засіданні, напередодні проголосували за створення міжфракційного об’єднання депутатів "Народна рада". До його складу увійшли 39 обранців, серед них і окремі регіонали. Головою новоствореної ради обрали Михайла Кириллова, виконком очолив нардеп Микола Кучерук.

Микола Кучерук, народний депутат України:

- Створивши "Народну раду", яка виражає інтереси майданів, яка виражає інтереси наших жителів, які переживають за ці події, якраз і буде характеризувати те, що вони відображають інтереси людей. Ті, хто не вступає у Народну раду і не відповідає інтересам людей, значить ті працюють з режимом. Депутати обласної ради, які увійдуть до Народної ради, вони будуть мати більшість і вони візьмуть на себе відповідальність за всі ті події, які є у нашій області.  

Нагадаємо, Народну раду України на заміну Верховній опозиція створила ввечері 22 січня після зустрічі із Президентом. Згідно декларації, вона покликана "відновити законність та правопорядок, баланс між гілками влади, їхню незалежність одна від одної та запровадження реального місцевого самоврядування в Україні". Згодом про створення народних рад один за одним проголошують і у регіонах. Рівненські активісти переконані, що це єдиний легітимний шлях завершити протистояння в Україні. На Народну раду вони покладають чималі надії.

Бліц:

- Народну раду вибрав народ. В четвер зібралося понад 5 тисяч людей, які взяли ОДА і виявили свою волю, що має бути Народна рада, яка повинна служити народу. Від цієї Народної ради Рівненщина і вся Україна чекає, що вони служитимуть народу, проведут люстрацію всієї гілки влади, повернуть Конституцію 2004 року.

- Ця Народна рада власне буде працювати на народ і якщо це буде не так, то принаймні народ зможе якось на неї вплинути.

- Народна рада – це народ наш, український, який повинен захистити свою країну від цієї бандитської влади, яка зараз. Повинен сформувати свій уряд, щоб в Україні все було як у цивілізованій країні.

- Те, що створюють, це позитивно, навіть дуже. Я сподіваюся, що буде перемога. Я плачу і прошу, щоб не вбивали наших дітей і щоб матері не обливалися гіркими слізьми. Я не маю дітей, але я не можу витримати. Це ж цвіт нації. Народна рада повинна захистити українців.

Аби рішення, які приймає Народна рада на Рівненщині були легітимними, потрібно щоб за це проголосували депутати Рівненської обласної ради. Та поки що зібрати позачергову сесію так і не вдалося. У свою чергу голова облради Юрій Кічатий зазначив, що сесія відбудеться 31 січня.  І це найбільше обурює людей.

Бліц:

- Ганьба. Ми не можемо без сліз на це дивитися. Вони мовчать, а ми ходимо тут стільки часу. Два місяці і вони не виходили до нас, не чули нас. Оце вчора силою їх притягнули на це засідання, на цю сесію і то, їх не зібралося стільки, скільки потрібно. Вони сидять по своїх домівках, ми і туди ходили і просили допомоги та припинити це.

До слова, у новітній історії України вже була Народна Рада. Історики стверджують, що виступаючи за здобуття Україною економічної і політичної самостійності, Народна Рада значною мірою, сприяла ухваленню у 90-му році Декларації про державний суверенітет України та Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...